Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Punkty karmiczne w astrologii
Idź do strony: 1, 2
« poprzednia
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
12:07 20-07-2010


2458

Wstępujący węzeł księżycowy w znaku Wagi
Zstępujący węzeł księżycowy w znaku Barana

W poprzednim wcieleniu była to bardzo silna osobowość z mocno rozwiniętym, wręcz nieposkromionym indywidualizmem. W zależności od domów horoskopu człowiek ten mógł być władcą, liderem partii politycznej, dowódcą wojskowym, naczelnikiem, komendantem, piratem lub przywódcą bandy rozbójników. Całe swoje życie walczył zarówno z różnego rodzaju przeciwnikami, konkurentami, wrogami, jak też i z wadami swego charakteru. Był niewolnikiem własnych ambicji, próżności, żądzy władzy i namiętności, swoich pierwotnych instynktów. Jego agresja nie miała granic, a walka była prowadzona w sposób bezkompromisowy, bezlitosny i okrutny. Jasne jest jednak jedno – był to człowiek silny psychicznie, o niezachwianej woli, aktywny, energiczny, brutalny i nie znający litości, którego bali się nie tylko obcy, ale też i swoi.
W tym życiu powinien pamiętać o tym, że każde działanie ma swój skutek i dlatego teraz wszelkie decyzje muszą być przemyślane od początku do końca. Poprzednie doświadczenia nie idą na marne i człowiek ten w każdej dziedzinie może być pionierem, twórcą nowych idei, a jednocześnie tworzyć warunki niezbędne do ich realizacji. Co prawda teraz potrzebuje do tego współpracowników, towarzyszy i współwykonawców. Pracować z tymi ludźmi nie jest łatwo, gdyż przeszkadza w tym dziedzictwo poprzednich wcieleń – duża impulsywność, emocjonalność i pewność siebie. Zdarza się im nadal naruszać umowy, nie przestrzegać prawa i reguły czystej gry. Jednak karma wymaga, by ci ludzie nauczyli się żyć w społeczeństwie, a ich działania były zgodne z obietnicami i wykonywane w terminie. Powinni szanować prawa innych, więcej uwagi zwracać na drobiazgi dnia codziennego, żeby uniknąć dysharmonii w relacjach z partnerem. Koniecznie należy zrezygnować z chamstwa, bezczelności, agresji i skłonności do rozwiązywania problemów z pozycji siły. W tym życiu trzeba stać się obrońcą pokoju, wygładzać ostre kanty, dal dobra sprawy iść na mądry kompromis, podtrzymywać spokój i harmonię. Osoby te muszą rozwijać w sobie pokorę, tolerancję, cierpliwość i mądrość, zaś swoje siły wkładać w konkretne szlachetne sprawy, rezygnować z szalonych idei i silnych namiętności. Oprócz realizacji swoich twórczych projektów ludzie ci powinni rozwijać się także i duchowo.

Źródło: S.Wroński - Astrologia Klasyczna


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
12:07 20-07-2010


2458

Saturn, często nazywany Władcą Karmy, według wielu astrologów reprezentuje główny problem karmiczny w czyimś życiu. Planeta ta została nazwana Władcą Karmy, ponieważ pozycja i aspekty Saturna ujawniają w jakim obszarze życia jesteśmy poddawani najbardziej charakterystycznym i ześrodkowanym próbom, i gdzie często doświadczamy bólu i frustracji. Jako że popularne wyobrażenie karmy jest takie, że karma jest czymś negatywnym i kłopotliwym, próby saturnowe są uważane przez wiele osób jako identyczne z działaniem karmy. Jest to oczywiście grubo przesadzone uproszczenie, jak również niewłaściwa interpretacja tego, czym rzeczywiście jest karma.
Saturn w horoskopie urodzeniowym (szczególnie dotyczy to jego pozycji w domach, aspektów: koniunkcji, kwadratury i opozycji) pokazuje, gdzie dojdzie do największego skupienia naszej „trudnej" karmy. Te, będące wyzwaniem aspekty Saturna, pokazują skrystalizowane wzory przyzwyczajeń w myśleniu i działaniu, które hamują przepływ naszej twórczej energii. Taki aspekt może ujawniać przeszłe niewłaściwe użycie talentu lub mocy, które teraz musimy utrzymać w dyscyplinie i skierowane z powrotem na konstruktywne tory. Jest to obszar, który wymaga radykalnych dostosowań w naszym podejściu i postawie. Saturn jest planetą formy (kształtu) i struktury, często odkrywamy, że planeta w ścisłym aspekcie z Saturnem potrzebuje nadania jej nowej formy ekspresji.

Źródło: Stephen Arroyo "Astrologia, Karma, Transformacja"


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
12:07 20-07-2010


2458

Ze wszystkich dwunastu znaków zodiaku Panna, Ryby i Skorpion (osoby, mające silnie zaznaczone te znaki w swoich horoskopach, ale niekoniecznie, które mają Słońce w tych znakach)w sposób najbardziej oczywisty są powiązane z kryzysami, które bezspornie mogą być odniesione do karmy.
Panna musi nieść daleko większe brzemię zarówno fizycznej, mozolnej pracy i obowiązków. Wiąże się z oczyszczaniem ego i osobistych motywacji skrytych poza jawnym zachowaniem.
Ryby niesie brzemię emocjonalnego zgiełku i chaosu. Powiązane są z oczyszczaniem emocji i wyobrażeń mentalnych, które nagromadziły się przez wieki.
Skorpion w sposób szczególny może być odniesiony do karmy, ponieważ odpowiada tej fazie rozwoju, w której musimy uczciwie przyjrzeć się swoim prawdziwym pożądaniom i przejść do uświadomienia sobie zawartych w nich energii. Właśnie dlatego tak wielu ludzi z silnie uwydatnionym wpływem Skorpiona ma tak silny pociąg do rzeczy tajemniczych, okultyzmu, „zabronionych" obszarów doświadczenia i objawień dotyczących życia pozagrobowego. Tacy ludzie są w bliskim kontakcie z najpotężniejszymi, negatywnymi przejawami swojego istnienia, a ich dobrze znana podejrzliwość i brak zaufania do innych pochodzą stąd, że skoro wiedzą oni, jak niegodne zaufania mogą być ich własne emocje i jak bezwzględne własne motywacje, w sposób naturalny przypuszczają, że inni są motywowani podobnie. Skorpion jest znakiem śmierci i odrodzenia, i każdy z najsilniej uwydatnionym znakiem Skorpiona w horoskopie urodzeniowym jest rozdarty pomiędzy lgnięciem do starych, mających charakter przymusowy pożądań, całkowicie różnych od usposobienia, a głębszym pożądaniem najskrytszego Ja do odrodzenia.


Źródło: Stephen Arroyo "Astrologia, Karma, Transformacja"


grigorij  (40)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
06:06 08-06-2011


876

Cytat:  LOCA :
> Wstępujący węzeł księżycowy w znaku Wagi
> Zstępujący węzeł księżycowy w znaku Barana
>
>
trudno mi w to uwierzyć .. ja w roli przywódcy bandy rozbójników
najtrudniej chyba będzie mi zrezygnować z "chamstwa, bezczelności, agresji i skłonności do rozwiązywania problemów z pozycji siły"
LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:06 08-06-2011


2458

Cytat:  grigorij :
> Cytat:  LOCA :
> > Wstępujący węzeł księżycowy w znaku Wagi
> > Zstępujący węzeł księżycowy w znaku Barana
> >
> >
> trudno mi w to uwierzyć .. ja w roli przywódcy bandy rozbójników
> najtrudniej chyba będzie mi zrezygnować z "chamstwa, bezczelności,
> agresji i skłonności do rozwiązywania problemów z pozycji siły" > > więc, chyba lepiej się za bardzo nie zaglębiać ) bo czym głebiej tym gorzej....


grigorij  (40)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:06 08-06-2011


876

lubię te opisy, bo są takie bajkowe ... dosłownie i w przenośni


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności