Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Numerologia » Punkty zwrotne » KTO JEST NASZYM PRZEZNACZENIEM?
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:07 30-07-2010


2458

KTO JEST NASZYM PRZEZNACZENIEM

W popularnych opowieściach o znakach zodiaku mówi się, że Baran jest dobry dla Lwa, Byk dla Panny, a znowu Bliźnięta nie lubią się z Rybami. Czy to prawda?

Kiedy my, astrolodzy, patrzymy na horoskop, żeby sprawdzić, czy dwojgu ludziom będzie dobrze ze sobą, to zwracamy uwagę na inne rzeczy, niż spod jakich są znaków. Przede wszystkim na położenia planet i na to, czy planety jednego z partnerów leżą w "czułych punktach" horoskopu drugiego, i na odwrót. Kiedy dwoje ludzi jest dobrze dobranych, to horoskop urodzeniowy jednego z nich wygląda jak układ planet w ważnym momencie życia drugiej osoby.

Jeżeli ja lubię osobę X, to narodzenie tej osoby wygląda tak, jakby to było ważne wydarzenie w moim życiu!
Tu jednak astrolog musi być ostrożny, gdyż istnieje różny stopień oddziaływania na siebie horoskopów dwóch osób. Najczęściej są mało podobne lub wręcz całkiem niepodobne. Nic się wtedy nie dzieje - ci ludzie zapewne się nie spotkają: miną się na ulicy, a jeżeli nawet się znają, to będą sobie mówić "dzień dobry" i na tym koniec. Kiedy natomiast planety obu stron działają na siebie, to wtedy na dwoje babka wróżyła: bo to mogą być horoskopy zarówno serdecznych przyjaciół, jak i zawziętych wrogów.

Często horoskopy naszego przyjaciela i wroga różnią się naprawdę minimalnie!
A co znaczy, że planety są "podobne" lub "przyciągają się"? Dzieje się tak, kiedy planety tworzą aspekty, czyli leżą w tych samych miejscach w zodiaku, np. Słońce jednego z partnerów i Księżyc drugiego w 18o Koziorożca. Taki aspekt - równość położeń - nazywamy koniunkcją. Inny aspekt to opozycja - wtedy planety leżą naprzeciwko siebie. Na przykład Mars jednej osoby w 6o Skorpiona, a Wenus drugiej osoby w 6o Byka.
Kolejny aspekt, trygon, jest wtedy, gdy planety rozdziela kąt 120o: np. jedna planeta w 3o Bliźniąt, a druga w 3o Wagi. Bierze się pod uwagę też kwadraturę (90o), sekstyl (60o), a niektórzy - ja w ich liczbie - patrzą też, czy nie ma aspektów 72o i 144o, czyli kwintyli i bikwintyli (piątych części koła). Są jeszcze aspekty równe siódmym, ósmym, dziewiątym częściom koła - ale to już osobny temat. W każdym razie im więcej jest tych wzajemnych aspektów pomiędzy planetami jednej i drugiej osoby, i im ważniejsze są to aspekty - tym lepiej, to znaczy horoskopy się bardziej przyciągają.

Gdy chcemy ocenić, na ile dwie osoby są dobrane, najważniejsze są aspekty pomiędzy Słońcem a Księżycem (jednej i drugiej osoby), Słońcem a Wenus, Wenus i Marsem.
Kiedy takich aspektów nie widać, należy poszukać, czy nie "krzyżują się" w ten sposób Księżyc i Wenus, Jowisz i Wenus, a nawet Saturn i Wenus lub Saturn i Słońce. Inne kombinacje planet też są możliwe, ale bez przesady. Ze związku (czyli aspektu) na przykład Merkurego i Neptuna albo Marsa i Urana, Księżyca i Saturna raczej nie będzie żadnego pożytku. Co najwyżej, jeżeli widzimy, że ci ludzie się nie lubią, to będzie to wskazówka, że tak naprawdę nie lubią się jeszcze bardziej. Dobrze jest też, gdy planety jednej osoby leżą tam, gdzie ascendent i medium coeli drugiej osoby, lub odwrotnie. To też oznaka podobieństwa horoskopów i przyciągania się dwóch dusz, a często i ciał.

W horoskopie widać, czy ludzie są sobie przeznaczeni. Wtedy Słońce jednego leży tam, gdzie Księżyc drugiego. Albo Słońce jednego i Wenus drugiego.
Dopiero kiedy widać, że pomiędzy horoskopami urodzeniowymi dwóch osób zachodzą aspekty, czyli działają wzajemne podobieństwa i przyciągania, można ocenić, jaki rodzaj "przyciągania" będzie mieć miejsce. Bo mogą się przyciągać właśnie na tej zasadzie, że przy bliższym poznaniu nastąpi wrogość, nie przyjaźń. I dopiero na tym etapie badania horoskopu trzeba zadać sobie pytanie: czy ci ludzie mają podobne charaktery, czy może przeciwnie: będą ze sobą we "wrodzonym" konflikcie? Dopiero w tym momencie można wnioskować, że skoro jedna z przyciągających się stron to energiczny, zadziorny, ale też pochopny i roztargniony Baran, a ta druga to ostrożny, niezdecydowany, milkliwy i skory do wycofywania się cichcem Rak (nie daj Boże jeszcze z silnym Saturnem...), to dogadają się tak jak Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek w "Zemście" Fredry, czyli będzie między nimi na noże.
W przypadku większości ludzi pogląd, że "Rak dobry dla Ryb, a zły dla Barana" po prostu się nie stosuje, bo owe Raki, Barany itd. mijają się, nie zauważając się wzajemnie.
Dopiero gdy podziałają podobieństwa między planetami, stanie się ważne, kto jest z którego znaku.
Ale również ludzi o horoskopach idealnie pasujących do mojego czy do Twojego horoskopu, Czytelniku, jest całe mnóstwo! To jest pułapka, w którą wpaść mogą początkujący astrologowie, kiedy zobaczą, że przychodzą do nich klienci i klientki, którzy - sądząc po horoskopach - mogliby być ich żonami, kochankami, wspólnikami... A tymczasem owo niezwykłe przyciąganie horoskopów wyładowuje się w tym, że owa osoba zostaje zaledwie zwykłym klientem astrologa. (Co za rozczarowanie...)

Wojciech Jóźwiak


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:07 30-07-2010


2458

Kto do kogo pasuje"Sposoby przepowiadania przyszłości"Jeżeli porównać horoskopy dwóch osób, na przykład małżonków lub rodzeństwa, to otrzymamy dokładny obraz stosunków, jakie łączą i będą łączyć tych ludzi. Pisarz żydowski, I. Singer twierdził, że "małżeństwa są zapisanie w niebie", czyli odgórnie ustalone jest to, kto kogo poślubi. Astrolog mógłby się z tym stwierdzeniem zgodzić, bowiem w gwiazdach "zapisano", kto, do kogo pasuje. Dlatego tak trudno niektórym narzeczonym uwierzyć, gdy astrolog podaje im dokładną datę ewentualnego ślubu. Nie chcą uwierzyć, że tą tak ważną dla nich datę można wyliczyć z horoskopu już w pierwszych godzinach po ich urodzeniu.

Astrologowie na podstawie zgodności znaków zodiaku często określają życiowe "dopasowanie" dwojga ludzi, a szczególnie ich predyspozycje do wspólnego życia.

Ludzie urodzeni pod znakiem Barana lubią okres zdobywania partnera i związane z tym zmiany. Dlatego wielu spod tego znaku ma trudności w małżeństwie i rozwodzi się. Najdłużej może wytrzymać z mężczyzną spod znaku Barana pani Lew. Oboje są pełni radości życia i optymizmu, a wielkopańskie maniery potrafią imponować panu Baranowi. Niestety pan Baran zasadniczo nie zgodzi się z panią spod znaku Raka. Także małżeństwo pana Barana z panią Koziorożec nie daje nadziei na szczęśliwe współżycie.

Pan Byk harmonijną parę małżeńską utworzy z panią spod tego samego znaku. Oboje są domatorami, lubią spokój, dobre jedzenie i pieniądze. Urodzony pod znakiem Byka chętnie poślubi także zdecydowane, pewne siebie panie spod znaków Panny i Koziorożca. Te znaki dużą wagę przykładają do spraw materialnych, pracy i spokoju, a to także podoba się panu Bykowi. Zdaniem niektórych astrologów, najbardziej utworzy pan Byk z panią Rybą. Oboje, bowiem lubią wygody, "lubią spieszyć się powoli", oboje tez unikają konfliktów. Natomiast wręcz niebezpieczny jest dla pana Byka układ małżeński z Wodniczką. Tej pary prawie nic nie łączy. Podobnie, nieudał by się związek pana Byka z panią Lew, ponieważ oboje nie chcą i nie lubią się nikomu podporządkowywać.

Pan Bliźniak niestety nigdy nie zgodzi się z panią Bliźniak. Oboje za bardzo lubią zmiany i szybko się sobą nudzą. Podobnie pan Bliźniak nie zgodzi się ani z panią Lew, ani z panią spod znaku Panny i, oczywiście, z panią Koziorożec i Rybą. Natomiast wspaniałe małżeństwo można przewidywać, gdy pan Bliźniak poślubi panią spod znaku Wagi, ponieważ oboje nie są małostkowi. Harmonizują ze sobą pod każdym względem. Równie udaną parę pan Bliźniak utworzy z panią Strzelec.

Gdyby doradzać panu spod znaku Raka, to przede wszystkim powinien on szukać partnerki spod znaku Byka. Natomiast najbardziej udaną parę pan Rak może utworzyć z kobietą spod znaku Panny. Oboje podchodzą do życia bardzo poważnie, liczą się z partnerem, są delikatni. Lubią dom i harmonię. W takim układzie pan Rak może odnaleźć prawdziwe szczęście. Pana Raka również uszczęśliwić może pani spod znaku Ryb, ponieważ ludzie urodzeni w tych znakach są uczuciowi, delikatni i łagodni. Oboje kochają rodzinę i potrafią utworzyć naprawdę trwały, dobry związek. Należy jednak odradzić panu spod znaku Raka małżeństwo z panią Wagą z panią Strzelec. Tu brak jakiegokolwiek porozumienia.

Pan Lew poczuje się szczęśliwy szczególnie w towarzystwie pani Baran. Oboje lubią być podziwiani. Oboje tez przejawiają dużą radość życia. Także z panią spod znaku Wagi Lew przeżyje długie lata. On będzie dumny z zadbanej zony, zależy mu na dobrobycie, ona czuje się stworzona do luksusu. Niestety pan Lew z innymi znakami zodiaku rozumie się już znacznie gorzej. Na pewno można mu odradzić małżeństwo z panią Lew i z panią Byk. Również niebezpieczne dla niego, pełne nieporozumień, byłoby małżeństwo z panią Skorpion.

Gdyby pan spod znaku Panny szukał żony, na pewno znajdzie szczęście z żoną spod znaku Byka. Oboje lubią dom i dzieci. Pani Byk doceni pracowitość i oszczędność męża spod znaku Panny. Także pani spod znaku Raka, która kocha dom i zgodne życie rodzinne oraz pani urodzona pod znakiem Koziorożca może z nim stworzyć udany związek małżeński. Oboje są oszczędni i praktyczni. Natomiast niebezpieczne dla pana Panny byłoby małżeństwo z panią tego samego znaku. Taki związek byłby bardzo nudny, a co gorsze, małżonkowie nawzajem nieustannie by się krytykowali. Niestety także panie spod znaków Strzelca i Skorpiona nie imponują temu panu.

Gdy pan Waga szuka partnerki do małżeństwa, jego uwagę musi przyciągnąć pełna radości życia pani Baran. To małżeństwo może się udać! Także pani spod znaku Bliźniąt spotka się z jego zdaniem. Ich związek może zagwarantować harmonijne i godne życie. Oboje nie lubią nudy. Będą często dążyć do różnych przyjemności. Jednym z najlepszych związków, który może dać trwałe i szczęśliwe pożycie, jest małżeństwo pana Wagi z panią Lew. Ludzie ich pokroju pragną zawsze imponować innym i uwielbiają luksus, a to może zapewnić im pełne zrozumienie. Bardzo zgodne i kochające się małżeństwo utworzy pan Waga z panią Wodnik. Również pani strzelec jest bardzo atrakcyjną partią dla pana Wagi. Należy natomiast ostrzec pana Wagę przed wchodzeniem w związki z paniami spod znaku Raka, Skorpiona i Koziorożca!

Pan Skorpion, człowiek, który lubi napięcia, silne uczucia i doznania erotyczne, z niewieloma paniami utworzy udany związek. Najbardziej harmonijne współżycie obiecuje związek z panią Rybą, a także z panią Koziorożec. Może też mieć u niego szanse pani Rak. Natomiast panie z pozostałych znaków zodiaku niestety nie cieszą się jego zainteresowaniem.

Mężczyzna spod znaku Strzelca, który lubi wolność i niezależność, najłatwiej i najprędzej dogada się z panią Wagą. Oboje są dla siebie bardzo atrakcyjni i mogą żyć w doskonałej harmonii. Pan spod tego znaku utworzy także bardzo interesujący związek z panią spod znaku Wodnika. Oboje są ludźmi bez przesądów. Są towarzyscy, pełni optymizmu, kochają wolność i potrafią być nieobliczalni. Ciekawostką astrologiczną jest natomiast związek pana spod znaku strzelca z panią Strzelec. Zdaniem niektórych astrologów jest to najbardziej udany związek i najszczęśliwszy układ ze wszystkich znaków zodiaku! Para ta tworzy wyjątek, bo zasadniczo związki między ludźmi spod tego samego znaku nie są zbyt udane. Tu wyjątkowo pan strzelec z panią spod tego samego znaku pod każdym względem i w każdej dziedzinie tworzy harmonię. Są to ludzie wprost stworzeni dla siebie. Pani Bliźniak może też zainteresować pana strzelca. Nigdy jednak nie stworzy on udanego małżeństwa z panią Rak, z panią Koziorożec i z panią Rybą!

Panu Koziorożcowi z kolei będzie imponować pani spod znaku Panny. Także żona spod znaku Raka może dać mu szczęście. Niestety pan urodzony pod znakiem Koziorożca z paniami z pozostałych znaków zodiaku nie tworzy już zbyt udanych związków. Ostatecznie może mieć jeszcze szanse u pani skorpion.

Trudnym i niekonwencjonalnym partnerem bywa pan Wodnik. Jest po Strzelcu drugi przypadek, gdy mężczyzna zgodzi się z panią spod tego samego znaku. Przede wszystkim panią i pana Wodnika łączą zainteresowania intelektualne i postępowanie pozbawione konwenansów. Taki oryginał, jakim bywa pan Wodnik, może jeszcze zrozumieć pani spod znaku Strzelca i Wagi. Małżeństwo z paniami spod innych znaków raczej nie przyniesie Wodnikowi szczęścia.

Ostatni w szeregu, pan Ryba, powinien oczywiście szukać partnerki spod znaku Byka lub Raka. U tych pań znajdzie to, co sam lubi, czyli spokój, łagodność i subtelność. Znaki te łączy także miłość do dzieci i pragnienie prowadzenia pogodnego życia, pozbawionego niespodzianek. Pan Ryba może spróbować szczęścia małżeńskiego także z panią Skorpion. Pozostałe panie, szczególnie pani strzelec nie znajdą uznania w oczach subtelnego pana Ryby.
Nostradamus


walter  (58)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
19:07 30-07-2010


2634

Cytat: LOCA :
> KTO JEST NASZYM PRZEZNACZENIEM

Locuś , dychnij se troche z tym wklejaniem ,boś już pewnie umordowana i nie zauważasz że to wątek Numerologia a nie Astrologia i starając się "uporządkować" robisz jeszcze większy bałagan .
A Wojciech Jóźwiak już to pisał na tym portalu osobiście
http://www.horoskopia.info/grupy_pokaz_temat,strona_1,53.html

P.S. Niedługo zaczniesz przeklejać posty z przed tygodnia


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
08:08 01-08-2010


2458

Cytat:  walter :
> Cytat: LOCA :
> > KTO JEST NASZYM PRZEZNACZENIEM
>
> Locuś , dychnij se troche z tym wklejaniem ,boś już pewnie umordowana> > i nie zauważasz że to wątek Numerologia a nie Astrologia i starając
> się "uporządkować" robisz jeszcze większy bałagan .
> A Wojciech Jóźwiak już to pisał na tym portalu osobiście
> http://www.horoskopia.info/grupy_pokaz_temat,strona_1,53.html
>
> P.S. Niedługo zaczniesz przeklejać posty z przed tygodnia Chyba musze jak sie zaczynam powtarzać
Gość  (28)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
09:08 01-08-2010


148

Dzień Dobry miłego dzionka życzę


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
11:08 01-08-2010


2458

I wzajemnie ale juz chyba raczej miłego popołudnia


kkate77  (9)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
15:08 01-08-2010


17

A też wzajemności życzę


evuniaj8  (76)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
15:01 05-01-2012


1533

kiedy spotykamy przeznaczenie to WIEMY ... po prostu WIEMY .. informacje ida z "gory" ..wrecz NATRETNIE


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności