Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Neptun a jasnowidzenie
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:07 23-07-2010


2458

Neptun a jasnowidzenie


Położenie Neptuna w horoskopie urodzeniowym, podobnie jak Merkurego, Saturna i Księżyca, umożliwia określenie zdolności jasnowidzenia danej osoby.


Neptun jest planetą o złożonym charakterze i w horoskopie urodzeniowym zwykle opisuje najgłębsze pokłady duszy. Trudno więc, mówiąc o tej planecie, nie popaść w pułapkę abstrakcyjnych rozważań. Mimo że współcześnie wolimy rozprawiać o psychologicznych aspektach życia, w naszych wypowiedziach bezwiednie odnosimy się do sfery duchowej. Sprawia to wrażenie, jakbyśmy chcieli znaleźć racjonalne uzasadnienie zjawisk, które są irracjonalne i obiektywnie niepotwierdzalne.
W przypadku Neptuna problem przedstawia się następująco: czy jesteśmy w stanie zdefiniować coś z natury niedefiniowalnego? Czy nie grozi nam mętniactwo lub skłonność do nadmiernych uproszczeń? Jeszcze raz należy przypomnieć, że Uran, Pluton i Neptun dołączyły do zodiaku stosunkowo niedawno. Zodiak powstał około trzech i pół tysiąca lat temu, a te trzy nowe planety zostały wcielone, mówiąc słowami współczesnych astrologów, w charakterze uzupełniającym.
Do tego czasu zodiak był samowystarczalny. Jednak astrologowie zdecydowali się na włączenie dodatkowych planet. Decyzja ta z pewnością była słuszna, chociaż mylnie spodziewali się oni po Uranie. Neptunie i Plutonie określania przymiotów pierwotnych, podczas gdy opisują one cechy wtórne, obarczone wielką ilością indywidualnych niuansów. W przypadku Neptuna, który wskazuje na zdolność jednostki do zmiany, pojawia się pytanie, czy wiedza o położeniu tej planety pozwala oszacować jeszcze jedną umiejętność: dar jasnowidzenia!

MAGICZNA FORMUŁA JASNOWIDZENIA


Słowo to nie zawsze używane jest właściwie. Jasnowidz, pojęcie stosunkowo nowe, bo znane dopiero od XVI wieku, służy do określenia osób obdarzonych talentem przewidywania przyszłości. Pierwotnie jednak jasnowidz był człowiekiem mającym dar przenikliwego, trafnego widzenia. Można powiedzieć, że w oczach naszych przodków za jasnowidza uchodził ten, kto posiadał wysoką zdolność rozpoznawania.
Intuicja to cecha przypisywana Merkuremu, a zdolność rozróżniania Saturnowi. Każda z tych planet ma swoje specyficzne atrybuty.
Jak więc Neptun, opisujący subtelne mechanizmy wewnętrzne, mógł jednocześnie przyswoić dwie odmienne cechy Merkurego i Saturna, wspólnie jednak związane z umiejętnością koncentracji? I tak, koniunkcja Merkurego z Saturnem w horoskopie urodzeniowym sprzyja skupieniu, a także wrodzonej zdolności do refleksji, analizy, dedukcji, uporządkowanego i jasnego myślenia. Jak widać, niewiele ma to wspólnego z huśtawkami emocjonalnymi charakterystycznymi dla Neptuna, które potrafią być tak uciążliwe, że odbierają pogodę ducha i przyćmiewają obiektywizm.
Tymczasem z naszego opisu koniunkcji Merkurego z Saturnem można wnosić, że jej głównymi cechami są intuicja i przenikliwość. Wystarczy połączyć te składniki osobowości, o których rzadko się myśli, gdyż niełatwo je dostrzec w człowieku, aby uzyskać magiczny wynik: percepcję. Czym jest percepcja? Znów musimy upewnić się, czy dobrze ją rozumiemy. Etymologicznie słowo to znaczy: ..czynność gromadzenia lub zbierania". Z czasem wyraz zaczął funkcjonować w sensie „uświadamiania sobie faktów, przedmiotów lub istot, które wywarły mocne wrażenie na naszych zmysłach". Tutaj wkraczamy w sferę księżycową, czyli odczuć i wrażeń; są to właśnie brakujące składniki naszego równania opisującego zdolność jasnowidzenia, związaną z położeniem Neptuna w horoskopie urodzeniowym. tak więc nasze równanie w pełnej postaci powinno wyglądać tak: Intuicja + przenikliwość+percepcja = jasnowidzenie. Czyli:

Merkury + Saturn + Księżyc = Neptun.


JAK OSZACOWAĆ CZYJŚ DAR JASNOWIDZENIA?


Jeśli chcemy ocenić zdolność jasnowidzenia właściciela horoskopu, którym się zajmujemy, a więc jego intuicję, przenikliwość i zdolność rozpoznawania, czyli umiejętność odróżniania prawdy od fałszu, talent postrzegania osób i rzeczy - cechy, które pozwalają mu przewidzieć dalsze losy ludzi, z którymi się styka - a także naturalny rozwój wydarzeń w jego życiu, nie wystarczy jedynie uwzględnić pozycję Neptuna, ale również niezbędna jest następująca procedura:

Dzielimy kartkę na cztery części.


Oznaczamy pierwszą część:
Intuicja
- zapisujemy informacje dotyczące położenia Merkurego w znaku i Domu, oraz jego aspekty z innymi planetami i punktami horoskopu.
Oznaczamy drugą część:
- Przenikliwość i zapisujemy informacje dotyczące położenia Saturna w znaku i Domu oraz jego aspekty z innymi planetami i punktami horoskopu.
Oznaczamy trzecią część:
Percepcja
- zapisujemy informacje dotyczące położenia Księżyca w znaku i Domu oraz jego aspekty z innymi planetami i punktami horoskopu.

Dokonujemy syntezy powyższych interpretacji, jeśli to możliwe - w jednym zdaniu. Następnie notujemy informacje dotyczące położenia Merkurego w znaku i Domu oraz jego aspekty z innymi planetami i punktami horoskopu.
- Zapisujemy informacje dotyczące położenia Neptuna w znaku i Domu oraz jego aspekty z innymi planetami i punktami horoskopu.
Oznaczamy czwartą część:
Jasnowidzenie i dokonujemy kolejnej syntezy podsumowania z punktu oraz informacji wynikających z położenia Neptuna.
Teraz mamy już dostateczną ilość danych, by ocenić, czy, gdzie i kiedy dana osoba będzie przejawiać zdolności jasnowidzenia.


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności