Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Śmierć. analiza horoskpu
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:02 02-02-2012


2458

Aby zrozumieć główne sygnifikacje śmierci w horoskopie natywnym musimy wziąć pod uwagę, rozpatrzyć i różnicować: po pierwsze, naturalną śmierć z powodu starości ciała, zużycia jego organów oraz wyczerpania się energii żywotnej; po drugie, śmierć przedwczesną, wskutek nieuleczalnej choroby, cierpienia, nieszczęśliwego wypadku, samobójstwa itp.

Dla oznaczenia śmierci naturalnej rozpatrujemy pozycje hylegu i władcy D.VIII lub planet w nim posadowionych. Śmierć następuje zazwyczaj wówczas, kiedy hyleg - dyrekcyjnie i/lub progresywnie ? osiąga radykalnie nieharmonijny aspekt z władcą D.VIII lub z planetą posadowioną w D.VIII, pod warunkiem, że nie wspomagają go połączenia harmonijne ze strony innych planet.

Saturn w D.VI lub VIII zapowiada śmierć z powodu długotrwałej choroby, atakujące części ciała podległe temu znakowi, w którym przebywa. Mars w jednym z tych domów powoduje śmierć z przyczyn chorób gorączkowych, plucia krwią i innych cierpień o charakterze zapalnym. Wenus i Jowisz w D.VIII zapowiadają zwykle śmierć spokojną, cichą i nie poprzedzaną żadnymi cierpieniami.

W horoskopie żeńskim bezpośrednią przyczyną śmierci bywa zazwyczaj Słońce, które ? jeśli zostanie radykalnie uszkodzone maleficznymi aspektami ? sygnifikuje ciężkie choroby, bolesne długotrwałe rozstroje i zaburzenia.

Władca D.IV względnie posadowiona w nim planeta także powinna być brana pod uwagę przy determinowaniu przyczyny śmierci i dom ten jest współdecydującym czynnikiem w wyrokowaniu o końcu życia.

Czas śmierci może być obliczany na podstawie kierunków bezpośrednich połączeń, o ile uszkodzenie hylegu jest poważne i nie występują wspomagające hylegu pomyślne aspekty; natomiast bezpośrednie dobroczynne połączenia z hylegiem nie zapowiadają śmierci, a jedynie słabe zdrowie.

Rozpatrując zagrożenie śmiercią gwałtowną rozpatrujemy hyleg, jego dom i planety w tym domu posadowione, przy czym zwracamy uwagę, która z planet szkodliwych - Mars, Saturn, Uran ? jest silniejsza od hylegu i tworzy z nim, lub właśnie dyrekcyjnie tworzyć będzie zły aspekt. Gwałtowna śmierć następuje zazwyczaj wówczas, kiedy ? przy spełnieniu powyższych warunków ? uszkodzone zostaną jednocześnie oba Światła i Ascendent.

Saturn w znaku stałym bywa sygnifikatorem śmierci wskutek uduszenia, udławienia czy powieszenia. Saturn z znaku zwierzęcym - Baranie, Byku, Lwie, Strzelcu i Koziorożcu ? zapowiada zagrożenie dla życia ze strony dzikiego lub agresywnego zwierzęcia. A jeżeli jednocześnie Jowisz będzie odbierał zły aspekt Marsa lub Urana, to śmierć może być publiczna, lub z wyroku sądowego. Saturn w Skorpionie powoduje śmierć przez otrucie lub ukąszenie jadowitego węża, czy żmii, a kiedy jednocześnie w aspekcie tym będzie miała połączenie Wenus, to śmierć nastąpi z powodu zdrady lub otrucia.

Saturn w znaku wodnym zapowiada śmierć przez utopienie lub zatonięcie; w znaku kardynalnym wskutek upadku z rusztowania lub ze schodów, a gdy przebywa w D.IV, to urodzony umrze podczas klęsk żywiołowych lub na skutek trzęsienia ziemi.

Jeśli w horoskopie Mars uszkadza hyleg, zaś stanowisko społeczne urodzonego jest w jakiś sposób wywyższone, to istnieje zapowiedź gwałtownej śmierci wskutek zranienia, od ognia, na skutek morderstwa, zasztyletowania, wojny itp. rodzaje śmierci, których przyczyną bywa rozlew krwi.

Mars w Byku jest zapowiedzią śmierci przez ścięcie; jeżeli w horoskopie istnieje tendencja do samobójstwa, to śmierć nastąpi przez atak na gardło. Posadowienie Marsa w Skorpionie i Byku może spowodować śmierć także na skutek operacji chirurgicznej.

Kiedy Mars posadowiony jest w znaku żywiołu Ognia - Baranie, Lwie czy Strzelcu - to urodzonemu grozi śmierć przez spalenie itp. Pozycja Marsa w Bliźniętach, Pannie, Wodniku i w pierwszej połowie Strzelca zapowiada śmierć z ręki człowieka, zamordowanie lub zabicie na wojnie.

Mars w opozycji do Świateł jest zapowiedzią śmierci od ognia. Gdyby jednocześnie Jowisz aspektował Marsa, to urodzony umrze na skutek orzeczenia sądowego skazującego go na śmierć.

Kiedy Uran zajmuje w horoskopie opozycyjne stanowisko do Świateł to powodem śmierci urodzonego będzie eksplozja, gwałt, wybuch pożaru, ewentualnie awaria urządzeń mechanicznych, aparatury elektronicznej, elektrycznej, kolei żelaznej, lub katastrofy samochodowej, względnie na skutek osobliwego sposobu samobójstwa.

Jeżeli Neptun zajmuje w horoskopie taką samą pozycję jak w/w pozycja Urana, to powoduje śmierć wskutek nadużywania narkotyków, otrucia, błędnych rozpoznań diagnostycznych, błędnej oceny sytuacji, itp.Błażej Włodarz & Leon Zawadzki


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności