Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Choroby i rozstroje umysłowe.
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:02 02-02-2012


2458

Rozpatrując powstawanie chorób i rozstrojów w sferze psychicznej człowieka, tak często spotykanych dziś stanów obłędu, pomieszania zmysłów itp. zakłóceń równowagi psychicznej, należy przede wszystkim przeanalizować i rozważyć bliżej horoskopowe pozycje Księżyca i Merkurego.

Jeżeli ani Księżyc, ani Merkury nie odbiera dobrych aspektów ze strony Ascendentu, ani od innych dobroczynnych planet, to zakłócenia, rozstroje i niedomagania są w tym wypadku nieuniknione. Sfera psychiczna urodzonego będzie tu pozbawiona realnej siły i niezdolna do ogarniania i pojmowania przedmiotu w sposób normalnie prawidłowy i ulegać będzie zachwianiu równowagi.

Jeśli natomiast pomiędzy Księżycem, Merkurym i Ascendentem nie istnieje żadne horoskopowe połączenie i Saturn w horoskopie z urodzeniem dziennym będzie posyłał do obu tych planet swój ujemny promień, to urodzony będzie z pewnością cierpiał na poważne zaburzenia psychosomatyczne. A kiedy takie połączenia są przy urodzeniu nocnym, stanowi to zapowiedź grożącego urodzonemu obłąkania.

Jeżeli Mars przy urodzeniu dziennym będzie odbierał zły aspekt od którejś z planet, a jednocześnie od Księżyca i/lub Merkurego, to spowoduje chorobę umysłową, a przy urodzeniu nocnym zapowiada nawet epilepsję. Taki rezultat połączeń bywa dla urodzonych nieunikniony szczególnie wówczas, kiedy w tym uczestniczą w tej konfiguracji znaki Raka, Panny i Ryb i jeśli Księżyc, Merkury, Saturn i Mars przebywają w którymś z tych znaków.

Niebezpieczeństwo rozstroju umysłowego istnieje także wówczas kiedy Światła - Słońce i Księżyc - są uszkodzone przez Saturna lub stoją w opozycji i odbierają zły aspekt od Marsa, szczególnie kiedy ten ostatni przebywa w Wadze, Strzelcu lub Rybach. Ponadto wszystkie wymienione choroby i zakłócenia psychiczne będą także trudne do uleczenia przy braku harmonijnych aspektów od planet lub Merkurego.

Merkury bywa również powodem opóźnienia w rozwoju mowy, kiedy przebywa w D.VI lub XII, a gdy Saturn lub Mars odbierają przy tym złe aspekty od Księżyca, to urodzonemu z taką horoskopową konstelacją grozi niemota. Szczególnie ma to miejsce wówczas kiedy Merkury przebywa w którymś z tzw. znaków niemych: Raku, Skorpionie czy Rybach i uszkodzony jest przez Saturna.

Doniosłą rolę w powodowaniu przyczyn obłąkania i chorób umysłowych odgrywa także Neptun, który przy odbieraniu złego aspektu ze strony Saturna i/lub Marsa może u dotkniętych chorobą wywołać ponadto afektywność o charakterze demonicznym i opętańczym.

W nie mniejszym stopniu dotyczy to również Urana, powodującego psychiczne rozstroje, szczególnie wówczas, kiedy stanowisko jego w horoskopie jest wywyższone i odbiera jednocześnie złe aspekty ze strony Księżyca i Merkurego.

W ten sposób dla ustalenia możliwości oraz charakteru chorób i zaburzeń umysłowych astrolog, względnie lekarz, powinni przede wszystkim uważnie i wnikliwie rozpatrzyć horoskopową pozycję Księżyca i Merkurego. Od położenia bowiem i siły tego ostatniego zależy w głównej mierze stan zdrowia psychicznego właściciela horoskopu [WłH]. Kiedy Merkury zajmuje w horoskopie słabą pozycję, wówczas i efekty jego działania będą również słabe, dając dostęp wpływom powodującym psychiczne rozstroje.


Basia  (27)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:02 02-02-2012


374

Cytat:  LOCA :

no, to już wiadomo co mi dolega


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
21:02 02-02-2012


1060

znaki nieme...rak, skorpik i rybka...
dlaczego nieme?


Tykasia  (30)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
21:02 02-02-2012


1437

Cytat:  viola :
> znaki nieme...rak, skorpik i rybka...
> dlaczego nieme?
A slyszlas gadajaca rybe kiedys
andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
21:02 02-02-2012


2933

juz widzę jak lekarz stawia diagnozę na podstawie horoskopu


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
21:02 02-02-2012


1060

Cytat:  Tykasia :
> Cytat:  viola :
> > znaki nieme...rak, skorpik i rybka...
> > dlaczego nieme?
> A slyszlas gadajaca rybe kiedys

Czyli tak dosłownie: , że dźwięku nie wydają...
A słyszeć te zodiakalne to dosc często słyszałam


grigorij  (40)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:02 07-02-2012


876

coś w tym jest:
moja żona ma kwadrat Neptuna do Saturna (w 5 domu miłości, seksu i macierzyństwa) i do Merkurego (w 11 domu marzeń i przyjaźni),
ten Neptun u niej w 7 domu, więc ewidentnie wskazuje na mnie, bo mój na szczycie na MC

nasze Neptuny w koniunkcji, a jej w opozycji do moich świateł

... reasumując: szaleństwo nas połączyło: jej Neptun dał jej świra i oddziaływuje obezwładniająco na moja aurę, a mój Neptun przyciąga takich szaleńców i jakby dobrze się w takim towarzystwie czuje ... ale to przede wszystkim przez opozycję do Merkurego, świateł i Jowisza - czyli totalna pomroczność jasna

... i do tego kwadrat naszych Merkurych, który sprawia, że wypisuję na jej temat takie rzeczy


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności