Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop urodzeniowy


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Gen samotności i jego astrogeneza
Idź do strony: 1, 2
następna »
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:07 22-07-2010


2458

GEN SAMOTNOŚCI

Andrzej Cedzyński, 17.07.2010 Horodło

Obserwując znajomych i postacie ze szklanego ekranu zauważyłem, że wokół znaku Wodnika koncentruje się spora dawka samotności, wyalienowania czy izolacji. Przyglądałem się również innym znakom i śmiało mogę powiedzieć, że Wodnik nosi w sobie „gen samotności”.

Dlaczego akurat Wodnik?

Znaki powietrzne, z definicji, oznaczają przewagę intelektu nad emocjami. Im większa jest ta przewaga, tym jaskrawsze jest występowanie genu samotności. Najbardziej lotny i suchy – jak mówią starożytni – jest żywioł powietrza, do którego należą trzy znaki: Bliźnięta, Waga i Wodnik. Zwracając uwagę na ogólny rodzaj przemiany (wewnętrznej alchemii) w obrębie jednego trygonu można wyodrębnić trójczłonową zasadę[1]:

SZUKAJ – BUDUJ – BURZ

Bliźnięta to pierwszy człon zasady: SZUKAJ. Osoby, spod tego znaku Zodiaku żyją w wielkiej bańce infosfery, która jest dla nich tym, czym woda dla ryb. Nieustannie agregują (gromadzą) i przekazują informacje. Dokładnie zresztą o to chodzi w tym znaku Zodiaku:

AGREGACJA – TRANSMISJA

Nie na darmo Merkury patronuje gazetom, czytelnictwu czy mediom. Gdyby nie odkryto Urana, rządził by także globalnym Internetem, czy telewizją. Bliźnięta działają według zasady:

Zdobyć informację – Przekazać dalej

Podkreślona jakość zmienna Bliźniąt sprawia, że ten znak Zodiaku nie potrafi się zatrzymać, usiąść w jednym miejscu na dłużej. Przekłada się to na ich życie rodzinne czy związki partnerskie. Bliźnięta także mają coś z genu samotności. Ich związki są często nietrwałe, kariera efemeryczna i trzecioplanowa. Trudno powiedzieć co jest pierwszoplanowe u Bliźniąt. Najważniejsze jest dla nich BYĆ i SŁYSZEĆ.

Jeśli w horoskopie brakuje jakości stałych lub równie mocno obsadzonego żywiołu ziemi, to żywioł powietrza porywa Bliźnięta w świat, niczym wiatr unoszący daleko nasiona drzew. Pasuje mi tutaj porównanie: Bliźnięta i nasiona klonu. Skrzydełka i szeroki świat. Jak takiej sytuacji myśleć o rodzinie czy trwałych związkach?

Bliźnięta stają się samotne z własnego wyboru. Preferują świat i wymianę informacji ponad wszystko, zwłaszcza wtedy, gdy słaby jest w horoskopie żywioł ziemi. Żywioł ziemi w sposób naturalny przyjaźni się z żywiołem powietrza. Powietrze użyźnia glebę. W naszym realnym świecie oznacza to umiejętność wykorzystania właściwych informacji w celu osiągnięcia konkretnych i wymiernych korzyści materialnych. Super jest mieć dom, głębokie korzenie i pomysły, jak nie zginąć w świecie opartym na pieniądzach.

Waga to znak kardynalny, nakierowany na drugi człon ogólnej zasady: BUDUJ. O ile u Bliźniąt najważniejsza jest informacja, o tyle u Wagi najważniejsi są ludzie, którzy m.in. mogą tej informacji udzielić. Dużo ważniejsze od książek, gazet czy telewizji jest dla Wagi kolekcjonowanie znajomości towarzyskich. Waga jest i musi być atrakcyjna dla otoczenia. Chce, aby każdy się nią zainteresował, więc bardzo dba o swój wygląd, maniery czy o powierzchowność.

W mniejszym stopniu niż u Bliźniąt występuje u niej gen samotności. Wagi boją się być same, więc od dziecka czarują i uwodzą. Także i w tym wypadku niebagatelne znaczenie ma obsada pozostałych żywiołów. Silny żywioł ziemi skłania Wagi do trochę manipulatorskiego traktowania partnerów, ale przy okazji gwarantuje sukces. Bardzo wskazany jest akcent padający na żywioł wody, jeśli Waga chce stworzyć trwały i atrakcyjny dla obu stron związek. Żywioł ognia sprzyja karierze artystycznej, trochę w mniejszym stopniu – zawodowej.

Najbardziej samotny ze wszystkich znaków jest Wodnik. Silna obsada żywiołu powietrza w horoskopie, przy braku lub deficycie u pozostałych żywiołów sprawia, że Wodnik wyobcowuje się z otoczenia. Jakość stała znaku Wodnika to cecha, która oznacza trwały proces lub proces, który trudno jest zmodyfikować lub przerwać. Synteza Bliźniąt i Wagi – treści, jakie są charakterystyczne dla tych znaków sprawia, że Wodnik rozumie zarówno naturę i celowość gromadzenia informacji (Bliźnięta), jak i zasady jej transmisji i wykorzystania w społeczeństwie (Waga).

Wodnik żyje w urojonym lub wyidealizowanym świecie własnych idei będących pochodną informacji zgromadzonych przez Bliźnięta i Wagę. Wizje, które tworzy w swojej głowie na bazie zgromadzonych informacji (biblioteki, Internet jako typowe miejsce dla Wodnika), zwykle zniechęcają go do życia w społeczeństwie, współuczestniczenia w rodzinnych stereotypach czy związkach partnerskich.

Człowiek jest niedoskonały i popełnia błędy w swoim życiu, nikt tego tak dobrze nie rozumie, jak Wodnik. Jeśli pozostałe żywioły są słabo obsadzone a żywioł powietrza bardzo silny, to sprawia, że wodnik pogrąża się w izolacji od świata. Ucieka w świat książek, rozmyślań, pustych czterech ścian. Szuka samotności i celebruje ją.

Stymulacja ze strony żywiołu ognia czyni go prorokiem, kaznodzieją, piewcą nowej idei. Jeśli jest to stymulacja żywiołu ziemi, jest możliwość, że będzie chciał budować kościoły lub burzyć je po to, aby w ich miejsce postawić nowe. Każdy Wodnik marzy o zupełnie innym porządku świata, innym niż dotychczasowy, opartym na jeszcze bardziej sprawiedliwych zasadach. Żywioł wody pozwala mu natomiast zaistnieć w społeczeństwie w tradycyjny sposób, czyli poprzez rodzinę.

To, co jest typowe dla znaków powietrznych i to, co najbardziej rzuca się w oczy – to brak serca, niedostatek emocji lub chłodne, posągowe wręcz emocje. Bardziej są to wizje emocji, takimi jakimi powinny być, niż same prawdziwe emocje. Miarą trwałości każdego związku SA przede wszystkim emocje i działanie (woda i ogień). Śmiało mogę zaproponować definicję genu samotności:

„Im więcej powietrza w horoskopie, tym więcej samotności”

Zwłaszcza widać to na przykładzie Wodników. Mówi się, że Wodniki kochają wolność i niezależność. Piękne to słowa, ale uważam, że jest to tylko czcza propaganda i maska. Wodniki mają tendencję do izolacji, trudności z dostosowaniem się do reguł społecznych czy zasad, które rządzą życiem. A reguły są po to, aby wszystkim żyło się statystycznie dobrze. Stąd uśrednianie, tworzenie prawa, edukacja, normy moralne czy chociażby pojęcie kompromisu, którego Wodnik albo nie zna, albo nie rozumie.

Wodnik jest od dziecka raczej nieśmiały i ta nieśmiałość mu pozostaje na dalsze lata. Zwłaszcza wtedy, gdy trzy pozostałe żywioły są słabo reprezentowane w horoskopie. Nadmiar powietrza nie daje zbytnich szans na poznanie delikatnej tkanki życia. A uśmiercanie go tylko po to, aby wsadzić je na szkiełko mikroskopu – to jeszcze nie życie. Mówić o życiu to jedno, a żyć pełnią życia to drugie.

Ludzie instynktownie unikają niebezpieczeństw czy wieloznacznych i niepewnych sytuacji. Brak uczuć i emocji (oziębłość emocjonalna) albo emocje w ujęciu czysto analitycznym – to czynniki, które sprawiają, że ludzie odwracają się od osób z silnym żywiołem powietrza.

Z wolnością i niezależnością Wodników jest dokładnie tak samo jak z umiejętnością nawiązywania trwałych relacji damsko-męskich u feministek. Tym kobietom, którym nie wychodzą związki (choć nie tylko), potrzebne jest samousprawiedliwienie własnych niepowodzeń. Sięgają więc po górnolotne idee, maskują swoje niepowodzenia w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji międzyludzkich. To jednak temat na inny artykuł, który roboczo nazwałem „Trzecia płeć”, w którym poruszam problem zaniku archetypowego mężczyzny i pojawienie się nowego archetypu kobiety, bardzo odmiennego od tego, co zwykle nam się kojarzy z kobiecością.

Reasumując: im bardziej wyraźny jest żywioł powietrza w horoskopie, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwoju genu samotności. Dotyczy to zwłaszcza znaków stałych, przede wszystkim wodnika oraz obecności w tym znaku planet osobistych: Księżyca, Merkurego, Wenus i Marsa. Celowo pomijam tu Słońce, które w Wodniku jest na wygnaniu. Specyfika ewolucji i rozwoju zakodowana w Zodiaku sprawia, że Wodnik (a dokładnie Słońce w znaku Wodnika) jest niezbędnym elementem większej całości.


leniweoko  (11)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
13:01 07-01-2011


92

kurcze cos w tym jest.


Sara  (14)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:02 02-02-2011


102

Bardzo ciekawe. Pomyślę nad tym - jutro


-- brak nicku --  (2)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
17:02 03-02-2011

jakie ma znaczenie ,samotność w każym znaku znaidziesz coś osobliwego!!!
VERO  (1)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
22:02 07-02-2011


3

Nie wiem czy wodnik to znak samotników. Myślę, że trudno to tak jednoznacznie przyporządkować. Wodnik to znak indywidualistów, których uwaga i ciekawość świata skierowana jest na osobliwości. Wodnik jak kot chodzi własnymi drogami, ale czy to znaczy że jest samotnikiem, czy z tego powodu nie będzie miał szczęśliwych związków lub nie potrafi doceniać partnerstwa? Chyba nie.
Wydaje mi się że potrzebuje on tolerancyjnych partnerów, z otwartą głową doceniających przebłyski geniuszu wodnika a jeśli tacy się nie znajdą to trudno- czysty wodnik nawet tego nie zauważy będzie szukał dalej aż znajdzie perłę co się jej lepiej będzie trzeba przyjrzeć. Co do wolności jeśli są jakieś normy , reguły , nakazy , zakazy - to nie ma co mówić o wolności a co dopiero ją zrozumieć. Można być „samym” ale nie samotnym, można szukać własnej wolności bez izolowania się . W przyrodzie nie istnieją wodniki w czystej formie.
Bóg jest energią , anioły są z powietrza ale czy możemy powiedzieć że choć nie czują wiatru, wody , emocji nie wiedzą czym to jest. Dla mnie wodniki są jak latawce mkną z wiatrem po niebie, szybują , spadają , wznoszą się i padają na ziemię – tylko dlaczego w tym miejscu?
Ciekawa jestem jak czują to prawdziwe wodniki a nie barany jak ja , które mogą na ten temat tylko pofilozofować.


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
05:02 08-02-2011


2933

wodniki to są spokojnym narodem... do czasu


Sara  (14)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
11:03 14-03-2011


102

"Podkreślona jakość zmienna Bliźniąt sprawia, że ten znak Zodiaku nie potrafi się zatrzymać, usiąść w jednym miejscu na dłużej. Przekłada się to na ich życie rodzinne czy związki partnerskie. Bliźnięta także mają coś z genu samotności. Ich związki są często nietrwałe, kariera efemeryczna i trzecioplanowa. Trudno powiedzieć co jest pierwszoplanowe u Bliźniąt. Najważniejsze jest dla nich BYĆ i SŁYSZEĆ.

Jeśli w horoskopie brakuje jakości stałych lub równie mocno obsadzonego żywiołu ziemi, to żywioł powietrza porywa Bliźnięta w świat, niczym wiatr unoszący daleko nasiona drzew. Pasuje mi tutaj porównanie: Bliźnięta i nasiona klonu. Skrzydełka i szeroki świat. Jak takiej sytuacji myśleć o rodzinie czy trwałych związkach?

Bliźnięta stają się samotne z własnego wyboru. Preferują świat i wymianę informacji ponad wszystko, zwłaszcza wtedy, gdy słaby jest w horoskopie żywioł ziemi. Żywioł ziemi w sposób naturalny przyjaźni się z żywiołem powietrza. Powietrze użyźnia glebę. W naszym realnym świecie oznacza to umiejętność wykorzystania właściwych informacji w celu osiągnięcia konkretnych i wymiernych korzyści materialnych. Super jest mieć dom, głębokie korzenie i pomysły, jak nie zginąć w świecie opartym na pieniądzach."No właśnie, no niestety właśnie tak jest. Znaki zmienne mają to do siebie że trudno im znaleźć coś pewnego ale Bliźnięta są w szczególnej sytuacji bo nie dość że znak zmienny, to powietrzny i jeszcze na dokładkę podwójny. Efekt przypomina ciągła pogoń. Bo jak już jest nawet dobrze to może być jeszcze lepiej a jak jest już jeszcze lepiej to sprawdźmy jakby mogło być inaczej a jak jest inaczej to znów chcemy lepiej a jak jest lepiej to nudno a zatem może lepiej żeby było gorzej. No to tak mnie więcej to wygląda. Przynajmniej u mnie. Niby ten mój Bliźniak działa na spółkę z kardynalnym Baranem ale co z tego skoro właśnie z Baranem którego też nosi. Znam Bliźnięta wymieszane z Bykiem i takie to faktycznie mają lepiej bo ten ich pęd jest bardziej kontrolowany, bardziej ku realnym celom. U mnie to że w ogóle ku jakimś celom a nie w ramach wartości wyniesionych z podróży powoduje silny żywioł ognia który chce konkretnych zdobyczy. Tyle, że mieszanka powietrze plus ogień jest najbardziej wybuchowa w całym zodiaku. A już połączenie nerwowego Bliźniaka z agresywnym Baranem daję jakoś ciężko strawną.
Paradoks Bliźniąt jest taki że one sprawiają wrażenie bardzo towarzyskich a ich samotność jest wynikiem nieumiejętności zostania gdzieś na dłużej. Bliźnięta często bywają duszami towarzystwa ale ich dualizm nie pozwala im lojalność wobec niego. Ich racjonalne podejście torpeduje wszystkie próby zawarcia silniejszych związków. Efekt jest taki że otrzymujemy wesołego, towarzyskiego i wygadanego motyla który w głębi siebie jest samotny. Z Wodnikami sytuacja jest trochę inna. One bardzo często w jakiś sposób odstają od reszty co widać już na pierwszy rzut oka lub wychodzi to w bliższym kontakcie. Im związki psuje silny indywidualizm a w skrajnych wersjach egoizm. U Bliźniąt jest problem z zakotwiczeniem a Wodników z ograniczeniem a raczej z brakiem tych ograniczeń. Wodnik chce być wolny, nie chce się oglądać na innych, nie chce uzależniać swych wyborów od wpływu innych ludzi dlatego stara się unikać wszystkiego co wiążące. Przez co staje się coraz bardziej samotny. Bliźniak szuka zrozumienia dla swojego dualizmu, Wodnik dla swojego indywidualizmu.


grigorij  (40)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
07:06 08-06-2011


876

Cytat:  Sara :
połączenie Bliźniaka i Wodnika to prawdziwa masakra ... wszystko się zgadza poza tym, że mnie tak nie gania i towarzyski jestem średnio, bo nie każda kompanija mi odpowiada

bardziej czuje się Wodnikiem, choć ten emocjonalny ekshibicjonizm tak jak u Ciebie zdecydowanie bliźniaczy

P.S. mam bardziej problem z "odkotwiczeniem"


traveler  (3)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
21:06 24-06-2011


5

gen Samotnosci - Wodnik z pierwszej dekady, z ascendentem w 13' Panny, z ksiezycem w Skorpionie w koniunkcji do Pluton w Skorpionie. Saturn w Koziorozcu 8D


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
06:06 25-06-2011


2933

Cytat:  traveler :
> gen Samotnosci - Wodnik z pierwszej dekady, z ascendentem w 13'
> Panny, z ksiezycem w Skorpionie w koniunkcji do Pluton w Skorpionie.
> Saturn w Koziorozcu 8D

Jaki wyselekcjonowany


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności