Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Tranzyty » Tranzyty Plutona » Jakie macie doświadczenia?
Idź do strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
« poprzednia | następna »
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
15:05 16-05-2010


723

Cytat:  Insallah :
> Cytat: Lillith :
> > Insallah a mógłbyś zerknąć na mojego Plutona - mam się bać (
> again
> > ) czy cieszyć ???
>
> Jeśli chodzi Ci o urodzeniowego Plutona to masz same sekstyle do Asc,> > Merkurego, Słońca i Neptuna a to są bardzo twórcze aspekty i wiele
> umożliwiają. Ale w połączeniu z Plutonem mogą wskazywać na łatwość w
> transformowaniu (pluton) osobowości (ascendent), sposobu komunikowania> > się i myślenia (merkury) oraz łatwość transformowania i eliminacji
> tych części twojej świadomosci (słońce) które już Ci nie służą w
> dążeniu do celu (słońce).Pluton znajduje sie w 10 domu co oznacza że
> twoje ambicje, kariera i publiczna aktywność będą umożliwiały Ci
> transformowanie Twojej osobowości i będzie to do Ciebie przychodzić w
> łatwy sposób i stale będziesz miała możliwość przetransformowania
> swojego Ego. Sekstyle są aspektami umożliwiającymi, ułatwiającymi ale
> nie oznacza to że lekcje plutonowe nie mogą czasami być bolesne
> wszystko zależy od chęci zmierzenia się z doświadczeniami które niesie> > ze sobą Pluton

ajajajajjajj ... no miałam bolesne plutonowe lekcje i czuję, tak przez skórę, że mogą mnie jeszcze czekać ...
Ale pięknie opisałeś mojego kameleona i to jest prawdą.


Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
16:05 16-05-2010


723

Tranzyty Plutona - autor M. Krogulska

może coś ciekawego znajdziecie .....

Nie zawsze ich wpływ manifestuje się jako zewnętrzne wydarzenia. Często jest to czas głębokich przemian wewnętrznych, które prowadzą do podjęcia określonych decyzji.

Najważniejsze są tranzyty Plutona do planet osobistych. Tranzyty do planet społecznych są słabiej odczuwane. Tranzyty do planet pokoleniowych rozpatrujemy razem z innymi tranzytami.
Aby właściwie rozpatrzeć naturę plutonowych wydarzeń najlepiej wziąć pod uwagę:

1. dom, w jakim w urodzeniowym horoskopie znajduje się Pluton. Ta dziedzina życia zostanie zaktywizowana podczas tranzytu Plutona do planet osobistych, bez względu na to, jaka jest to planeta. Np. gdy Pluton znajduje się w 1 domu horoskopu, podczas tranzytów Plutona osoba będzie chciała sama decydować o swojej sytuacji.

2. aspekty Plutona do planet osobistych w horoskopie urodzeniowym. Jeśli Pluton łączy się aspektem z planetą, wtedy tranzyt Plutona do tej planety wyda się nam ważniejszy i będzie łatwiejszy do zidentyfikowania. Np. gdy mamy trygon Plutona do Słońca, to opozycja Plutona tranzytującego do Słońca będzie dla właściciela horoskopu łatwiejsza, niż dla kogoś, kto nie ma żadnego aspektu w horoskopie urodzeniowym. Wynika to z natury planet pokoleniowych. Jeśli mamy ich aspekty, to czujemy się lepiej obeznani z energią, jaką te planety niosą.

3. dom planety w horoskopie urodzeniowym, która jest aspektowana przez Plutona. Np. gdy Pluton tranzytuje kwadraturą Wenus, która urodzeniowo znajduje się w VI domu horoskopu, to tranzyt przyniesie zmiany dotyczące pracy, zdrowia, rozkładu codziennych obowiązków.

4. rodzaj aspektu, jaki tworzy Pluton:

* Koniunkcja jest czasem uwalniania sie od starych wzorców, zrzucania starej skóry, odkrywania swojej drogi i zagłębieniem się we własną podświadomość. Na ogół to my inicjujemy zmiany, a inni muszą się do nas przystosować.
* Kwadratura jest czasem zmian, jakie częściej przynoszą zewnętrzne okoliczności. Zwykle jest to czas uwolnienia emocji i energii, który przychodzi po okresie pozornego spokoju lub drobnych nieporozumień.
* Opozycja jest czasem wewnętrznych i zewnętrznych konfliktów, wobec których próbujemy zająć jednoznaczne stanowisko.
* Trygon to czas poczucia siły i mocy, co pozwala działać na szersza skalę. Podczas trygonu zwykle jesteśmy przekonani, że postępujemy dobrze. Zwykle stawia nas wobec konkretnych wydarzeń zewnętrznych. To czas zdobywania wiedzy o sobie i swoich reakcjach na rzeczywistość.
* Sekstyl to czas wielkiej wrażliwości na wszystkie nowe propozycje, odkrywania nowej drogi życiowej, podróży, przyspieszonej nauki.
* Półsekstyl to czas, w którym czujemy "przyspieszenie", dodaje siły i energii.
* Kwinkunks to aspekt, który daje poczucie presji, jaką wywierają na nas inni.

5. Bierzemy pod uwagę wiek osoby. U młodszych osób i dzieci tranzyty Plutona mówią o sytuacji w domu lub między rodzicami. U starszych mogą wskazywać na wydarzenia związane z partnerem. Nie zawsze dotyczą tylko nas samych, bo Pluton to planeta zewnętrzna i odnosi się zwykle do naszych relacji z otaczającym nas światem.

6. Z uwagi na fakt, że Pluton to planeta zewnętrzna, niektóre jej tranzyty mogą rozegrać się jedynie jako wydarzenia w "wewnętrznym świecie" osoby lub snach. Z psychologicznego punktu widzenia jest to czas, w którym głębokie treści podświadomości zostają wydobyte na światło dzienne i trzeba się z nimi zapoznać. Dla wielu osób jest to szok, bo nie sądziły, że mogą tak czuć lub myśleć.

7. Często tranzyty Plutona wiążą się z poczuciem strachu, bezradności, chaosu w życiu. Często pierwszemu przejściu planety towarzyszy poczucie straty lub wyboru, który wydaje się beznadziejny lub zły. Kolejne przejścia są łatwiejsze do zrozumienia i podjęcia właściwych działań.
Hasła przydatne w interpretacji tranzytów Plutona:

1. Tranzyt do Słońca.

Ponieważ Słońce jest podstawowym źródłem naszej życiowej energii i identyfikacji z rolą społeczną, jaką pełnimy, a więc tranzyty Plutona dotyczyć będą zmiany warunków i stylu życia. Ten tranzyt niesie odkrycie, że chcemy być kimś innym, niż jesteśmy przynosi wielkie zmiany w karierze i metodach postępowania. Możliwa przeprowadzka, zmiany w wyglądzie, inne podejście do związków, zmiana kręgu znajomych. Czasami to okoliczności zewnętrzne przynoszą konieczność wyboru lub korekty życiowych planów. Mamy wrażenie, że musimy działać teraz, bo później zabraknie na coś niezwykle ważnego czasu. Nie liczymy się ze zdaniem otoczenia.

Najważniejsze pytania: co mogę zrobić dla siebie, czego pragnę, kto jest dla mnie ważny.

2. Tranzyt do Księżyca.

Ponieważ Księżyc odpowiada za poczucie bezpieczeństwa i wygody, a więc tranzyt Plutona wiąże się ze zmianą codziennego rytmu życia. Przynosi potrzebę rozliczenia się odpowiedzialnością, jaką czujemy wobec innych ludzi. Możliwe są głębokie zmiany w sytuacji rodzinnej i uczuciowej osoby. Ten tranzyt częściej niż tranzyt Słońca dotyczy naszej struktury psychicznej, uwalnia obawy i wzmaga wpływ intuicji na podejmowana przez nas decyzje.

Najważniejsze pytania: dlaczego się tak czuję, kto mi nie pozwala na moje zachcianki, jak mogę poczuć się bezpiecznie, skąd biorą się wzorce mojego emocjonalnego postępowania.

3. Tranzyt do Marsa.

Ponieważ Mars odpowiada za sposób działania i styl podejmowania decyzji, a więc podczas tranzytu Plutona możliwe są wydarzenia związane z podejmowaniem samodzielnych decyzji. Jest to czas uwalniania się spod wpływów, wycofywania z niewygodnych relacji, uporu w podejmowanych działaniach. Jest to bardzo konfliktowy tranzyt. Ma wpływ na zdrowie, u kobiet na relacje z mężczyznami, u mężczyzn wzmacnia ambicję lub odbiera wolę działania (w zależności od aspektu).

Najważniejsze pytania: co jestem wart, kto jest moim wrogiem, jakimi metodami walczyć, co mogę zrobić ze swoim życiem.

4. Tranzyt do Wenus.

Ponieważ Wenus odpowiada za relacje z innymi oraz sferę finansową, w tych dziedzinach nastąpią zmiany. Nasz system wartości i odpowiedzialności za związki, w jakich jesteśmy, zostaje poddany próbom. Możliwe są zmiany w karierze, źródłach finansowania, zmiany w podejściu do miłości i partnera. Najważniejsze pytania: co mnie łączy z innymi ludźmi, jak daleko mogę się posunąć w relacjach z innymi, jakie są powiązania pomiędzy innymi ludźmi, czy poświęcam się dla partnera czy zmuszam go do realizacji moich celów.

5. Tranzyty do Merkurego.

Ponieważ Merkury odpowiada za sposób myślenia i komunikacji z innymi, a więc tranzyt Plutona przynosi zmiany w karierze, kierunku nauki, poglądach i zainteresowaniach danej osoby. Możemy odkryć nowe zainteresowania lub skoncentrować się na wybranej dziedzinie. Poszukujemy odpowiedzi na wybrane przez nas pytania i możemy zaniedbać inne dziedziny życia. Możliwe jest ujawnienie różnych tajemnic lub skrywanych konfliktów.

Najważniejsze pytania: co rzeczywiście wiem o świecie, jaką prawdę mogę przekazać innym, co jest warte moje wykształcenie, jakie nowe pomysły mogę jeszcze wykorzystać.

6. Tranzyty Plutona do osi horoskopu

generalnie niosą zmiany i tzw. mocne przeżycia. Czujemy, że nadszedł czas na działanie i nie można z niczym zwlekać. Zwykle są to okresy wzmożonych konfliktów z otoczeniem i wewnętrznych wątpliwości do co metod działania, jakimi się dotychczas posługiwaliśmy.

Do Ascendentu: poważna zmiana warunków życiowych i metod działania. Samodzielność, poczucie nieodwracalności podjętych decyzji, odkrycie własnej drogi życiowej.

Do Imum Coeli: przeprowadzka, wpływ rodziny i jej historii na życie osoby, chęć ucieczki od dawnych warunków i decyzji, jakie podjęliśmy w przeszłości.

Do Medium Coeli: poczucie siły, odważne decyzje, samodzielność w karierze, odkrycie własnej drogi życiowej.

Do Descendentu: zmiana podejścia do relacji z innymi, nowy krąg znajomych, uwolnienie się od starych relacji, większa samodzielność i niezależność w wyrażanych poglądach.

Wszystkie tranzyty Plutona są czasem, w którym na ogół mamy poczucie życiowego zamętu. Instynktownie czujemy, że nadchodzi zmiana, której nie da się zatrzymać. Często towarzyszy nam poczucie bezradności, walki z silniejszymi przeciwnikami, a nawet straty. Zwykle dopiero po przejściu tranzytu odkrywamy, że mamy do dyspozycji nowe wzorce i nowe źródła wewnętrznej siły. Dlatego mówi się, że tranzyty te mają moc oczyszczania i uwalniania, jednak prawdziwe korzyści dostrzegamy zwykle po przejściu Plutona, kiedy jesteśmy w stanie bardziej racjonalnie oceniać naszą sytuację. Podczas przejścia Plutona działamy instynktownie, z pełną energią i koncentracją. Przyswojenie i wykorzystanie jej w mądry sposób nadchodzi po zakończeniu tranzytu.


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:05 16-05-2010


2933

Przeanalizowałam w nowym programie plutonowe tranzyty. Na osi czwartego domu mało działał, tzn. nic się nie działo. Pierwszą przeprowadzkę miałam jako dzieciak miałam wtedy, kiedy Uran tworzył ścisłą koniunkcję z IV domem... Miałam saturna na XII i to jest bardzo dziwne, bo to był całkiem przyjemny okres mojego życia.


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:05 16-05-2010


1060

ech andromedziu ale teraz poszalejesz z tym nowym programikiem
andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:05 16-05-2010


2933

Jeszcze łamię szyfry... a prócz tego nie mam wszystkich wprowadzonych danych i tak się grzebię z tym.


Violla  (28)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:05 16-05-2010


208

Tranzyt Plutona przez Dom 1
W tym czasie wiele aspektów twej osobowości ulegnie stopniowo przekształceniom i będziesz miał okazję zetknąć się z siłami, które cię ukształtowały i zrobiły cię tym, czym jesteś. Spotkanie z sobą w ten sposób jest szczególnie korzystne, ponieważ daje ci większą kontrolę nad nieświadomymi popędami, które w przeszłości uzewnętrzniły się w podświadomych, ukierunkowanych przynagleniach, przymusach i irracjonalnych impulsach. Uzyskasz także większą kontrolę nad sposobami projektowania swej osobowości na innych, którzy uczynią twe relacje pomyślniejszymi.
Jednak na drodze do upragnionego celu samo-ulepszania napotkasz w tym okresie możliwości zrobienia czegoś dobrego. Przede wszystkim odnajdziesz narastające w tobie energie, które chcą sterować wszystkim i każdym dookoła. To może uczynić stosunki z innymi skraj-nie trudnymi, jeżeli nie będziesz ostrożny. Teraz masz szansę być albo pozytywną albo negatywną siłą, inspirującą zmiany wokół ciebie, ale staniesz się z pewnością siłą negatywną, jeże-li nie zdobędziesz się na wysiłek zrozumienia siebie samego: będziesz pojazdem dla ślepych i irracjonalnych sił ego, które są rezultatem infantylnych i prymitywnych ponagleń wewnętrznych, z którymi nie miałeś do czynienia jako dorosły. Te siły nie pracują na twoją korzyść. Ale jeżeli dobrze siebie zrozumiesz, będziesz zdolny do przeprowadzenia kompletnego odrodzenia energii i do pełnej efektywności w twoim życiu.
Szczęśliwie, pod wpływem tego tranzytu, będziesz odczuwać coraz większy pęd do poszukiwania wewnętrznych wymiarów życia. Będziesz miał pociąg do tajemnic i ukrytych aspektów życia, co sprawi, że zainteresujesz się wewnętrznymi motywami działania – swoimi i innych ludzi. To zainteresowanie może prowadzić do studiów astrologicznych i innych okultystycznych lub duchowych doktryn, których celem jest całkowita samoregeneracja.


Violla  (28)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:05 16-05-2010


208

Pluton podobny jest do hinduskiego boga Sziwy, twórcy i niszczyciela. Pluton zaczyna zwykle od rozbicia struktury, a na jej miejsce tworzy nową. Temu pełnemu cyklowi śmierci, zniszczenia i renowacji towarzyszą olbrzymie siły, ponieważ wpływ planetarny Plutona nie należy do łagodnych ani subtelnych. Jego efekty widać zawsze bardzo wyraźnie – od uszkodzonych i wymagających naprawy maszyn, do totalnego zniszczenia na wielką skalę lub śmierci. Zniszczenie, po którym wyrasta nowe życie
jest typowym procesem Plutona.


Tykasia  (30)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:05 16-05-2010


1437

Pluton w I domu
"Szczęśliwie, pod wpływem tego tranzytu, będziesz odczuwać coraz większy pęd do poszukiwania wewnętrznych wymiarów życia. Będziesz miał pociąg do tajemnic i ukrytych aspektów życia, co sprawi, że zainteresujesz się wewnętrznymi motywami działania – swoimi i innych ludzi. To zainteresowanie może prowadzić do studiów astrologicznych i innych okultystycznych lub duchowych doktryn, których celem jest całkowita samoregeneracja".
Szczęsliwie właśnie mi tu Pluton wszedł-a że domek I mam pokażnych rozmiarów długo mnie będzie uszczęśliwiał- prawdopodobnie do końca moich dni


Violla  (28)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:05 16-05-2010


208

Ja mam Plutona w II domu. Zaznaczył swoja obecność po przez zmianę systemu wartości, który uległ całkowitej metamorfozie, odbił się zarówno na stanie posiadania na planie materialnym, jak i na wyczuciu wartości na poziomie psychicznym i duchowym.
W ciągu kilku następnych lat proces ten może spowodować zmiany sprawach finansowych. Najbardziej dezorganizującym aspektem tej zmiany jest to, że często zaczyna się ona okresem załamania, w którym jest znacznie mniej środków, np. w interesach, niezależne od ciebie okoliczności mogą powodować zmniejszenie ich zakresu lub można mieć trudności pożyczeniem od kogoś pieniędzy. Możesz być zmuszony zmienić źródło wpływów pieniężnych, w wyniku czego w tym czasie będą mniejsze zyski. Jeżeli masz swoją posiadłość, będziesz musiał zainwestować znaczną sumę w reperacje lub modernizacje. Twoja baza materialna, niezależnie od tego, jaka jest teraz, zmieni się tak, że będą trudności z podniesieniem wpływów ponad zwykłą wartość. Ale to nie znaczy, że będziesz skazany na ubóstwo. Jest to faza przejściowa, która skończy się wraz z okresem załamania finansowego tego tranzytu. Jeżeli starasz się trzymać posesji lub źródeł, które wykorzystujesz, to tylko zwolnisz proces i opóźnisz początek nowej fazy.
Na innym poziomie możesz dojść do wniosku, że fizyczne posiadanie nie jest dla ciebie takie ważne; wartości metafizyczne i moralne mogą stać się ważniejsze. Biorąc pod uwagę, jak mały mamy wpływ na świat materialny, jest trochę śmieszne, jak wiele energii mu poświęcamy, zdając przez to wielką część życia na łaskę losu. Tylko wartości wewnętrzne są naszą własnością.


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
09:05 17-05-2010


1060

Violla- masz coś o Plutonku,który IV domek doświadcza, to poproszę


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności