Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » SŁOŃCE W DOMACH » Słoneczny akumulator, czyli jak można manipulować przyszłością ;)
Idź do strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
następna »
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:04 07-04-2010


723

Autorka: Miłosława Krogulska

Astrolodzy mają w swoim arsenale niezwykłe narzędzie do przepowiadania wydarzeń z rocznym wyprzedzeniem. Ba, dzięki niemu można nawet zmienić swoją przyszłość!

W dzień naszych urodzin, zamiast tracić pozytywną energię na marudzenie, że przybył nam kolejny rok, zastanówmy się, co możemy zmienić, co naprawić, a przede wszystkim – w jaki sposób możemy uprzyjemnić i ułatwić sobie życie! Pomoże w tym specjalny, słoneczny horoskop.

Słoneczny akumulator

W dniu urodzin Słońce wraca w zodiaku do miejsca, w którym przebywało w chwili, gdy pojawiliśmy się na świecie. Ta planeta to nasza siła, energia życiowa i źródło każdej istotnej decyzji. W horoskopie symbolizuje nas samych – pokazuje między innymi, co jest dla nas inspiracją, radością i impulsem do działania. Jej powrót odnawia naszą energię życiową, zasilając nią organizm na kolejny rok, pozwala odkrywać nowe horyzonty. Kiedy więc na dwa, trzy tygodnie przed datą urodzin czujemy się bardziej zmęczeni i zniechęceni, bo wykorzystujemy ostatnie rezerwy sił, pamiętajmy, że w dniu naszego święta zostaną one uzupełnione.

Słońce kojarzone jest również z egoizmem. Astrologowie namawiają wszystkich, aby w dzień urodzin nie odmawiać sobie przyjemności! Prezenty, kwiaty, życzenia i piękne ubrania symbolicznie wzmocnią nas przed kolejnym rokiem życia.

Urodziny? Właściwie kiedy?

Kalendarzowe urodziny wypadają każdego roku w dniu i miesiącu, w których przyszliśmy na świat. Dla astrologa sprawa jest bardziej skomplikowana. Urodziny astrologiczne to chwila, kiedy Słońce wraca dokładnie do tego stopnia i minuty zodiaku, w których znajdowało się w chwili, gdy ktoś został powity. Mogą zgrać się z dniem urodzin kalendarzowych, ale czasami wypadają dzień przed nimi lub dzień po nich! Dzieje się tak, ponieważ Słońce nie przemierza dokładnie jednego stopnia zodiaku przez jeden dzień; latem jest to 57 minut, a zimą 1 stopień i 1 minuta. Poza tym zodiak mierzy 360 stopni, ale dni w roku jest 365 lub 366 (co cztery lata). Datę astrologicznych urodzin należy więc wyznaczyć indywidualnie dla każdej osoby.

Horoskop astrologicznych urodzin nazywany jest solariuszem. Najstarsze znane traktaty na temat sporządzania i interpretacji solariuszy pochodzą z IX wieku n.e. Technika ta, popularna w czasach Renesansu, wraca obecnie do łask. Używa się jej, aby przewidywać wydarzenia na rok do przodu. Należy jednak pamiętać, że sam solariusz to tylko część astrologicznej przepowiedni, bo trzeba brać również pod uwagę horoskop urodzeniowy, a także tranzyty i progresje planet.

Jak manipulować przyszłością

Solariusz obliczyć można dla miejsca, gdzie się urodziliśmy, lub też dla miejsca, gdzie spędzamy urodziny. Horoskopy te mogą się znacznie różnić od siebie i zapowiadać inne wydarzenia.

Dla przykładu: w horoskopie urodzeniowym Joanny Brodzik (ur. 11.01.1973 r. o godz. 16.30 w Krośnie Odrzańskim) Słońce znajduje się w 21 stopniu i 17 minucie Koziorożca. W 2009 roku znalazło się w tym samym miejscu zodiaku 11 stycznia o godz. 10.23, i ta właśnie chwila jest momentem astrologicznych urodzin aktorki, a horoskop tej chwili jest jej solariuszem. W solariuszu obliczonym dla Krosna Odrzańskiego ascendent znajduje się w 22 stopniu Ryb, w koniunkcji z Uranem i w opozycji do Saturna. Zapowiada to trudny rok w sprawach osobistych (przemęczenie macierzyństwem, zniechęcenie) i problemy z odzyskaniem popularności.
Jeśli jednak Joanna Brodzik spędziła urodziny w Warszawie, to ascendent jej solariusza wskazywał 6 stopni Barana, co by znaczyło, że opisanych wyżej trudności uda się pani Joannie uniknąć, a nawet, że rozpocznie się nowy etap w jej karierze.

Wśród nowoczesnych astrologów nie ustaje dyskusja na temat tego, która z metod przynosi lepsze efekty. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej się sprawdza solariusz obliczony dla miejsca, w którym rzeczywiście się znajdujemy w chwili urodzin.

Solariuszowi turyści

Kiedy zmieniamy miejsce, dla którego obliczamy horoskop, planety pozostają w tych samych stopniach zodiaku, ale zmieniają się osie horoskopu oraz układ domów. Oznacza to, że zmieniając miejsce, możemy uniknąć tzw. złych aspektów, jak na przykład Marsa w koniunkcji z ascendentem, lub też wspomóc dobre aspekty, np. umieszczając Wenus w koniunkcji z medium coeli. Technika ta, zwana relokacją solariusza, cieszy się wielką popularnością wśród astrologów oraz wśród ich klientów. Coraz częściej można spotkać „turystów solariuszowych”.

Ja sama w 2008 roku swoje urodziny obchodziłam w Lizbonie, ponieważ w Polsce mój horoskop solarny przynosił trudne wpływy Saturna. Podróż okazała się pełna sympatycznych niespodzianek. Jedną z nich było spotkanie brazylijskiego astrologa, który, podobnie jak ja, odwiedził Lizbonę z powodu swojego solariusza (horoskop obliczony dla Sao Paulo nie zapowiadał mu upragnionych zawodowych sukcesów). Na szczęście nie zawsze trzeba jechać na koniec świata, aby zmienić horoskop na lepszy. Są lata, kiedy najlepiej po prostu zostać w domu, lub takie, gdy nawet podróże po Polsce pozwalają horoskop solarny odpowiednio wzmocnić. A jeśli nie możemy się nigdzie wybrać, pamiętajmy przynajmniej o tym, by spędzić ten dzień w jak najbardziej przyjemny sposób!


Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:04 07-04-2010


723

to bardzo ciekawy pomysł ....


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:04 07-04-2010


2933

W solariuszach zwracam tylko uwagę na słońce i władcę asc horoskopu... Mam takie mieszane uczucia, jeśli chodzi o prognozowanie z solariuszy. Ile to ja kombinowałam, żeby dopasować wydarzenia do solariuszy, hehehheheh


Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:04 07-04-2010


723

a może trzeba na odwrót ? ja się na tym nie wyznaję ale pomysł sam w sobie uważam za bardzo interesujący
andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:04 07-04-2010


2933

Moje drogie dziewczyny, siedzę w tym sporo, a napewno zaliczyłam solariusze, bo urodzeniowe śmiało przeleciałam na wszystkie sposoby... nie bardzo jestem swobodna, żeby wam wytłumaczyć dokładnie, czemu mam wąty. Podobnie jak w tranzytach, w solariuszach nie działają wszystkie aspekty, planety. Natomiast może jest jakiś nacisk na słońce, asc i władca asc... solariusze są przyjemne, bo to są gotowce na cały rok w przeciwieństwie do tranzytów, które się zmieniają z każdym dniem. Jak odkryłam u Konaszewskiej te solariusze, zachwycałam się nimi parę miesięcy. Potem zaczęły niezgodności z realiami i co robiłam, kombinowałam. Robiłam porównawczy solariusza z urodzeniowym, progresje jednoczesnie stosowałam... i mizerne to były efekty... może ze mnie matoł jakiś, jednak odeszłam od nich. Czasami zaglądam, że spojrzec gdzie słonce siedzi, te nesze centrum spraw w bieżącym roku. Ja np. w II domu i asc w strzelcu. A Jowisz chyba też w II domu, ale już nie pamiętam co tam mam dokładnie u siebie... chyba powinnam wygrać w totka i przytyć bo księżyc w strzelcu w I domu i chyba nawet na asc.


walter  (58)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:04 08-04-2010


2634

Cytat: andromeda :
... Mam takie mieszane uczucia, jeśli chodzi o prognozowanie z
> solariuszy. Ile to ja kombinowałam, żeby dopasować wydarzenia do
> solariuszy, hehehheheh

Masz racje Andromedziu.....ja w te urodziny (9 luty) byłem na Korsyce i w/g solariusza mam Asc w 24^ Barana ,kupe planet w 11 domku ,nic przy Mc w Koziorożcu............a siedząc na d***, w/g miejsca urodzenia , mam Asc w 27^ Byka,Merkurego w ścisłej koniunkcji z MC w Kozie,reszta planet w 10 domku,trygon Asc do Mc i Merkurego.....porównam sobie w następne urodziny,chociaż solariusz traktuję jako astro ciekawostkę .
Jak coś w tym będzie to następnym razem wybiorę się na Madagaskar


Tykasia  (30)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:04 08-04-2010


1437

Cytat:  walter :
> Cytat: andromeda :
> ... Mam takie mieszane uczucia, jeśli chodzi o prognozowanie z
> > solariuszy. Ile to ja kombinowałam, żeby dopasować wydarzenia do
> > solariuszy, hehehheheh
>
> Masz racje Andromedziu.....ja w te urodziny (9 luty) byłem na Korsyce> > i w/g solariusza mam Asc w 24^ Barana ,kupe planet w 11 domku ,nic
> przy Mc w Koziorożcu............a siedząc na d***, w/g miejsca
> urodzenia , mam Asc w 27^ Byka,Merkurego w ścisłej koniunkcji z MC w
> Kozie,reszta planet w 10 domku,trygon Asc do Mc i Merkurego.....porówn> am sobie w następne urodziny,chociaż solariusz traktuję jako astro
> ciekawostkę .
> Jak coś w tym będzie to następnym razem wybiorę się na Madagaskar
O i sie wydało-a ja sie zastanawiałam skąd w Walterku tyle agresywnej sympatii do wszystkich forumowiczów Walter siedz ty lepiej w domku w urodzinki swoje bedziesz nas jak rodzine traktował a nie jak worki treningowe


Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
10:04 09-04-2010


723

Cytat:  walter :
> Cytat: andromeda :
> ... Mam takie mieszane uczucia, jeśli chodzi o prognozowanie z
> > solariuszy. Ile to ja kombinowałam, żeby dopasować wydarzenia do
> > solariuszy, hehehheheh
>
> Masz racje Andromedziu.....ja w te urodziny (9 luty) byłem na Korsyce> > i w/g solariusza mam Asc w 24^ Barana ,kupe planet w 11 domku ,nic
> przy Mc w Koziorożcu............a siedząc na d***, w/g miejsca
> urodzenia , mam Asc w 27^ Byka,Merkurego w ścisłej koniunkcji z MC w
> Kozie,reszta planet w 10 domku,trygon Asc do Mc i Merkurego.....porówn> am sobie w następne urodziny,chociaż solariusz traktuję jako astro
> ciekawostkę .
> Jak coś w tym będzie to następnym razem wybiorę się na Madagaskar

koniecznie !!!!


Lillith  (41)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
10:04 09-04-2010


723

Cytat:  Tykasia :
> Cytat:  walter :
> > Cytat: andromeda :
> > ... Mam takie mieszane uczucia, jeśli chodzi o prognozowanie z
> > > solariuszy. Ile to ja kombinowałam, żeby dopasować wydarzenia
> do
> > > solariuszy, hehehheheh
> >
> > Masz racje Andromedziu.....ja w te urodziny (9 luty) byłem na
> Korsyce> > i w/g solariusza mam Asc w 24^ Barana ,kupe planet w 11
> domku ,nic
> > przy Mc w Koziorożcu............a siedząc na d***, w/g miejsca
> > urodzenia , mam Asc w 27^ Byka,Merkurego w ścisłej koniunkcji z MC
> w
> > Kozie,reszta planet w 10 domku,trygon Asc do Mc i Merkurego.....por> ówn> am sobie w następne urodziny,chociaż solariusz traktuję jako
> astro
> > ciekawostkę .
> > Jak coś w tym będzie to następnym razem wybiorę się na Madagaskar
>
> O i sie wydało-a ja sie zastanawiałam skąd w Walterku tyle agresywnej> > sympatii do wszystkich forumowiczów Walter siedz ty lepiej w
> domku w urodzinki swoje bedziesz nas jak rodzine traktował a nie
> jak worki treningowepiłeczka ! Tykasiu

sorki, mam dzisiaj humorek ptaszka p... w locie


walter  (58)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
11:04 09-04-2010


2634

Cytat: Lillith :

> sorki, mam dzisiaj humorek ptaszka p... w locie

Wpadł mi do głowy cytat z czeskiego filmu ........

" „gdyby głupota miała skrzydła, to Huńkova latałaby jak gołębica”.


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności