Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski
Tranzyt

Tranzyt to najbardziej skuteczna i popularna metoda prognostyczna w astrologii i nazywamy nią przebieg planety przez ekliptykę w określonym czasie. Tranzytująca planeta tworzy aspekty z punktami wyznaczonymi wcześniej w horoskopie urodzeniowym.

Interpretacji podlegają tranzyty przez pozycje planet, domy horoskopowe, wierzchołki horoskopu (Ascendent, Descendent, Medium Coeli, Immum Coeli) i inne (np. punkty arabskie).

W astrologii planety są podzielone pod względem prędkości przemieszczania się a to jest ściśle związane z czasem pobytu w każdym ze znaków zodiaku.

 • Najszybsze planety to: Księżyc, Merkury, Wenus, Słońce, Mars.
 • Średnie: Jowisz i Saturn.
 • Ciężkie: Uran, Neptun i Pluton.

  Istotnym elementem w interpretacji tranzytu jest określenie jaka planeta jest tranzytująca. Dla przykładu, Księżyc przebywa w jednym znaku około dwa i pół dnia, Pluton przez kilkanaście lat, dlatego inaczej rozpatrujemy tranzyt Księżyca przez natalną pozycję Plutona, niż przejście tranzytującego Plutona przez pozycję Księżyca w horoskopie urodzeniowym (czyli niezmienną).

  Przy prognozowaniu za pomocą tranzytów największą wagę mają planety ciężkie. Ich działanie najdłużej i najbardziej znacząco pokazuje naszą horoskopową rzeczywistość.

  Tematy pokrewne: czas trwania tranzytow, cykle planetarne.


 •   
    Reklama: