Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Tranzyty » Tranzyty Plutona » Pozycja Plutona w domach
Idź do strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
« poprzednia | następna »
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

Dita  (17)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
13:05 25-05-2011


115

Cytat:  Kikuchiyo :
> Cytat:  viola :
> > Cytat:  Kikuchiyo :
> > > A miałyście kiedyś porażenie przysenne?
> >
> > Kiku- rozwiń......to porażenie?
>
> Budzisz się w środku nocy lub nad ranem i nie możesz się ruszyć, a
> sen trwa dalej - na jawie Czujesz paniczny strach i masz poczucie
> czyjejś obecności w pomieszczeniu, możesz też opuszczać ciało i latać
> sobie nad łóżkiem. Trwa to od kilkunastu sekund do minuty i jest
> bardzo niemiłym doświadczeniem Mi się to zdarza kilka razy w roku.

Można tym sterować ale trzeba mieć mocne nerwy na takie zabawy. Świadomy sen jest pomocny w przepędzaniu postaci w czerni, bardzo sędziwych kobiet, chichoczących małych chłopców lub dziewczynek czy ironicznie uśmiechających się znajomych ( najczęściej spotykane motywy ). Żeby uniknąć tego typu odwiedzin radziłabym unikać pozycji na nieboszczyka, którą ja z niewidomych przyczyn sobie upodobałam. Pozycja prawy boczek dla Panów i lewy dla Pań jest bezpieczniejsza.
Jeśli chodzi loty i inne doświadczenia to ezoterycy często łączą to z zjawiskiem OOBE ale nie są to zjawiska identyczne. Co więcej niektórzy z nich są zdanie, że OOBE może zaistnieć jedynie na jawie. No i długo można by. Polecam temat wszystkim, których męczą koszmary.


traveler  (3)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
21:06 24-06-2011


5

Cytat:  Dita :
> Cytat:  Kikuchiyo :
> > Cytat:  viola :
> > > Cytat:  Kikuchiyo :
> > > > A miałyście kiedyś porażenie przysenne?
> > >
> > > Kiku- rozwiń......to porażenie?
> >
> > Budzisz się w środku nocy lub nad ranem i nie możesz się ruszyć,
> a
> > sen trwa dalej - na jawie Czujesz paniczny strach i masz
> poczucie
> > czyjejś obecności w pomieszczeniu, możesz też opuszczać ciało i
> latać
> > sobie nad łóżkiem. Trwa to od kilkunastu sekund do minuty i jest
> > bardzo niemiłym doświadczeniem Mi się to zdarza kilka razy w
> roku.
>
> Można tym sterować ale trzeba mieć mocne nerwy na takie zabawy.
> Świadomy sen jest pomocny w przepędzaniu postaci w czerni, bardzo
> sędziwych kobiet, chichoczących małych chłopców lub dziewczynek czy
> ironicznie uśmiechających się znajomych ( najczęściej spotykane motywy> > ). Żeby uniknąć tego typu odwiedzin radziłabym unikać pozycji na
> nieboszczyka, którą ja z niewidomych przyczyn sobie upodobałam.
> Pozycja prawy boczek dla Panów i lewy dla Pań jest bezpieczniejsza.
> Jeśli chodzi loty i inne doświadczenia to ezoterycy często łączą to z> > zjawiskiem OOBE ale nie są to zjawiska identyczne. Co więcej
> niektórzy z nich są zdanie, że OOBE może zaistnieć jedynie na jawie.
> No i długo można by. Polecam temat wszystkim, których męczą koszmary.
Hey,
Jak OOBE moze 'zaistniec' na 'jawie' ? Troche czuje tu sprzecznosci w tych zidentyfikowanych i okreslonych 'zjawiskach' ?


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
06:06 25-06-2011


2933

Cytat:  traveler :
> Cytat:  Dita :
> > Cytat:  Kikuchiyo :
> > > Cytat:  viola :
> > > > Cytat:  Kikuchiyo :
> > >
> Jak OOBE moze 'zaistniec' na 'jawie' ? Troche czuje tu sprzecznosci w> > tych zidentyfikowanych i okreslonych 'zjawiskach' ?

Raczej na półjawie. Ciało chce spać, a organizm na to nie pozwala, takie coś pomiędzy... snem a jawą.


Dita  (17)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
09:06 25-06-2011


115

Cytat:  andromeda :
> Cytat:  traveler :
> > Cytat:  Dita :
> > > Cytat:  Kikuchiyo :
> > > > Cytat:  viola :
> > > > > Cytat:  Kikuchiyo :
> > > >
> > Jak OOBE moze 'zaistniec' na 'jawie' ? Troche czuje tu sprzecznosci> > w> > tych zidentyfikowanych i okreslonych 'zjawiskach' ?
>
> Raczej na półjawie. Ciało chce spać, a organizm na to nie pozwala,
> takie coś pomiędzy... snem a jawą.

To paraliż przysenny który ma to do siebie że pojawia się w fazie zasypiania lub przejścia w stan czuwania. Stąd przysenny. Objawy to katapleksja, halucynacje, przyśpieszona akcja serca i jeszcze parę innych. OOBE to różnego rodzaju doświadczenia poza ciałem w tym np. te wywołane przez medytacje. OOBE często łączone jest ze zjawiskiem świadomego snu ( paraliż przysenny jest raczej z gatunku tych niechcianych choć i tu podobno można się nauczyć zachowywać kontrolę po przez ogólna kontrolę snów ). W każdym razie świadomy sen to wyłącznie podświadomość, doświadczenia związane z OOBE to realna choć niefizyczna rzeczywistość.
LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
06:10 13-10-2011


2458

Pluton podobny jest do hinduskiego boga Sziwy, twórcy i niszczyciela. Pluton zaczyna zwykle od rozbicia struktury, a na jej miejsce tworzy nową. Temu pełnemu cyklowi śmierci, zniszczenia i renowacji towarzyszą olbrzymie siły, ponieważ wpływ planetarny Plutona nie należy do łagodnych ani subtelnych. Jego efekty widać zawsze bardzo wyraźnie – od uszko-dzonych i wymagających naprawy maszyn, do totalnego zniszczenia na wielką skalę lub śmierci. Zniszczenie, po którym wyrasta nowe życie jest typowym procesem Plutona.
Ludzie pozostający pod wpływami Plutona poszukują zmian, transformują i przejmują kontrolę nad wszystkim wokół. Często tranzyt Plutona sprowadza kogoś, kto odmieni całe twoje życie na dobre lub złe. Może też symbolizować wydarzenie lub okoliczności, które da-dzą ten sam efekt.
Pluton rządzi również energiami wewnętrznymi, które nieubłaganie wymuszają zmiany. Rządzi on śmiercią i odrodzeniem twego Ja, sprawiając, że stare aspekty twego życia przemi-jają i są zastępowane nowymi, które inaczej nie mogłyby zaistnieć. Pluton nie oznacza śmierci w dosłownym sensie, lecz śmierć metaforyczną, coś, co się kończy.
Energie planet tranzytowanych przez Plutona podlegają zmianom i transformują twoje ży-cie. Możesz zaangażować się w poważne wspólne zmagania z innymi ludźmi w kwestii zmian w tych obszarach twego życia, które symbolizują tranzytowane planety.
Gdy Pluton tranzytuje domy, wyznacza te obszary twego życia, które podlegają radykalnej transformacji. W obszarze rządzonym przez tranzytowany dom, struktura twego życia doszła do punktu, w którym nie jest już możliwe „załatanie” tego, co jest złe. Jest to czas pełnej re-konstrukcji, poprzedzonej – jeśli to konieczne – zniszczeniem starych, opierających się zmia-nom wzorców.
Zrozumienie nieuchronności zmian, które wywołuje tranzytujący Pluton jest niesłychanie ważne. Stanowią one sedno problemu i nie można im zapobiec. Nie próbuj im się przeciw-stawiać, ponieważ jest to konieczny etap twojej ewolucji. Twój opór spowoduje tylko kumulację energii, aż nabierze ona wybuchowej siły, a wtedy nieuniknione zmiany nadejdą w postaci nieszczęść i katastrof.
Nie tylko powinieneś współdziałać z Plutonową energią niszczenia, pozwalając odejść te-mu wszystkiemu, co musi ustąpić, ale powinieneś włączyć się w nadchodzący proces odbu-dowy, ponieważ są to nieuniknione konsekwencje Plutonowych zmian.
Może trudno to zrozumieć, ale Pluton ma także związek z podziemnymi i prowadzącymi działalność wywrotową siłami społecznymi – grupami rewolucyjnymi, zorganizowaną prze-stępczością itp. Za sprawą Plutona możesz mieć z tym kontakt, ale pozwolić sobie na to w czasie tego tranzytu jest to rzeczą bardzo niebezpieczną.
Tranzyt † przez Dom 1
W tym czasie wiele aspektów twej osobowości ulegnie stopniowo przekształceniom i bę-dziesz miał okazję zetknąć się z siłami, które cię ukształtowały i zrobiły cię tym, czym jesteś. Spotkanie z sobą w ten sposób jest szczególnie korzystne, ponieważ daje ci większą kontrolę nad nieświadomymi popędami, które w przeszłości uzewnętrzniły się w podświadomych, ukierunkowanych przynagleniach, przymusach i irracjonalnych impulsach. Uzyskasz także większą kontrolę nad sposobami projektowania swej osobowości na innych, którzy uczynią twe relacje pomyślniejszymi.
Jednak na drodze do upragnionego celu samoulepszania napotkasz w tym okresie możli-wości zrobienia czegoś dobrego. Przede wszystkim odnajdziesz narastające w tobie energie, które chcą sterować wszystkim i każdym dookoła. To może uczynić stosunki z innymi skraj-nie trudnymi, jeżeli nie będziesz ostrożny. Teraz masz szansę być albo pozytywną albo nega-tywną siłą, inspirującą zmiany wokół ciebie, ale staniesz się z pewnością siłą negatywną, jeże-li nie zdobędziesz się na wysiłek zrozumienia siebie samego: będziesz pojazdem dla ślepych i irracjonalnych sił ego, które są rezultatem infantylnych i prymitywnych ponagleń wewnętrz-nych, z którymi nie miałeś do czynienia jako dorosły. Te siły nie pracują na twoją korzyść. Ale jeżeli dobrze siebie zrozumiesz, będziesz zdolny do przeprowadzenia kompletnego odro-dzenia energii i do pełnej efektywności w twoim życiu.
Szczęśliwie, pod wpływem tego tranzytu, będziesz odczuwać coraz większy pęd do po-szukiwania wewnętrznych wymiarów życia. Będziesz miał pociąg do tajemnic i ukrytych aspektów życia, co sprawi, że zainteresujesz się wewnętrznymi motywami działania – swoimi i innych ludzi. To zainteresowanie może prowadzić do studiów astrologicznych i innych okul-tystycznych lub duchowych doktryn, których celem jest całkowita samoregeneracja.
Tranzyt † przez Dom 2
W ciągu następnych kilku lat twój system wartości ulegnie całkowitej metamorfozie, która odbije się zarówno na twym stanie posiadania na planie materialnym, jak i na wyczuciu war-tości na poziomie psychicznym i duchowym.
W ciągu kilku następnych lat proces ten może spowodować zmiany w twych sprawach fi-nansowych. Najbardziej dezorganizującym aspektem tej zmiany jest to, że często zaczyna się ona okresem załamania, w którym masz znacznie mniej środków, np. w interesach, niezależne od ciebie okoliczności mogą powodować zmniejszenie ich zakresu lub możesz mieć trudności pożyczeniem od kogoś pieniędzy. Możesz być zmuszony zmienić źródło wpływów pienięż-nych, w wyniku czego w tym czasie będą mniejsze zyski. Jeżeli masz swoją posiadłość, bę-dziesz musiał zainwestować znaczną sumę w reperacje lub modernizacje. Twoja baza mate-rialna, niezależnie od tego, jaka jest teraz, zmieni się tak, że będą trudności z podniesieniem wpływów ponad zwykłą wartość. Ale to nie znaczy, że będziesz skazany na ubóstwo. Jest to faza przejściowa, która skończy się wraz z okresem załamania finansowego tego tranzytu. Jeżeli starasz się trzymać posesji lub źródeł, które wykorzystujesz, to tylko zwolnisz proces i opóźnisz początek nowej fazy.
Na innym poziomie możesz dojść do wniosku, że fizyczne posiadanie nie jest dla ciebie takie ważne; wartości metafizyczne i moralne mogą stać się ważniejsze. Biorąc pod uwagę, jak mały mamy wpływ na świat materialny, jest trochę śmieszne, jak wiele energii mu po-święcamy, zdając przez to wielką część życia na łaskę losu. Tylko wartości wewnętrzne są naszą własnością.
Tranzyt † przez Dom 3
Codzienne kontakty, komunikacja i konwersacje są teraz dużo trudniejsze, niż dawniej. Zwykłe elementy codziennego życia są teraz naładowane znaczeniem. Mo¬żesz poczuć się zmuszony do badania codziennych działań, czego nigdy dotąd nie robiłeś. Zachodzą w tobie wielkie zmiany, wyzwalane przez okoliczności, mające miejsce w twoim bezpośrednim oto-czeniu. Sytuacje, z którymi zmagałeś się w ciągu wielu lat i które uważałeś za stałą część swego życia, mogą osiągnąć teraz punkt krytyczny. Będziesz zmuszony coś z tym zrobić i – oczywiście – powinieneś. To jest początek głębokich psychicznych zmian i wewnętrznej re-generacji, która musi być kontynuowana w ciągu wielu następnych lat, by osiągnąć inną fazę, gdy Pluton przejdzie do Domu 4.
Konieczne okaże się zbadanie twych zasadniczych przekonań, ponieważ idee, które uwa-żałeś za prawdziwe mogą być podminowane w jakiś subtelny sposób, co może się teraz ujaw-nić. Wierzenie komukolwiek na słowo nie jest w tym czasie wskazane, ponieważ zdławione napięcia psychiczne ujawnią się nieuchronnie. Utrzymywanie problemu w ukryciu będzie bar-dzo trudne i w miarę upływu czasu będzie się stawało jeszcze trudniejsze. Oczekuj okresu stałego zadawania sobie pytań o następne lata. Nie oznacza to jednak, że powinieneś dojść do wniosku, że się we wszystkim myliłeś. Niewiara na słowo nie znaczy, że się w stosunku do nich myliłeś. To znaczy tylko tyle, że tak się do nich przyzwyczaiłeś, że nie zauważałeś ich w swoim życiu i teraz przyszedł czas, żeby znów stać się ich świadomym. Być świadomym zna-czy doświadczać, co czyni życie o wiele bardziej interesującym na dłuższą metę, chociaż po-czątkowo może to być denerwujące.
Nie nastawiaj się na powierzchowne wyjaśnienia, chociaż jest mało prawdopodobne, że będziesz tego pragnął. Powinieneś dążyć do jak najdokładniejszego zrozumienia działania wewnętrznych mechanizmów twojego życia. Możesz zainteresować się psychologią, jogą i studiami okultystycznymi, chociaż w tej fazie będziesz prawdopodobnie studiował je raczej jako przedmioty intelektualne, niż stosował je do siebie, jako doświadczenie życiowe. To przyjdzie, gdy Pluton osiągnie Dom 4.
Zmiana scenerii i podróże na krótkie odległości mogą wywołać wiele zmian, które mogą mieć daleko idące skutki. Dokądkolwiek podążysz, walcz o uzyskanie nowych perspektyw, które pomogą ci zrozumieć trochę głębiej swój codzienny świat.
Tranzyt † przez Dom 4
Ogromne psychiczne zmiany ostatnich kilku lat, wywołane przez Plutona w 3 Domu, są przy tym tranzycie kontynuowane. Ale teraz efekty stają się o wiele głębsze, bardziej we-wnętrzne i osobiste. Twoja wewnętrzna Psyche, twój dom, twoja rodzina i inne, najbardziej osobiste obszary twego życia, znajdą się pod działaniem tego tranzytu.
Na poziomie psychicznym możesz mieć do czynienia z problemami, z którymi żyłeś od dzieciństwa. Jest faktem, że wiele spraw wynikłych w dzieciństwie będzie ujawniać się po-nownie w miarę, jak będziesz rozumiał ich konsekwencje dla ciebie jako dorosłego. Nie bę-dziesz dłużej chciał żyć z nimi. Chcesz je zmienić i teraz będziesz do tego zdolny na najgłęb-szym poziomie. Irracjonalne przymusy i nieodpowiednie, dziecinne zachowania, którym większość z nas pobłaża, w określonych warunkach zostaną wyciągnięte na światło dzienne i przebadane. Ogólnie biorąc, ten okres jest wspaniały do przejścia psychoterapii lub podob-nych procesów, jeżeli czujesz, że to może być dla ciebie korzystne. Nie można jednak powie-dzieć, żeby to było konieczne. Nawet bez psychoterapii będziesz przechodził ogromne, we-wnętrzne zmiany.
Na bardziej zewnętrznym poziomie twoje życie domowe może się bardzo zmienić. Jest wiele możliwych przyczyn tego, włącznie ze zmianą miejsca zamieszkania. Zmiany w samym domu, takie jak intensywne reperacje lub przeróbki, zmiany w twej rodzinie, takie jak rozwód, śmierć lub inna separacja albo też ogromne zmiany w naturze twoich rodzinnych stosunków.
Twoje stosunki z rodzicami zmienią się prawdopodobnie w dużym stopniu. Jeżeli byłeś od nich pod jakimś względem całkowicie zależny, możesz teraz uznać za stosowne oddzielenie od nich. Jeżeli oni trzymają cię kurczowo, jakbyś był jeszcze dzieckiem, możesz stoczyć nimi dość poważną walkę o władzę. Ale zmiany wewnątrz twej rodziny lub między tobą i twymi rodzicami nie koniecznie muszą być negatywne. Co można powiedzieć na pewno, to że będą one z pewnością znaczące i że gdy ten tranzyt się skończy, zacznie się nowy porządek.


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
06:10 13-10-2011


2458

Działanie tego tranzytu może mieć wiele konsekwencji, ponieważ dom 5 rządzi różnymi obszarami twego życia. Z jednej strony odnosi się do rozrywek, przyjemności i twórczości, a z drugiej strony do dzieci, które są twą kreacją w innym sensie.
Jeżeli masz dzieci, to będzie to okres doniosły w skutkach w twoim współżyciu z nimi. Trudno określić dokładnie naturę waszych stosunków, lecz nie muszą być one złe. Twoje re-lacje z dziećmi wchodzą w fazę, w której wszystko, co robisz w związku z nimi będzie miało na nie później wielki wpływ. Tak więc ważne jest, by w postępowaniu z dziećmi być ostrożnym i opierać się na zdrowym rozsądku.
Ten tranzyt może wnieść napięcie w twoje stosunki z dziećmi, gdy zaczniesz wywierać na nie zbyt wielki nacisk lub spróbujesz zmienić je w jakiś sposób. Inaczej mówiąc: zacznie się walka o władzę z twymi dziećmi. Jeżeli występuje ciężkie uszkodzenie planet w tym domu i jeżeli inne tranzyty to potwierdzają, może być to także niebezpieczny okres dla twych dzieci. Dlatego w tym czasie nie należy podejmować niepotrzebnego ryzyka, związanego z ich zdro-wiem.
Dom 5 jest także domem spraw miłosnych, czyli wczesną fazą związku dwojga ludzi, któ-rzy cieszą się z bycia razem, w przeciwieństwie do poważnych zobowiązań Domu 7. Przy tym tranzycie sprawy miłosne wydają się bardzo ważne, bardzo angażujące emocjonalnie i inten-sywne. Prawdopodobnie uważasz swój związek za zrządzenie losu i nie tyle zły, co mogący zakłócić twe poczucie proporcji. A więc wystrzegaj się związku, w którym czujesz się całko-wicie zafascynowany kimś, kto nie jest właściwym dla ciebie partnerem. Twoja podświado-mość może wplątać cię w coś, czego nie potrzebujesz. Istniejące związki miłosne, bardzo in-tensywne w tym okresie, przejdą wielkie zmiany. Mało jest prawdopodobne, że w atmosferze trosk i kłopotów związek przeżyje ten okres, ale jeżeli tak, to będzie trwać zawsze.
Dom 5 odnosi się także do twórczej autoekspresji, sztuki i innych form rekreacji w zwy-kłym sensie tego słowa. W tym czasie możesz odczuwać silny pociąg do działań bardzo ryzy-kownych i wciągających, które mogą grozić nawet utratą życia, ponieważ chcesz bardzo in-tensywnie doświadczać wszystkiego, co robisz. Powierzchowne doświadczenia nie pociągają cię wcale.
Tranzyt † przez Dom 6
Bądź bardzo ostrożny, jeśli chodzi o zdrowie. W tych latach prawdopodobnie będziesz się forsował fizycznie i poświęcał zbyt mało uwagi potrzebom twego ciała. Przed laty mogłeś mieć kondycję fizyczną, której nie uważałeś za godną uwagi, lecz teraz ta sprawa dochodzi do punktu krytycznego tak, że musisz coś z tym zrobić. W najgorszym wypadku ten tranzyt może spowodować zupełne załamanie zdrowia, lecz jest to prawdopodobne tylko wówczas, jeżeli zupełnie zignorujesz potrzeby twego organizmu. Tak więc tego problemu można łatwo unik-nąć.
W rzeczywistości ten tranzyt może oznaczać całkowitą fizyczną regenerację, jeżeli zasto-sujesz odpowiedni reżim fizyczny. Możesz teraz przebudować swoje ciało, nawet jeśli lekce-ważyłeś je w latach poprzednich. Jest to dobry czas, żeby zacząć uprawiać jogę lub podobne fizyczno-duchowe dyscypliny. Jest to także dobry czas do przebadania twojej diety i spraw-dzenia, jak na nią reaguje twój organizm. Jeżeli jest to niezbędne, zmień swą dietę na inną, bardziej dostosowaną do twych indywidualnych potrzeb. Bądź ostrożny w stosunku do róż-nych nowinek dietetycznych, które zakładają, że potrzeby wszystkich ludzi są identyczne lub które bazują wyłącznie na religijnych zasadach, z niewielkim podbudowaniem naukowym. Uboga dieta może w tym czasie doprowadzić do utraty sił.
Dom 6 dotyczy także twej pracy – zarówno zawodowej jak i codziennych obowiązków. Pluton tranzytujący przez ten dom będzie prawdopodobnie oddziaływać na tę sferę twojego życia, podobnie jak to robi z twoim zdrowiem. Możesz oczekiwać wielkich zmian w pracy – nawet generalnych zmian zawodu lub nawet kariery. Może to być trudny okres napięć, ponie-waż Pluton tworzy napięcia z współpracownikami, szczególnie z twoim szefem. Możesz być zmuszony rozglądać się gdzieś za pracą, nawet gdy tego nie chcesz. Jeżeli powstaje ten rodzaj napięcia, prawdopodobnie najlepiej podjąć inną pracę. Możesz często zmieniać pracę, ponie-waż poszukujesz odpowiedniej. To szukanie może ci zająć kilka lat, lecz prawdopodobnie znajdziesz ją, zanim Pluton dojdzie do końca tego domu. Jest całkiem możliwe, że znajdziesz pracę plutonowej natury – zawód, który polega na burzeniu czegoś, żeby móc budować od nowa, np. wyburzanie starych domów, czy wraków. Prace, które są związane z regeneracyjną terapią fizyczną czy psychiczną są też plutoniczne. Twoja praca również może mieć związek z tajnymi lub wywrotowymi elementami społeczeństwa czy też z tajnymi projektami.
Tranzyt † przez Dom 7
W tym okresie albo wszystkie twoje związki i wszelkie formy partnerstwa przejdą głębo-kie i ważne transformacje, albo twoje życie zostanie przetransformowane przez spotkanie z inną osobą. Ten tranzyt działa na wszelkie twoje związki, jak małżeństwo, związki miłosne, spółki, potyczki z wrogami lub kontakty z ludźmi, z którymi się konsultujesz, jak prawnicy, lekarze, psycholodzy itp. oraz inne związki osobiste.
W małżeństwie czy sprawach miłosnych ten tranzyt oznacza głęboką zmianę poprzez związek lub wewnątrz niego. Może was dotknąć kryzys, który wymusi ponowne i dokładne określenie natury waszych stosunków lub możesz odkryć, że długo ukrywane napięcia we-wnątrz twego związku nie mogą pozostać w takim stanie i muszą być teraz uwolnione. Part-nerstwo w interesach też powinno przejść podobną transformację. Ani małżeństwo, ani spółki, jeśli nie są oparte na zdrowej podstawie, prawdopodobnie nie przetrwają tego tranzytu.
Oczywiście, dla większości osób nie jest to najlepszy moment do zakładania spó¬łek, czy zawierania małżeństwa. Energie, obecne w takim związku, mogą ci utrudnić wprowadzenie jakiegokolwiek rodzaju komfortowej rutyny. W małżeństwie w szczególności możesz działać pod wpływem podświadomych przymusów, które utrudnią stworzenie struktury, która – zgodnie z twoim życzeniem – byłaby trwała. Jednak niektórzy ludzie potrzebują w relacjach emocjonalnej intensywności, którą ten tranzyt wnosi. Dla nich małżeństwo zawarte w tym czasie może być całkiem dobre.
Kontakty z innymi, włącznie z profesjonalnymi konsultantami, mogą wnieść znaczące zmiany w twoje życie. Ten tranzyt często oznacza, że poszukujesz kogoś, kto może pomóc ci w transformacji twego życia. Tranzyt ten łączy się często z psychoterapią, nie oczekuj jednak, że terapeuta wykona za ciebie całą pracę.
Ważne jest, żeby w tym czasie unikać wielkich wojen z wrogami, ponieważ prawdopo-dobnie są oni groźni i destrukcyjni, zdolni do zastosowania brudnych chwytów. Jeżeli zostałeś wcią¬gnięty w taki konflikt, oczekuj, że twój oponent użyje wszelkich podłych środków, aby cię pognębić. Nie radzę jednak, żebyś się odwzajemniał tym samym. Pomijając względy etyczne, nie mógłbyś odnieść sukcesu. Jest bardziej prawdopodobne, że ten tranzyt może oznaczać otrzymanie podstępnego ciosu, niż jego zadanie.
Ludzie, z którymi zetkniesz się w ciągu tych lat i którzy wpłyną na twoje życie będą tylko odbiciem twoich wewnętrznych impulsów psychicznych. Przestań przypisywać wszystko, co ci się zdarza – dobrego czy złego – innym ludziom i zacznij uświadamiać sobie, że to ty wy-zwalasz te spotkania poprzez subtelne podświadome sygnały. Gdy się tego nauczysz, osią-gniesz stan rzeczywistego zrozumienia swego życia i to właśnie może dać ci ten tranzyt.


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
06:10 13-10-2011


2458

tranzyt Plutona przez domy 8, 9, 10, 11, 12


W czasie tego tranzytu Pluton jest „u siebie w domu”, ponieważ jego symbolizm jest bar-dzo blisko związany z 8 Domem: oba symbolicznie i dosłownie dotyczą śmier¬ci i zmar-twychwstania (Pluton jest planetarnym władcą 8 Domu).
W czasie tego tranzytu problemy transformacji (śmierci, ponownych narodzin i regenera-cji) staną się znaczące w twym życiu bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Chociaż twoje wła-sne życie raczej nie jest zagrożone, możesz zetknąć się ze śmiercią ludzi z twojego otoczenia, co znacząco wpłynie na ciebie. Taka śmierć może w jakiś sposób radykalnie zmienić twoje życie lub zmusić cię do przyjrzenia się znaczeniu twojego życia. W czasie tego tranzytu wzro-śnie twoje zaangażowanie.
Możesz zainteresować się naukami okultystycznymi lub innymi, związanymi ze sprawami życia i śmierci. Trudno ci będzie zadowolić się powierzchownymi wyjaśnieniami. Dotyczy to każdego pytania, które zadajesz nie tylko z myślą o swym własnym życiu i śmierci; poszuku-jesz teraz rozwiązania tajemnic.
Na innym poziomie tranzyt ten może wpływać na twój stan majątkowy i środki finansowe, uzyskiwane wspólnie z innymi, np. finanse współmałżonka lub korporacyjne. Te dwie dzie-dziny życia będą przedmiotem największych zmian. Nie jest to dobry czas do zaciągania po-życzek, ponieważ wierzyciele zyskają kontrolę nad twoim życiem.
Oba zasadnicze tematy tego tranzytu wiążą się z kwestią spadków, jednak w horoskopie natalnym muszą istnieć wskaźniki, potwierdzające taką możliwość.
Tranzyt † przez Dom 9 poprawione
W ciągu kilku następnych lat twój ogólny pogląd na świat zmieni się znacznie, często z powodu życiowych kryzysów, które wykażą nieprzydatność twoich dotychczasowych poglą-dów. W tym samym jednak czasie stanie się oczywiste, że zarówno twoje widzenie świata, głębia zrozumienia, jak i twoje doświadczenie życiowe będą się pogłębiać i wzrastać. Nie ma powodu bać się tego tranzytu. W najgorszym razie dojrzejesz dzięki temu doświadczeniu, ale może on sprawić, że staniesz się znacznie lepszym człowiekiem. Ucz się wszystkiego, czego mo¬żesz z doświadczeń tego okresu, ponieważ wiedza, którą teraz zdobywasz będzie bardzo użyteczna, kiedy Pluton wkroczy do 10 Domu. Nie ma potrzeby za bardzo ponaglać się do pośpiechu, gdyż tranzyt ten potrwa kilka lat.
Niezależnie od twych dotychczasowych zainteresowań powinieneś teraz zwrócić uwagę na poważniejsze zagadnienia, takie jak twoje stosunki z najbliższym otoczeniem i ze światem oraz na twoją w nim rolę. Możesz się zainteresować religią – być może dostarczy ci to głębo-kich i intymnych doświadczeń, których teraz potrzebujesz. Pluton dostarcza wiedzy nie inte-lektualnej, lecz wewnętrznej. Umysł nie jest w stanie ogarnąć tej wiedzy, musi ona przyjść przez doświadczenie. Mogą pociągać cię filozofie mistyczne i okultystyczne, ponieważ prze-mawiają one wprost do duszy.
Pamiętaj, że obecne doświadczenia są wyjątkowo ważne i że będziesz odbierał to wszyst-ko jako rzeczy znaczące i wielkie, jednak musisz unikać obsesyjnego fanatyzmu. Pluton zaw-sze daje tendencję do obsesji, więc będziesz miał w tym czasie skłonność do narzucania in-nym wszystkiego, czego się nauczyłeś. Twoje przeświadczenie pozwoli ci przekonać innych, ale daj im prawo do własnych poglądów.
Ponieważ Dom 9 jest związany z twoim stosunkiem do Wielkiego Porządku Społe¬cznego, ten tranzyt może sprawić, że przystąpisz do ruchu, którego celem są reformy społeczne, raczej jednak nie rewolucyjne. Pluton działa powoli, ale efektywnie.
Jeżeli masz trudne aspekty w 9 Domu i jeżeli nie jesteś dość ostrożny, Pluton może spo-wodować kłopoty prawne. Może się to zdarzyć, jeżeli w przekonaniu o swej słuszności dzia-łasz nie licząc się z poglądami innych ludzi. Nie będziesz ich miał, jeżeli zwracasz uwagę na rezultaty i właściwość swych działań.
Tranzyt † przez Dom 10
Jest to najważniejszy okres w twoim życiu, ponieważ będziesz dążył do osiągnięcia wię-cej, niż kiedykolwiek przedtem. Dążysz do możliwie największego wyróżnienia się w możli-wie najszerszej skali (np. międzynarodowej) i teraz jest czas do dokonania tego, ale tylko wówczas, jeżeli naprawdę wiesz, kim jesteś i czemu zamierzasz poświęcić życie. Jeżeli to już odkryłeś, Pluton daje ci moc albo do osiągnięcia twych życiowych celów, albo wgląd we-wnętrzny do głębszego zastanowienia się nad twymi realnymi możliwościami i stwierdzenia, czym naprawdę jesteś.
Tak więc, jeżeli jesteś pewny i wiesz wszystko o sobie, masz okazję do wielkich sukcesów tak długo, jak długo zważasz na określone przestrogi. Jeżeli nie znasz swoich celów, prawdo-podobnie będziesz zmieniał swoją drogę. Prawdopodobnie będziesz zmieniał swą pracę raczej często i być może spędzisz kilka lat całkiem zagubiony, równocześnie poszukując odpowiedzi na pytanie, czym naprawdę jesteś.
W walce o sukcesy i samorealizację Pluton zwiększa twą ambicję, pragnienie prze¬jęcia kierownictwa i dominacji. Twoje działanie będzie całkiem bezlitosne, podobne do działania sił natury, które nie mają nic wspólnego z ludzkimi normami moralności i etyki. Lecz ludzie, którzy działają w ten sposób pod wpływem Plutona są całkiem tragiczni. Ponieważ odrzucili swe człowieczeństwo, odkrywają, że nie mogą oczekiwać litości ze strony innych, którzy jed-noczą się w opozycji. Tacy ludzie są w końcu obalani i niszczeni. Przy tym tranzycie jest rze-czą zasadniczą unikanie niszczenia lub choćby naginania wzorców etycznych, ponieważ ener-gie Plutona są zbyt potężne, żeby z nimi igrać. Prowadź grę „fair” i zgodną z zasadami, ale kontynuuj zdobywanie swych celów. Nie rób skrótów.
Jeżeli doświadczasz działania tego tranzytu jako zmiany ukierunkowania życiowe¬go, do-brze jest nie zniechęcać się tym. Możesz przechodzić znaczące zmiany, a nawet odczuwać, że stałeś się inną osobowością, co jest prawdopodobnie prawdą. Wykorzystaj cały czas, którego potrzebujesz do znalezienia właściwego kierunku. Jeżeli z tym się spieszysz, zajdziesz tylko w inne niewłaściwe miejsce i twoje życie będzie znacznie biedniejsze, niż mogłoby być, gdy-byś poświęcił dostateczną ilość czasu na to, aby odnaleźć siebie.
Tranzyt † przez Dom 11
Będzie to okres wielkich zmian w twych długofalowych celach i twych nadziejach na przyszłość. Zmieni się również rodzaj ludzi, wybieranych przez ciebie na przyjaciół. Działal-ność, która cieszyła cię niegdyś, teraz ci nie odpowiada. Możesz ujrzeć, że wiele z celów, któ-re osiągałeś kiedyś, nie było warte zachodu. Twoje ideały będą się zmieniać, wskutek czego zmieni się rodzaj ludzi wokół ciebie, jak również rodzaj grup lub ruchów, z którymi się iden-tyfikowałeś.
Będziesz poszukiwał całkiem innego rodzaju przyjaźni niż w przeszłości. Przedtem mo-głeś być usatysfakcjonowany po prostu spędzaniem czasu z ludźmi, z którymi czu¬łeś się lek-ko, lecz teraz poszukujesz ludzi, którzy mogą zapewnić ci bardzo intensywne kontakty, zwią-zane z emocjonalnymi przeżyciami itp. Niektóre z tych spotkań mogą być nieprzyjemne dla-tego, że chcesz skonfrontować się ze swą nową osobowością. Przyjaźnie mają teraz na celu twój indywidualny rozwój. Nie są one zwykłymi spotkaniami jak poprzednio.
Szczególnie jedna przyjaźń może w tym czasie zmienić twoje życie. Możesz spotkać ko-goś, kto działać będzie na ciebie tak silnie, że zmieni całkowicie kierunek twego życia. Ale to jest właśnie to, czego szukałeś, więc wszystko jest w porządku. Unikaj jednak łączenia się z indywidualnościami, gdyż są one silne i przekonywające. Twoje pragnienie intensywnych doświadczeń w kontaktach z innymi nie powinno kierować cię ku przyjaciołom, którzy mogą sprowadzić cię na niewłaściwą drogę. W czasie tego tranzytu występuje niebezpieczeństwo, że opanują cię podświadome przy¬musy i skierują cię nie tam, gdzie byś chciał. Lecz jest rów-nież możliwe, że spotkasz kogoś, kto rzeczywiście może działać jako przewodnik i nauczyciel i skieruje cię na drogę, która pomoże ci w rozwoju.
Możesz się związać z grupą lub ruchem, które chcą w jakiś sposób reformować społeczeń-stwo. Znów musisz unikać bezlitosnych osób, ponieważ w połączeniu z działaniem Plutona mogą być one niebezpieczne. Jednak jeżeli twe obecne zainteresowania pozytywnymi refor-mami są szczere, możesz znaleźć innych, którzy mają te same cele.
Dawne, powierzchowne przyjaźnie mogą się przy tym tranzycie skończyć, lecz możesz zawrzeć nowe. Na dalszą metę – tak długo, jak wypełniasz podstawowe cele tego tranzytu, a mianowicie transformację poprzez przyjaźń i regenerację twych celów i osiągnięć – nie jest ważne, że przyjaźnie się zmieniają.
Tranzyt † przez Dom 12
Ten tranzyt ma wiele odgałęzień. Na wiele sposobów przygotowuje cię do tranzytu Pluto-na przez Dom 1, w czasie którego wyjdą na jaw stare i ukryte psychiczne śmieci, ale najpierw musisz całkowicie zreformować siebie samego.
Najważniejsze są psychiczne efekty tego tranzytu. Są one podobne do tranzytu przez Dom 4, w którym Pluton wynosi na powierzchnię głęboko zakopane w twej psyche aspekty i zmu-sza cię do konfrontacji z nimi. W naszym współdziałaniu z innymi staramy się ukryć, zarów-no przed sobą, jak i przed nimi, te aspekty naszego Ja, których dotknęliśmy, nie aprobując ich. Jednak te ukryte energie wychodzą na jaw w gwałtowny sposób. Podcinają one nasze świa-dome intencje w taki sposób, że „więzimy” siebie samych nie rozumiejąc jak, ani dlaczego. Pluton aktywizuje te aspekty do takiego stopnia, że nie mogą być ignorowane. W tym czasie podświadomie motywowane działania mogą stać się w najwyższym stopniu kłopotliwe. Chociaż zamierzasz działać w określony sposób, nagle łapiesz się na tym, że działasz zupełnie inaczej. W tym okresie niezwykle ważną rzeczą jest zrozumienie podświadomych energii i gotowość skonfrontowania się z tymi aspektami twego Ja, które – jak wierzysz – są złe. Nie możesz przejść przez dorosłe życie z wyraźnie dziecinnymi, podświadomymi zachowaniami. Możesz przywołać i przeżyć ponownie te wydarzenia twego dzieciństwa, które teraz oddziałują na ciebie i powinieneś poczuć, że nic nie stoi na przeszkodzie aby znaleźć terapeutę dowolnego rodzaju, który może „wniknąć” w ciebie.
Ten tranzyt aktywizuje zarówno ukryte strony twej natury, sprawiając, że rozumiesz je i kontrolujesz, jak i ukrytą stronę zewnętrznych pierwiastków twego życia, którym w przeszło-ści nie chciałeś się przyjrzeć. To mogą być związki, które zawiodły lub działania i zachowa-nia, których jesteś świadom, lecz nie chcesz o nich dyskutować nawet sam ze sobą. Konse-kwencje tych działań mogą wrócić, aby znów cię prześladować. Powinieneś uczciwie skon-frontować się z nimi i uznać je, ponieważ tylko wtedy przestaną istnieć w twoim życiu. Mo-głeś całkiem podświadomie i nawet bez wyrzutów sumienia odrzucić kogoś, kto próbował działać przeciwko tobie. Stare teksty astrologiczne odnoszą się do takich osób jako do „ukry-tych wrogów”, lecz zwykle w rzeczywistości nie są ci oni nieznani. Jest właśnie tak, że mo-żesz być zmuszony skonfrontować się z twoim własnym poczuciem winy w stosunku do nich i tu znowu jedynym sposobem jest ujawnienie tych uczuć. Ukryci wrogowie nie mogą działać otwarcie przeciwko tobie, więc jeżeli jesteś wobec nich całkowicie uczciwy, mogą być zmu-szeni zmienić swój stosunek do ciebie.
Bez względu na to, jaka będzie twoja sytuacja, będzie rzeczą konieczną skonfrontować się ze wszystkimi tymi ukrytymi i niemiłymi aspektami twego życia i twojej przeszłości. Unika-jąc ich stworzyłeś sytuację, w której one panują nad tobą. Tylko konfrontując się z nimi otwarcie, uczciwie i bez winy, możesz je wyjaśnić i zapobiec dalszemu ich wpływowi na cie-bie. To jest zadanie tego okresu twego życia.

24.09.2008J
Godzina Wenus, Dzień Hermesa, rok Dzeusa


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
07:10 13-10-2011


2458

Kurcze u mnie najpierw dom 6 praca -(częste zmiany nawet zawodu -(teraz 7 .... i starach się bać.... otwarci wrogowie -już sie odzywają ale kurcze co nikt bym się tego nie spodziewał koleżanka z którą znamy się 20 lat ....


11kami  (55)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
11:10 13-10-2011


1005

ja juz mam w relokacyjnym na DSC i dziala wyraznie ...a to dopiero poczatek


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:10 13-10-2011


2933

Przeglądając te wszystkie przejścia przez poszczególne domy, dochodzę do wniosku, że poza tranzytem plutka przez X dom (no Viola, Koralik i niewiele innych, tylko pozazdrościć), nikt nie powinien być szczęsliwy. U mnie dzieci net, więc nie biję się z nimi o władzę, w romansach póki co machiaveli planetarny odciskuje subtelne piętno pozornej obojętności. Już mi się nie chce zabiegać o spokój w związkach, oddaję głos panom, choć od czasu do czasu się wysilę, założę szpilki i jakąś nieprzyzwoitą maksymalną mini, żeby ich podrażnić. To takie rzadkie chwile... leniwa się robię.


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności