Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Merkury w Koziorożcu
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

Aisha  (10)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
16:04 13-04-2012


126

Merkury w Koziorożcu

Nie znosi gadania o głupotach, rozmów nie na temat, miałkiej paplaniny. Rozmówca ma być przede wszystkim konkretny, wypowiadać się na temat, bez zbędnych wstawek. Taki Merkury może być oschły, złośliwy, sarkastyczny. Jego poczucie humoru przeważnie jest ironiczne.

To też są osoby podejrzliwe, nie otwierają się przed każdym. Mogą być małomówne i w komunikacji są bardzo ambitne. Jeśli Merkury w Koziorożcu coś pisze, to zwróci uwagę na styl, zirytują go błędy. Taki Merkury dąży do perfekcji w komunikacji. Jeśli ma wygłosić jakieś przemówienie, to przygotowywał się będzie godzinami i przećwiczy (raczej nie pójdzie na żywioł). Osoby z Merkurym w Koziorożcu zazwyczaj zainteresowane są ludzkimi sekretami (ale nie do tego stopnia, co Merkury w Skorpionie), choć same nie przepadają chwalić się ,co im w duszy gra. Może dawać taki Merkury skrytość, podejrzliwość i ocenianie rozmówcy. Osoba z Merkurym w Koziorożcu potrafi być bardzo chłodna, nieprzyjemna i złośliwa.

Pozytywnie aspektowany to ogromna dyscyplina umysłowa, systematyczność w nauce. To przeważnie też osoby skromne, wolą być cenione za swój profesjonalizm i znajomość tematu niż np. za twórczość poetycką. Negatywnie aspektowany to zawężone horyzonty umysłowe, upór, brak wyobraźni.

Nieco podobnie do Merkurego w Koziorożcu zadziała Merkury w aspekcie z Saturnem albo Merkury w 10 domu.


zeta  (4)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
16:04 13-04-2012


486

Chociaz Koziorozec jest do wiekszosci moich planet w kwadraturze, uwielbiam to specyficzne poczucie humoru ludzi z Merkurym w Koziorozcu.


Aisha  (10)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
07:04 14-04-2012


126

Cytat:  zeta :
> Chociaz Koziorozec jest do wiekszosci moich planet w kwadraturze,
> uwielbiam to specyficzne poczucie humoru ludzi z Merkurym w Koziorozcu> .

Oj tak dokładnie Ja mam Merkurego w Bliźniętach także mnie to nie dotyczy w sumie, ale znam wiele osób z tym położeniem Merkurego, osoby które lubią konkrety, i lubią być przygotowane... choć niekoniecznie są prymusami w szkole tzn, znają się np. na jednym przedmiocie, ale dobrze.


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności