Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski
Brak logo

Ludzie w grupie (1)

Dołącz do grupy

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Grupy » Astrologia - ogólnie » Puste miejsca w horoskopie
Opis: Fragment pewnego artykułu: Zacznijmy od przykładu bardzo ogólnego, czyli od analizy żywiołów i jakości w horoskopie. Przypuśćmy, że w naszym horoskopie brakuje jakiegoś żywiołu, np. ziemi. Co to oznacza dla właściciela horoskopu? Nie mniej i nie więcej, jak to, że wcześniej czy później dojdzie do sytuacji konfrontacji (bifurkacji), w której zaznaczy się ranga i rola żywiołu ziemi. Nie można całe życie spacerować w obłokach, przychodzi czas, że istotne staje się to, gdzie i jak żyjemy. Należy myśleć o każdym żywiole, brak ziemi w horoskopie to zwykle brak zwykłej życiowej zaradności, umiejętności zdobywania, gromadzenia i wykorzystywania dóbr materialnych, bez których de facto nikt nie jest w stanie przetrwać. Bolesna lekcja życiowa może nam wskazać na kierunek rozwoju naszych działań, czyli na poszukiwanie sposobów na fizyczne zabezpieczenie naszych podstaw bytu. Puste miejsce w horoskopie nagle odzywa się, zwykle boleśnie. Uczymy się na gwałt racjonalności, zaradności, poszukiwania satysfakcjonującej pracy.

Podobnie jest z pustymi znakami zodiaku. Doskonale znane (lub nieco mniej doskonale, w zależności od ilości nieharmonijnych aspektów) są znaki zodiaku, w których “coś mamy“. Jestem słonecznym i mocno akcentowanym Strzelcem, więc z autopsji znam plusy i minusy tego znaku. Jestem z sobą już wystarczająco dużo czasu, aby zauważyć, że mam nieobsadzony znak Bliźniąt. W praktyce oznacza to u mnie samotnictwo, brak umiejętności (ewentualnie potrzeby) w obcowaniu z innymi ludźmi. Dopiero od niedawna uczę się interakcji z ludźmi typowej dla Bliźniąt. Prowadzę dialog już nie z samym sobą a z wieloma ludźmi. Sprawia mi to radość, której wcześniej nie znałem.

Inny przykład, brak obsady w znaku Lwa. Osoba z takim znakiem ma, a raczej będzie miała, potrzebę bycia “kimś”, osiągnięcia osobistego sukcesu, który będzie gwarantem tego, że osoba idzie po właściwej dla siebie drodze rozwoju.

Podobnie jest z domami w horoskopie. Nieobsadzony albo pusty dom drugi to niepewność związana z bytem fizycznym. Pusty dom trzeci – nieliczne lub powierzchowne kontakty z bliskim otoczeniem, itd. Podane skrótowo przykłady to jedynie kierunek poszukiwań. Istotne z punktu astrodynamiki jest to, że każdy układ dąży do równowagi. Brak w jednym miejscu oznacza nadmiar w innym. Naturalnym jest, że w takim układzie dojdzie do procesu, w którym energia i zainteresowania zgrupowane w obrębie tych stref horoskopu, które są niepuste, skierowane zostaną w stronę “opuszczonych” miejsc. W poszukiwaniu sensu życia, rozwiązań, które mogą pomóc nam w przezwyciężeniu ciężkiego kryzysu – warto skierować swoją uwagę w stronę miejsc, w których niczego, oprócz kosmicznego wiatru, nie mamy. Jak w kosmosie, na co dzień nie widoczna ciemna masa, w przestrzeni podziurawionej gdzieniegdzie światłem gwiazd. Astronomowie mówią, że nasza “jasna” materia to zaledwie 5% całej masy. Jednym słowem, nie jest to cała masa Wszechświata, tak, jak nie jest całością człowieka schemat wpisany jedynie kodem planet, aspektów czy punktów arabskich. Istotne są również, a śmiem twierdzić, że bardziej ważne, puste miejsca w horoskopie.

Nawet wtedy, gdy człowiek osiągnie wszystko, co jest w stanie osiągnąć – bogactwo, sławę, powodzenie – nawet wtedy pojawi się chwila, kiedy ów człowiek uzna, że czegoś mu brak do pełni szczęścia. Podobnie w miłości. Jeśli ktoś koncentruje się tylko na sobie, potrafi jedynie brać a nie dawać, nie zauważa drugiej osoby – wtedy nie ma mowy o stabilnym układzie równowagi, związek musi się rozpaść.

Puste miejsca w horoskopie są jak niewidoczna strona Księżyca, nikt jej nie widzi, a każdy wie, że jest. Pytanie tylko, kto na co dzień, np. podczas pełni Księżyca, pomyśli o tej części, której nie widać. Jeśli pomyśli, to znak to, że puste miejsca w jego horoskopie coraz mocniej dają znać o sobie.

Założyciel: gviazdka
Kategoria: Astrologia - ogólnie


Aby mieć dostęp do forum, musisz zostać członkiem grupy...

» Dołącz do grupy.

Powrót do grup dyskusyjnych.

Dołącz do grupy aby założyć nowy wątek

Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności