Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Astrologia - ogólnie » Pieniądze w horoskopie » PUNKT SZCĘŚCIA :) W ZNAKU ZODIAKU
Idź do strony: 1, 2
następna »
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

Basia  (27)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:03 13-03-2011


374

Punkt Szczęścia w znakach zodiakuPołożenie Punktu Szczęścia w jednym z dwunastu znaków zodiaku pozwala nam zrozumieć wagę, jaką człowiek przywiązuje do powodzenia, szczęścia i dobrobytu.PUNKT SZCZĘŚCIA W BARANIECharakterystyczna dla Barana aktywność i spontaniczne planowanie przyszłości sprawia, że człowiek obdarzony tą konfiguracją znajdzie szybko szczęście. Im dalej pójdzie, im więcej energii wydatkuje, tym bardziej będzie zadowolony. Ma wszystkie dane ku temu, by stać się przywódcą czy doradcą. Cechy te są zapisane w horoskopie, ale jego celem jest podążać za swoimi pierwotnymi i czystymi instynktami, które są dla niego źródłem inspiracji. Często człowiek z Punktem Szczęścia w tym znaku obdarzony jest pewną charyzmą, tak jakby płonął w nim niewidzialny ogień. Dzięki temu może dotrzeć do miejsca, w którym nikt do tej pory nie był, albo dokonać czegoś, czego nikt inny przed nim nie ośmielił się zrobić. W tym przypadku sprawdza się zasada, że szczęście uśmiecha się do ludzi odważnych.


PUNKT SZCZĘŚCIA W BYKUCzłowiek z tą konfiguracją odnajdzie szczęście poprzez miłość i prokreację.
Nie chodzi tu jednak o romantyczną miłość, ale raczej taką, która utrwala i umacnia uczucia, buduje związek i daje solidne życiowe podstawy. Co do prokreacji, to bez względu na to. czy mamy do czynienia z kobietą czy z mężczyzną, to będzie ona miała dla nich duże znaczenie symboliczne. Może nawet sprawić, że ich życie nabierze prawdziwego sensu. Gdy nadarzy się okazja ku temu. by pozostawić po sobie jakiś ślad w niekończącym się cyklu życia, człowiek ten wykorzysta tę szansę. Powodzenie to dla niego zdrowa, spokojna i niczym nie zmącona egzystencja. Im prostsze będzie jego życie, tym bardziej prawdopodobne, że poczuje się szczęśliwy. Człowiek z taką konfiguracją umie docenić smaczne jedzenie i przyjemności zmysłowe i robi to z klasą - w opanowany i finezyjny sposób. Często z takim usytuowaniem Punktu Szczęścia wiąże się rozległa znajomość przednich win i niezwykłych, egzotycznych potraw.PUNKT SZCZĘŚCIA W BLIŹNIĘTACHPunkt Szczęścia - jaśniejący nad właścicielem tej konfiguracji przez całe jego życie, objawia się cenną umiejętnością nawiązywania kontaktów z ludźmi. Ale może to stać się dla niego w pewnym sensie również pułapką, w którą wpadnie i zatraci się. W całym horoskopie widzimy czasami człowieka raczej nietowarzyskiego, mizantropa albo po prostu introwertyka. Jednak gdziekolwiek się pojawi, przyciąga do siebie ludzi. Zdaje sobie sprawę ze swej niezwykłej roli, jaką musi odegrać wyżyciu społecznym i towarzyskim, oraz z przesłań, jakie musi przekazać innym. Będzie w stanie to wszystko osiągnąć tylko wtedy, gdy spotka się z kimś podobnym, ze swoim sobowtórem. Znajdujemy się bowiem w podwójnym świecie Bliźniąt. Wtedy obojętność, za którą się do tej pory skrywał, rozwieje się i człowiek ten odkryje prawdziwą radość, jaką czerpie się ze wzajemnych kontaktów.


PUNKT SZCZĘŚCIA W RAKUCzęsto szczęśliwe przeżycia doświadczone w dzieciństwie pozostawiają niezatarty ślad w pamięci człowieka z taką konfiguracją. Zaowocuje to powodzeniem i inspiracją w jego późniejszym życiu. Mamy w tym przypadku do czynienia z ludźmi, którzy przeżyli pogodne, beztroskie dzieciństwo w idealnej atmosferze, a także w komfortowych warunkach materialnych. W ciągu ostatniego stulecia odkrycia psychologów rzuciły światło na decydującą rolę dzieciństwa w procesie formowania się charakteru i osobowości człowieka. Punkt Szczęścia umieszczony w tym znaku często wskazuje na osobę o mocnej osobowości. Taka właśnie nagroda spotyka osobę z powyższą konfiguracją. Potrafi ona, oczywiście, docenić prawdziwy wartość tego daru.


PUNKT SZCZĘŚCIA W LWIEByć, czy pokazywać się i błyszczeć? Oto jest pytanie, które będzie obsesyjnie powracało w ciągu całego życia właściciela tej konfiguracji. Nie może on zrozumieć, że szczęście, przywileje i dar czy talenty, jakie otrzymał od Boga, powinien spożytkować na osiągnięcie idealnej symbiozy pomiędzy życiem wewnętrznym a wyglądem. Innymi słowy - autentyczność osiągnie tylko wtedy, jeśli jego słowa okażą się zawsze zgodne z czynami albo kiedy z jego twarzy będziemy czytać jak z otwartej książki. Osoba z Punktem Szczęścia w Lwie zawsze sprawia wrażenie pięknej, nawet jeśli jej rysy twarzy nie są specjalnie regularne, a ogólny wygląd jest dość niedbały. Znajdujemy się bowiem w obliczu łagodnej siły, dobrej i spokojnej wewnętrznej mocy, delikatnej dominacji i tożsamości. Wystarczy, że się ujawni, a zaistnieje. Ludzie obdarzeni Punktem Szczęścia w Lwie muszą tylko udowodnić, że są warci tego powodzenia, które ich spotyka.


PUNKT SZCZĘŚCIA W PANNIEPrzy tej konfiguracji obowiązującą zasadą jest służenie innym, a także ich wspieranie, wtedy życie nabiera dla nich sensu. Dlatego ludzie z Punktem Szczęścia w tym znaku znajdują szczęście w pomaganiu innym. Mało znaczący z pozoru epizod czy drobnostka często wystarczą im, by zdali sobie sprawę ze strategicznej roli, jaką odgrywają. Jeśli tylko będą wiedzieli, jak wykorzystać swój potencjał - który będzie można odkryć, poznając resztę elementów horoskopu - staną się niezastąpieni i niezbędni dla ludzi ze swego otoczenia. Kierowanie się zdrowym rozsądkiem to ich największa zaleta. Potrafią zanalizować i udoskonalić wszystko, co związane jest z moralnością, czerpiąc z tego przy okazji dużą satysfakcję. Paradoksalnie, głęboka świadomość teraźniejszości umożliwia im syntetyczny pogląd na życie i kultywowanie swego rodzaju przenikliwej wiary, kierującej ich wątpliwościami i pytaniami bez odpowiedzi.


PUNKT SZCZĘŚCIA W WADZECzłowiek, w którego horoskopie Punkt Szczęścia leży w tym znaku, doświadcza szczęścia i powodzenia dzięki bliźnim, a przede wszystkim - dzięki jednej, wybranej osobie. Przeznaczone jest mu spotkanie partnera, który dopełni go, tworząc związek oparty na wyłączności. Jednak w swoim życiu będzie musiał walczyć ze skłonnością do perfekcjo-nizmu, stanowiącego jedną z pułapek Punktu Szczęścia. Istnieje tu bowiem tendencja do stawiania zbyt wysokiej, nierealnej poprzeczki; w przypadku Wagi przejawia się to nadmiernym idealizowaniem związku lub partnera, co łatwo może prowadzić do rozczarowań.Jeśli jednak osoba posiadająca taki układ będzie cierpliwie pracowała nad zacieśnieniem więzi ze swą drugą połową - co jest jej najgłębszą potrzebą -zacznie odczuwać radość, jaką daje życie z partnerem i czerpanie ze skarbów jego duszy, szansa na samorealizację i pełne wyrażenie siebie, możliwość dania z siebie tego, co najlepsze.Na człowieka z Punktem Szczęścia w tym znaku czeka prawdopodobnie magiczny związek z kimś, kto odmieni jego, a zarazem swoje życie. Nie zawsze przy tym jest to jedna osoba - posiadacz Punktu Szczęścia w Wadze może wykazywać takie zrozumienie i życzliwość wobec bliźnich, że ludzie będą lgnąć do niego. A kiedy uświadomi sobie, jak wiele szczęścia daje bliźnim lub jak wiele oni czerpią od niego, będzie również szczęśliwy, ponieważ obdarzony jest szlachetną naturą, wyczuwaną przez innych. Z czasem on sam dostrzeże ją również.


PUNKT SZCZĘŚCIA W SKORPIONIEOsoba, w której horoskopie Punkt Szczęścia znajduje się w tym znaku, dąży do sublimacji swoich instynktów, popędów, pragnień, zmysłów i przyjemności. Z jednej strony ma tendencję do poszukiwania niezwykłych, a zarazem intensywnych doznań fizycznych i umysłowych, z drugiej - przeżyć duchowych, lecz raczej mitycznych niż religijnych. Można powiedzieć, że dąży do całkowitego, głębokiego unicestwienia. W seksie jest bardzo zachłanna, pragnie pełnego cielesnego, intelektualnego, zmysłowego i duchowego zespolenia z partnerem, nawet gdyby miało to znaczyć całkowite utożsamienie się z nim. Szczęśliwie panuje nad swoimi potężnymi energiami i potrafi z ich pomocą nieść ulgę, leczyć, a nawet całkowicie uzdrawiać. Głębokiej satysfakcji dostarcza jej pomaganie innym w rozpoznaniu ich własnych możliwości.


PUNKT SZCZĘŚCIA W STRZELCUCzyż najpiękniejszym i najszlachetniejszym dążeniem człowieka nie jest po prostu być sobą? Szczęście takie może stać się udziałem osoby, której Punkt Szczęścia leży w Strzelcu. Ma ona między innymi szansę rozpoznać swoją prawdziwą naturę w jej najczystszej postaci. Przedtem jednak musi przejść przez okres inicjacji. Prawdopodobnie spotka na swej drodze mistrza, niekoniecznie mistrza w duchowym sensie, lecz kogoś, kto wskaże jej drogę ku przeznaczeniu. Tak więc, prędzej czy później zdobędzie się na swobodne wyrażanie swojej natury. O wolność tę nie będzie walczyła, lecz uzyska j ą drogą objawienia. Posiadacz Punktu Szczęścia w Strzelcu ma szansę stać się uosobieniem niezależności; nikt i nic nie będzie w stanie go kontrolować, powstrzymywać ani więzić.


PUNKT SZCZĘŚCIA W KOZIOROŻCUZnajdujemy się w świecie ascetycznym. Człowiek, w którego horoskopie Punkt Szczęścia znajduje się w tym znaku, ma wrodzony dar wnikania w istotę rzeczy. Niezawodna przenikliwość jego trzeciego oka prowadzi go i kieruje nim w pierwszych latach życia, bez żadnych wysiłków z jego strony; dopiero gdy osiągnie dojrzałość, uświadomi sobie istnienie swojego wewnętrznego głosu. Stopniowo uniezależni się od burzliwych emocji i niepokojów bytowych, a także iluzji związanych z tymi sferami życia.
Odnajdzie motywację, która zapewni ciągłość jego celom i działaniom; stanie się silny, dobrze przystosowany i zakotwiczony w świecie materialnym; będzie potrafił wyczuć i odrzucić wszystko, co powierzchowne, czcze i prowadzi donikąd. Dla niego szczęście jest równoznaczne z powściągliwością, wyrzeczeniem się przyjemności albo też natchnieniem w samotności.


PUNKT SZCZĘŚCIA W WODNIKUKluczowe słowa dotyczące osoby z tej konfiguracji to energia, dynamika, oświecenie. Właściciel tak położonego Punktu Szczęścia odnajduje swe szczęście doświadczając życia na wszelkie sposoby, penetrując dostępne sfery rzeczywistości, starając się odkryć to, czego nikt przed nim jeszcze nie odkrył. Rzuca się w wir życiowych przygód, umiejętnie wyłamując się z ograniczeń życia rodzinnego, partnerskiego, z uwarunkowań edukacyjnych, ekonomicznych, politycznych i religijnych. Nic nie jest w stanie przeszkodzić mu w realizacji jego szalonych planów i urzeczywistnieniu marzeń. Zwycięży na przekór wszelkim przeszkodom i zakazom, o ile będzie umiał aktywnie i mądrze wykorzystać swą niezależność i oryginalność. Podobnie szczęście będzie mu dopisywało, jeśli zdecyduje się wyróżnić w wybranej przez siebie dziedzinie, aby móc wskazywać drogę innym. Komunikacja i przekazywanie doświadczeń są dla niego niezmiennie źródłem wielkiej radości.


PUNKT SZCZĘŚCIA W RYBACHWłaściciel horoskopu, w którym Punkt Szczęścia znajduje się w znaku Ryb - o którym mawia się, że mieści w sobie wszystkie znaki zodiaku - żyje na granicy sfer określanych przez psychoanalizę jako świadomość i podświadomość. Wewnętrzną harmonię osiąga wykorzystując maksymalnie swoją zdolność podwójnego widzenia rzeczywistości - jednoczesnej percepcji treści i formy, odróżniania głębokich znaczeń od pozorów. Na swój spokojny sposób, bez zbędnych demonstracji, będzie dążył do transcendencji mentalnej. Bywa, na przykład, bardziej niż inni świadomy przemijalności, nie tracąc przy tym głębokiego szacunku dla rzeczywistości. Najogólniej rzecz biorąc, swoje emocje komunikuje poprzez miłość; miłość ta niewiele ma wspólnego z egoistycznymi, osobistymi uczuciami - jest czystym poświęceniem się kogoś, kto wie, że ostatecznie wszystkie ludzkie istoty wiąże wspólnota i podobieństwo.


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:03 13-03-2011


1060

....wybitnie pasuje mi ten barani punkt...
Niby on mało raczy jest, ale jest. Podoba mi się ta definicja


Basia  (27)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:03 13-03-2011


374

Punkt Szczęścia (Pars Fortuna) to matematycznie wyznaczany punkt na
ekliptyce, tak więc nie jest to fizycznie istniejący "obiekt".
Formuła obliczeń jest taka: Punkt Szczęścia = ASC + Słońce - Księżyc
np. jesli ASC to 0 stopni Barana, Slonce 0 Bliźniąt, Księżyc 0 Byka, to
Punkt Szczęścia = 0 + 60 - 30 = 30 stopni czyli 0 Byka. Tak więc Punkt Szczęścia, podobnie jak Ascendent podlega relokacji.

ZNACZENIE W HOROSKOPIE:
1. Sposoby na jakie szukamy szczęścia, czy też wewnętrznej harmonii.
2. Jak realizujemy swoje talenty, możliwosci, siły twórcze, dzięki czemu
osiagamy zadowolenie
3. Sposoby wyzwolenia siły życiowej
4. Najlepszy sposób działania w społecznosci (osiagniecia harmonii ze
społecznoscia)

Przez wieki Punkt Szczęścia symbolizował materialne i społeczne sukcesy, a także to, co dawało dobre samopoczucie. Jesli istnieje cos takiego jak siła życiowa, to Punkt Szczęścia pozwala zrozumiec jak ja przyjmujemy i uzywamy. Czy i w jaki sposob ją ujawniamy. Ta sila zyciowa manifestuje sie jako udany seks, milosc, osobiste przyciaganie, dobre zdrowie, powodzenie materialne - to wszystko co przez wieki ludzie nazywali "szczesciem". Jesli P.S. znajduje się w koniunkcji z planetą, to teoretycznie swobodne wyrazanie energii tej planety powinno dawac poczucie szczescia. Szczescia ze wyrazilismy wrodzone potencjaly.


z neta, ale nie wiem skąd ...


Punkt Szczęścia (ASC + Słońce – Księżyc)

Mówi on o połączeniu w całość dwu podstawowych części psychiki: męskiej, związanej ze Słońcem i postawą życiowej niezależności i żeńskiej, księżycowej, która wykonuje wolę części słonecznej i daje tej woli kontakt ze światem ziemskim. Jest to, mówiąc językiem C. G. Junga, punkt zjednoczenia animy i animusa. Dom punktu szczęścia wskazuje dziedzinę i okres życia w których udaje się to najlepiej.

Jest ważny w horoskopie, gdy ogólnie podkreślone są sprawy słoneczno-księżycowe: to np. opozycja Słońce-Księżyc, silna opozycja między planetami rządzącymi IC i MC itp. Ogólnie rzecz ujmując na punkt szczęścia wskazują wszelkie napięcia między północą horoskopu, podległą Księżycowi a południem, związanym ze Słońcem. Także napięcia na horoskopowej linii wschód-zachód mogą wskazywać na to, że omawiany punkt trzeba brać pod uwagę. Jeżeli jest on w koniunkcji z jakąś planetą, która tworzy aspekty ze Słońce, lub Księżyc, też jest to wskazówka. Z dwu możliwych wersji punktu, jeżeli go uwzględniamy, wybrać trzeba tę, związaną z silniejszą planetą lub – przy prognozie tranzytowej – z silniejszymi aktualnie oddziaływaniami. Np. jeżeli w rozpatrywanym horoskopie wyraźnie silniejsze jest Słońce, to bierzemy pod uwagę punkt południowy. Ale jeśli Słońce ulega przejściowemu osłabieniu, np. wskutek tranzytu przez nie Pluton lub Neptun, to trzeba przypomnieć sobie, że gdy człowiek czuje się zagubiony i niepewny swej woli, to wraca instynktownie do zachowań wcześniejszych faz rozwoju. Wtedy, mimo przewagi radiksowego Słońce, zajmujemy się punktem północnym, on to bowiem wskaże nam drogę do alchemicznego coniunctio Lunae et Sol, oczywiście tylko w czasie trwania tranzytów lub progresji osłabiających Słońce.


11kami  (55)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:03 13-03-2011


1005

co ciekawe w relokacyjnym mam go dokladnie na MC
Tykasia  (30)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:03 13-03-2011


1437

Cytat:  11kami :
> co ciekawe w relokacyjnym mam go dokladnie na MC
Kami dziala Ci ta relokacja ? bo ja jakos nie widze u siebie efektow


11kami  (55)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:03 13-03-2011


1005

Oj zaczyna dzialac szczegolnie czuje Jowisza na ASC i to ze towarzycho mi z V domu do VI myknelo to takie najwazniejsze


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
17:04 01-04-2011


1060

Jutro mi Jowisz na punkt szczęścia siądzie
Chyba losa kupię....
A jak nie wygram, cóż, i tak jest dobrze


Basia  (27)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
17:04 01-04-2011


374

Cytat:  viola :
> Jutro mi Jowisz na punkt szczęścia siądzie
> Chyba losa kupię....
> A jak nie wygram, cóż, i tak jest dobrze


eh, ja mam z tym moim Jowiszem same kłopoty. Ciągle się wikła w utarczki z jakimiś planetami, kłóci się zawzięcie, kwadraci ... i nie pozwala się LOSEM wzbogacić

Ty też masz Punkt Szczesccia w Baranku????


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
17:04 01-04-2011


2933

A ja mam szczęscie w zdrowiu, najchętniej bym się przeturlała ze szcześcia, ale nie da rady , jest w spółce z moim Merkurym

te arabskie punkty to chyba jakieś cudo z nudów powstałe


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:04 01-04-2011


1060

Za moment się przekonam....jak to jest z tym punktem...
Coś mi ostatnio tranzyty z realem się nie zgadzają....( na moje szczęście oczywiście)


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności