Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Słońce a świadomość
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:07 23-07-2010


2458

Słońce a świadomość


Położenie Słońca w horoskopie urodzeniowym informuje nas - od chwili urodzenia do chwili śmierci, o poziomie świadomości i woli, która jest tej świadomości wyrazem.


Oddychanie, widzenie, słyszenie, wszystkie te czynności wydają się nam oczywiste. Wykonujemy je zupełnie bezwiednie. Jednak w ich trakcie, nie zwracając na to uwagi, pozna-jemy i przyswajamy sobie świat zewnętrzny, który staje się dla nas w tym momencie rzeczywisty. A jednak ten sam świat, w który wkraczamy w momencie urodzenia - w chwili, którą wybieramy dla nakreślenia własnego horoskopu - świat, o którym nie mieliśmy pojęcia przed opuszczeniem łona matki i zaczerpnięciem pierwszego tchu istniał bez nas. Słońce świeciło na długo przed naszym urodzeniem i świecić będzie długo po naszym odejściu. Jak twierdzą astrofizycy, Słońce jest gwiazdą, która rozbłysła około pięciu miliardów lat temu i znajduje się aktualnie mniej więcej w połowie swego hipotetycznego trwania, natomiast ludzkość liczy sobie około stu tysięcy lat. Słońce, wielki dawca światła i życia na Ziemi, świeci dla wszystkich jednakowo, oświetlając świat zewnętrzny, dzięki czemu możemy odróżnić widzialne od niewidzialnego. Wszystko to, co widzimy, co otacza nas, fizyczne miejsce, w którym się znajdujemy, staje się częścią nas. Nie sposób sobie wyobrazić życia bez światła. Gdybyśmy pogrążyli się w całkowitych ciemnościach, utracilibyśmy nasze pojęcie na temat rzeczy, orientację czasoprzestrzenną, percepcję rzeczywistości, wiedzę na temat świata i samoświadomość.

WSCHÓD I ZACHÓD SŁOŃCA:

DWA CODZIENNE ZJAWISKA, DWA MAGICZNE WYDARZENIA


W dzisiejszych czasach tak bardzo zaprzątnięci jesteśmy krzątaniną wokół
spraw materialnych, że pewne zjawiska naturalne - wymierzalne i podlegające niezmiennym prawom - nie wzbudzają w nas większego zainteresowania. Wschód i zachód Słońca oraz Księżyca, które mają miejsce co dzień o godzinie zależnej od pory roku czy fazy Księżyca, przechodzą, niestety, niezauważone. Wydają się nam czymś oczywistym. Dlaczego mielibyśmy sobie zaprzątać nimi głowę, skoro mamy tyle problemów do rozwiązania, zadań do wykonania i pragnień do zaspokojenia?
Świat naszych przodków był pod tym względem zupełnie inny. Pojawienie się Słońca na porannym niebie miało dla nich charakter magiczny, nieomal nadprzyrodzony. Zachód Słońca natomiast niepokoił ich, gdyż zwiastował długi okres, w którym mieli pogrążyć się w ciemnościach. Kiedy wreszcie pojęli, że Słońce wschodzi i zachodzi w przewidywalnym rytmie, uznali to
za cudowny podarunek bogów, gdyż pragmatyzm naszych przodków był w sprzeczności z podziwem dla zjawisk natury.

SŁOŃCE URODZENIOWE, ŚWIADOMOŚĆ I WOLA


Położenie Słońca w horoskopie uro-dzeniowym jest w pewnym sensie symbolicznym zapisem osobistego wschodu Słońca, pojawienia się w widzialnym świecie, zapisem chwili, w której otwieramy oczy i widzimy świat zewnętrzny, po raz pierwszy uświadamiamy sobie jego obecność i zaczynamy go poznawać. Słońce urodzeniowe rejestruje unikalny moment naszych narodzin.
Skoro więc Słońce opromienia znak zodiaku, w którym jawi się w horoskopie urodzeniowym, jego pozycję można uznać za symbol naszej świadomości. Przez świadomość rozumiemy tutaj zdolność postrzegania otaczającego świata, poznawania go i przyswajania, nawet wbrew woli, a także identyfikowania się z nim.
Początkowo, nieraz przez wiele lat, utożsamiamy się ze światem zewnętrznym niekoniecznie świadomie. Nie jesteśmy w stanie oddzielić własnej istoty od tego, co nas otacza, innymi słowy, mówiąc „ja", mamy na myśli tak wiele elementów, które składają się na nasze życie i z którymi się identyfikujemy, że nie odróżniamy tego, co zależy od nas, a co jest częścią zewnętrznego świata. Tak więc, im silniejsza jest nasza wola, tym bardziej wyróżniamy się na tle świata, rzeczy i ludzi.
Dlatego właśnie w astrologii położenie Słońca urodzeniowego określa się jako „wyraz instynktownych dążeń", czyli tego, czego pragniemy poza rozumem.
Nasza wola stanowi więc narzędzie świadomości, które czyni z nas unikalne istoty, wyposażone we wrodzone wady i zalety, indywidualne przeznaczenie i wolną wolę. Nasza wola jest odbiciem naszej świadomości.

SŁOŃCE A SAMOREALIZACJA


Słońce w horoskopie urodzeniowym opisuje nie tylko wschód Słońca, czyli narodziny danej osoby, ale również zachód Słońca, czyli jej śmierć. Można więc powiedzieć, że pozycja Słońca w horoskopie urodzeniowym jest jak ziarno, z którego wyrasta nasze życie, a jego pozycja w chwili śmierci mówi o tym, kim byliśmy i co udało się nam osiągnąć. Kreśląc więc horoskop na chwilę śmierci danej osoby, możemy poznać jej drogę życiową, to, co udało jej się osiągnąć od narodzin do śmierci, a także poziom świadomości w chwili, gdy wybiła jej ostatnia godzina.


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności