Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Czy Ceres jest władcą znaku Panny? - Ceres w horoskopie i tranzyty do Ceres
Idź do strony: 1, 2, 3
następna »
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
05:07 22-07-2010


2458

Popatrzmy na horoskop pytaniowy zamieszczony poniżej. Punkt świadomości horoskopu czyli Słońce, oraz gospodarz, a zarazem dominanta horoskopu Wenus, znajdują się na szczycie w centralnym miejscu, zatem temat "władca Panny" jest atrakcyjny wśród pasjonatów astrologii. Dominująca Wenus kusi dyplomatycznie, zachęcając do wyważenia "za" i "przeciw" wszelkich wniosków. Słońce poprzez aspekt do rozrastającego Jowisza nabiera pewności siebie, umiejętności ciągłego rozrostu światopoglądu, nawet poza granice ogniska domowego (Rak) w odległym świecie (9 dom). Znaczy to, że temat władcy Panny poruszany jest w przez wielu astrologów różnej narodowości. I Ceres o którą toczy się dyskusja w tym horoskopie pytaniowym, dotknięta energią Słońca (koniunkcja), oraz w aspekcie do Jowisza w Raku, nieśmiało próbuje zwrócić na siebie uwagę i z optymizmem wypływa w przyszłość. Dodać trzeba również, że Ceres jest oświetlona przez Słońce, czyli pytanie i zarazem odpowiedż - staje się jasne, że Ceres jest nowym władcą Panny.

Skrupulatna Ceres, która czuje się świetnie w płodnym znaku Raka, wspierana jest dodatkowo przez innych sojuszników jak: emocjonalny Księżyc oraz wysłannik rewolucji i oryginalnych pomysłów Uran, tworząc harmonijny Wielki Trygon w znakach wodnych. Aby jednak móc jak najwięcej wycisnąc dobrych cech z Wielkiego Trygonu i nie spocząć na laurach, potrzebny jest zapalnik, czyli planeta w opozycji do jednego z wierzchołków Wielkiego Trygonu. I taka konfiguracja zwana Latawcem, która jest pożądana w wielu horoskopach, jest wtopiona w ten Wielki Trygon, czyli Jowisz w opozycji do koninkcji Słońce - Ceres, gdzie Jowisz doda rozmachu i szerokiego pola do popisu.

A może ten Uran burzący skostniałe zasady i struktury, który wpisany jest w konfigurację Wielkeigo Trygonu, jest wysłannikiem niespodziewanych rewolucji w poglądzie "władcy Panny"? Wszak przecież Uran wybiec chce ze swoją wizją już w przyszłość, przynosząc dobre wieści, że praktyczne zastosowanie (Ceres jako władca Panny + Uran w domu 6) w astrologii praktycznej, stanie się tradycją (Rak). Jowisz w opozycji do koniunkcji Słońce - Ceres w Raku (dom 9) symbolizuje, że temat pozostaje nadal na etapie studiów, poznawania i gromadzenia statystyk. I idąc tropem rozmiszczenia ważnych elementów, które nas interesują czyli Słońce, Ceres i Wenus w znaku "Raka", trzeba cofnąć się w historii symboliki Ceres, aby móc zrozumieć spójność podobieństw znaku Panny i planetoidy Ceres.


Posłużę się tutaj fragmentami tekstu o "Ceres" pochodzącym z ciekawej książki "Astrologia od początku" Jarosława Gronerta.

Jest największym obiektem pasa planetoid występującego między orbitami Marsa i Jowisza i przez pół wieku po odkryciu miała status planety (co pozostało aż do teraz niezmienne np. w niektórych, głównie francuskich szkołach astrologicznych).

Odkrył ją 01.01.1801 r. Giuseppe Piazzi (ur 07.07.1746 r.), lecz ze względu na chorobę stracił możliwość jej obserwacji. Dopiero po opracowaniu przez genialnego matematyka Carla Friedricha Gaussa (ur. 30.04.1777 r.) metody obliczania (równanie ósmego stopnia) parametrów jej orbity, pod koniec 1801 r. ponownie została odnaleziona.

Na obecnym poziomie astrologicznej wiedzy należałoby uznać Ceres władczynią pasa planetoid (od największych z nich aż po najmniejsze kosmiczne drobiny) oraz władczynią tak znakomicie sobie radzącej nawet w gąszczu drobiazgów i szczegółów – zodiakalnej Panny.

(...) Ceres - atomizacja każdego problemu (rozdrobnienie).

Mitologiczna Ceres (Demeter) była boginią urodzaju i wegetacji, wszelkich ziemskich płodów i owoców pracy ludzkiej. Wszędzie tam, gdzie przyjmowano ją gościnnie, uczyła ludzi uprawiać zboża, zioła i inne użyteczne rośliny. Jednak tam, gdzie nie okazywano jej dość szacunku surowo karała zuchwalców.
Będąc opiekunką rolników i gospodarzy, ciągle była zajęta pomocą wszystkim żyjącym dzięki własnej pracy, nauczając ich sumiennego i metodycznego postępowania.

Jako żniwna bogini była dokładna i skrupulatna, posiadała zmysł analizy i porządkowania, a jej gospodarną obecność odczuwały panie domu, gdy wsadzały do pieca pierwszy chleb z nowego plonu. Sama będąc matką (lecz panną, nie mężatką!), potrafiła nauczyć sprawnego wykonywania prac domowych, zdrowego gotowania, porządnego sprzątania.Opis mitologicznej Ceres jak widać, ma wiele wspólnego z opisem zodiakalnej Panny.
Reasumując:

Ceres jako bogini urodzaju, płodności; odpowiada za dietę, zdrowe odżywianie, higienę, zdrowie (bo 6 sektor), pracę, pracowitość, sumienność, zmysł analizy i porządkowania, zorganizowanie, spoglądania krytycznym okiem oraz drobiazgowość, gdzie brak jest tutaj zbytniego pośpiechu i pochopnego podejmowania decyzji (Barana), oraz roztrzepania i powierzchowności (Blizniąt).
Właściwości fizyczne:

Poprzez swoje właściwości fizyczne oraz wiele innych posiadanych informacji, temat "planetoida Ceres" daje spory warsztat do przemyśleń nad uznaniem Ceres jako "nowym władcą Panny". Na przykład: powierzchnię Ceres pokrywa drobnoziarnisty pył (zwany regolitem), który kojarzy się właśnie z drobiazgowością Panny.

Nie zabraknie zatem inicjatywy (mocno obsadzony krzyż kardynalny) w badaniu tematu i budowaniu własnego warsztatu astrologicznego w powiązaniu z silnie zaakcentowaną (aspekty do Świateł) w horoskopie pytaniowym Ceres, jako nowy władca Panny, oraz wymiany poglądów między astrologami (Ceres koniunkcja Merkury) z zapleczem mocnych argumentów (Merkury opozycja Pluton). Tyle że temat wymagać będzie żmudnej pracy i wysiłków w sprawdzeniu praktycznego zastosowania Ceres w horoskopie, jako władcy Panny (koniunkcja Saturn - Mars w Pannie).
Podsumowanie

Czy Ceres jest władcą Panny? Odpowiedz brzmi: Tak Ceres jest władcą Panny, powiem więcej (Ceres jest nowym władcą Panny, a Merkury starym władcą Panny), wynika to z horoskopu pytaniowego.
Proszę spojrzeć Ceres jest w koniunkcji ze Słońcem (oświetlenie Ceres, pytanie staje się jasne), oraz w trygonie do drugiego światła (Księżyc), czyli Ceres w tym horoskopie jest rozświetlona i silna. A obok tej koniunkcji stoi Wenus (władca horoskopu i zarazem dominanta, leży na MC), i Wenus dodatkowo reprezentuje osobę pytającą.
Te planety położone są w znaku Raka, a władca Raka (Księżyc) jest w trygonie do tych planet, oraz Uran domyka ten wielki harmonijny Trygon.


Horoskop pytaniowy - Czy Ceres jest władcą Panny?
12 lipiec 2008, godzina 13:20 Knurów. Domy Krusińskiego

Image


Praktyczne zastosowanie Ceres w horoskopie - kilka przykładówCeres w horoskopie urodzeniowym

Na przykład w kilku horoskopach urodzeniowych obserwowałam jak Ceres była w aspekcie do Słońca, Księżyca bądż władcy horoskopu i osoby te były miłośnikami zdrowego odżywiania, czyli pełnowartościowa żywność z zapasem sporej ilości warzyw, owoców, pełnoziarnistego chleba, chudego mięsa, ryb, sery, kasza gryczana, orzechy, wszystkiego co zdrowe. Sama jestem posiadaczką w swoim horoskopie urodzeniowym Słońca w aspekcie do Ceres, wiec już od 7 lat stosuję zdrową, pełnowartościową dietę. Mało tego, zainteresowania i moje zajęcie życiowe również idą w kierunku dietetyki. W moim horoskopie Ceres jest dodatkowo w aspekcie do Plutona, gdzie moje zamiłowanie do zdrowego odżywiania momentami w życiu zahaczało o obsesje;). Poza tym często apeluję do innych, że trzeba uprawiać bezpieczny seks, higienę podczas kontaktów seksualnych, gdyż w tych czasach są duże zagrożenia złapania choroby wenerycznej czy poważniejszych chorób jak AIDS czy WZW C.

Mam znajomą, która ma również silną Ceres (koniunkcja Ceres ze Słońcem) w swoim horoskopie urodzeniowym, jest specjalistą od żywienia.

Z kolei u jednej mojej klientki w horoskopie urodzeniowym Ceres jest w koniunkcji z Neptunem (Ceres jest władcą horoskopu i wraz z Neptunem dominantą horoskopu), gdzie Neptun rozmył, spowodował błędne myślenie i skutki prowadzenia złej diety, która trwała 5 lat. Spowodowało to u niej po tym długoletnim okresie, poważne zaburzenia hormonalne. Osoba ta nie jadła żadnych tłuszczów i wybierała produkty tylko odtłuszczone, gdzie składniki odżywcze jak: białka, węglowodany, tłuszcze są bardzo ważne; jak w takim razie mają się wchłonąć do organizmu witaminy rozpuszczalne w tłuszczach zwłaszcza A i E skoro osoba nie jada tłuszczów?. A witamina E właśnie ma związek z gospodarką hormonalną związaną z układem rozrodczym (nawet z tendencją do bezpłodności). Także dieta bardzo uboga w witaminy z gruby B kompleks już po kilku miesiącach, można zauważyć nieciekawe symptomy na skórze i włosach, z kolei po wielu latach stosowania niewłaściwych diet, następuje w organiżmie spore spustoszenie i w konsekwencji może dojść do zaburzeń hormonalnych.

Kobieta ta wpadła w manię odchudzania się (anoreksja), aby doścignąć złudny mit o pięknej chudości (Neptun). Więcej o przypadku niewłaściwej diety tej osoby poczytasz tekst z 2 sierpnia 2007 r. tutaj.

Opisy wyżej przedstawione (kilka przykładów), są dość ogólne.Tranzyty do Ceres lub Ceres do innych planet

-U mojego znajomego tranzytujący Saturn stanął w opozycji do Ceres, gdzie grypa położyła go na dwa tygodnie do łóżka.

-W koroskopie pewnej osoby tranzytujący Pluton stanął w kwadracie do Ceres, osoba ta straciła pracę.

-Z kolei w horoskopie innej osoby, tranzytujący Neptun stanął w koniunkcji do Ceres, osoba ta podczas całego tranzytu Neptuna miała trudności w znalezieniu pracy, oraz czuła się przygnębiona i dopadły ją jeszcze inne dolegliwości.

-Mój znajomy ostatnio miał w horoskopie koniunkcję Ceres do Saturna w Raku, gdzie musiał dokładnie uporządkować (posprzątać) w garażu, w którym stał samochód.

-Pewien mężczyzna rozkręcał biznes na tranzycie Neptun koniunkcja Ceres, gdzie po roku czasu firma zaliczyła bolesny upadek bez zysków i jeszcze inne niewygodne sytuacje się pojawiły.

-Ceres wkroczyła w horoskopie pewnej kobiety do sektora 4, gdzie kobieta ta zabrała się za porządkowanie swojego mieszkania bardzo dokładnie i skrupulatnie.


Autor: Barbara Stanisławska


LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
05:07 22-07-2010


2458

Ceres – planeta karłowata, do 24 sierpnia 2006 uważana za największą ze wszystkich planetoid z pasa głównego między orbitami Marsa i Jowisza. Została odkryta jako pierwsza 1 stycznia 1801 w obserwatorium astronomicznym w Palermo przez włoskiego astronoma Giuseppe Piazziego. Piazzi poszukiwał planety przewidzianej przez regułę Titiusa-Bodego. W sierpniu 2006 roku Ceres została uznana za planetę karłowatą.


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
09:01 30-01-2011


2933

Powiem Wam szczerze, że ostatnio zajmowałam się nowymi władcami, lilith i chironem.... nie umiem określić konkretnego zdania. Chociaż uważam, że każda planeta, światła powinny być władcami jednego znaku zodiaku i dlatego też Merkury, Wenus powinni być przypisani do Bliźniaka i Wagi. Bliźniak jest sprytny, szybki w mysleniu, komunikacyjny pod każdym względem..... co pasuje doskonale do Merkurego, podobnie z Wagą i z Wenus. Jednak znak Panny ma coś co nie pasuje mi do Ceres, obrazy panny mogłyby pasować do Ceres, zboże, opieka, troska, kierowanie pracami domowymi, diety. A mianowicie handel... handel jest przypisany Pannie, a bogiem handlu był Merkury, opiekun kupców. Tutaj mam jakiś opór, Demeter nie zajmowała się w żaden sposób handlem.

Taka astrologiczna wieża babel zrobiła się w mojej głowie


Basia  (27)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
13:01 30-01-2011


374

Cytat:  andromeda :
> Powiem Wam szczerze, że ostatnio zajmowałam się nowymi władcami,
> lilith i chironem.... nie umiem określić konkretnego zdania. Chociaż
> uważam, że każda planeta, światła powinny być władcami jednego znaku
> zodiaku i dlatego też Merkury, Wenus powinni być przypisani do
> Bliźniaka i Wagi. Bliźniak jest sprytny, szybki w mysleniu, komunikacy> jny pod każdym względem..... co pasuje doskonale do Merkurego,
> podobnie z Wagą i z Wenus. Jednak znak Panny ma coś co nie pasuje mi
> do Ceres, obrazy panny mogłyby pasować do Ceres, zboże, opieka,
> troska, kierowanie pracami domowymi, diety. A mianowicie handel...
> handel jest przypisany Pannie, a bogiem handlu był Merkury, opiekun
> kupców. Tutaj mam jakiś opór, Demeter nie zajmowała się w żaden
> sposób handlem.
>
> Taka astrologiczna wieża babel zrobiła się w mojej głowie

Masz rację Andrmedzia, taki jakiś dysonans jest. Ten handel mi osobiście do skrupulatnej Panny pasuje. Skrupulatność i kasa, oszczędność i inwestycje ...

Demeter w moim odczuciu to płodność, dzieci...

a taki lineczek Ci podeśle, z handlem nie ma coprawda wiele, ale o pozycji Demeter i Panny słów kilka do poczytania przy kawce

http://siriusastro.wordpress.com/2010/09/22/panna/
Tykasia  (30)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:01 30-01-2011


1437

Sprawdzilam sobie gdzie ta Ceres u mnie siedzi-no jakze by inaczej -3 domek w kon. do Slonca i wezla pn.(kiedys sobie z ciekawosci wrzucilam te wszystkie planetoidy-to mi wyszlo ze prawie wszystko mi tam siedzi ) jakos nie widze co by mnie jakies obsesje zywieniowe dopadaly-ale moze u mnie jakos inaczej sie objawia z racji tego 3 domu


acha


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
09:03 13-03-2011

"cytaty autor: LOCA Barbara Stanisławska "Horoskop pytaniowy - Czy Ceres jest władcą Panny?"
12 lipiec 2008, godzina 13:20 Knurów. Domy Krusińskiego"Wykreśliłam ten horoskop horarny i mam kilka wątpliwości co do interpretacji. Generalnie w horarnym używa się tylko 7 planet, ale postaram sie ustosunkować do tego co tutaj jest napisane. Idę torem myslenia autora wypowiedzi, więc proszę mi wybaczyć, że nie dokonuję analizy typowo horarnej."Punkt świadomości horoskopu czyli Słońce, oraz gospodarz, a zarazem dominanta horoskopu Wenus, znajdują się na szczycie w centralnym miejscu, zatem temat "władca Panny" jest atrakcyjny wśród pasjonatów
astrologii.Dominująca Wenus kusi dyplomatycznie, zachęcając do wyważenia "za" i "przeciw" wszelkich wniosków."

Słońce (świadomość)- w 20*28' Rak w IX domu, w ogległości prawie 7* od MC. Słońce w Raku jest peregrinum, a więc słabe. Ma dużą godność przygodną poprzez bliskość MC, ale samo w sobie jest słabe. Sugeruje to , że świadomość co prawda przy władzy, ale jakość tej świadomośći pozostawia wiele do życzenia. Słońce jest pod władzą Księzyca i Jowisza (co z Jowiszem i Księżycem zobaczymy dalej)

Wenus (dominanta)- w 29*37' Rak w X domu, w koniunkcji z MC. Wenus w Raku jest peregrinum i podobnie jak Słońce jest we władaniu Księżyca i Jowisza. Wenus jest w stopniu anaretycznym (niszczycielski, działa karykaturalnie). Za chwilę Wenus wejdzie w znak Lwa i będzie we władaniu (słabego co prawda, ale przy władzy)Słońca.

Księżyc (władca MC) - 15*53' Skorpion w II domu. Jest w upadku i pogardza Wenus (detryment).

Jowisz - 17*03' Kozioroźec. Jest w upadku. Pogardza Księzycem. dodatkowo jest w retro.

Tak, więc z tego opisu ewidentnie wynika, ze całe to towarzystwo jest co prawda przy władzy ale jest słabiutkie i wręcz pogardzają sobą nawzajem.

"Słońce poprzez aspekt do rozrastającego Jowisza nabiera pewności siebie, umiejętności ciągłego rozrostu światopoglądu, nawet poza granice ogniska domowego Rak) w odległym świecie (9 dom)"

aspekt separacyjny - czas przeszły plus "słabość" Słońca i Jowisza.
"Znaczy to, że temat władcy Panny poruszany jest w przez wielu astrologów różnej narodowości. I Ceres o którą toczy się dyskusja w tym horoskopie pytaniowym, dotknięta energią Słońca (koniunkcja), oraz w aspekcie do Jowisza w Raku, nieśmiało próbuje zwrócić na siebie uwagę i z optymizmem wypływa w przyszłość. Dodać trzeba również, że Ceres jest oświetlona przez Słońce, czyli pytanie i zarazem odpowiedż - staje się jasne, że Ceres jest nowym władcą Panny."

koniunkcja Słońce - Ceres: aspekt separacyjny - czas przeszły, coś co się dokonało, ale odchodzi w przeszłość

opozycja Ceres - Jowisz: aspekt aplikacyjny - przyszła konfrontacja

["Skrupulatna Ceres, która czuje się świetnie w płodnym znaku Raka, wspierana jest dodatkowo przez innych sojuszników jak: emocjonalny
Księżyc oraz wysłannik rewolucji i oryginalnych pomysłów Uran, tworząc harmonijny Wielki Trygon w znakach wodnych."


Uszkodzony Księżyc. Natomiast zanim Ceres wejdzie w trygon z Uranem to wcześniej w aspekt z Uranem wejdzie Księzyc, następnie Słońce. Po Słońcu w aspekt z Uranem wejdzie Merkury(!) a dopiero na końcu tego towarzystwa Ceres połączy się z Uranem.

"Aby jednak móc jak najwięcej wycisnąc dobrych cech z Wielkiego Trygonu i nie spocząć na laurach, potrzebny jest zapalnik, czyli planeta w opozycji do jednego z wierzchołków Wielkiego Trygonu. I taka konfiguracja zwana Latawcem, która jest pożądana w wielu horoskopach, jest wtopiona w ten Wielki Trygon, czyli Jowisz w opozycji do koninkcji Słońce - Ceres, gdzie Jowisz doda rozmachu i szerokiego pola do popisu."


Przepraszam, ale jak może dodać rozmachu Jowisz w upadku w domu upadającym?!


"Nie zabraknie zatem inicjatywy (mocno obsadzony krzyż kardynalny) w badaniu tematu i budowaniu własnego warsztatu astrologicznego w powiązaniu z silnie zaakcentowaną (aspekty do Świateł) w horoskopie
pytaniowym Ceres, jako nowy władca Panny, oraz wymiany poglądów między astrologami (Ceres koniunkcja Merkury) z zapleczem mocnych argumentów (Merkury opozycja Pluton)."

A gdzie tu jest opozycja Marury-Pluton? Merkury jest w Raku a Pluton w Strzelcu na dodatek w retro, więc tak szybko w znak opozycyjny do Raka tak szybko nie wejdzie.


"Tyle że temat wymagać będzie żmudnej pracy i wysiłków w sprawdzeniu praktycznego zastosowania Ceres w horoskopie, jako władcy Panny (koniunkcja Saturn - Mars w Pannie)"

separacyjna - czas przeszły

"Podsumowanie
Czy Ceres jest władcą Panny? Odpowiedz brzmi: Tak Ceres jest władcą
Panny, powiem więcej (Ceres jest nowym władcą Panny, a Merkury starym
władcą Panny), wynika to z horoskopu pytaniowego."

no właśnie NIE wynika
"Proszę spojrzeć Ceres jest w koniunkcji ze Słońcem (oświetlenie Ceres, pytanie staje się jasne), oraz w trygonie do drugiego światła (Księżyc), czyli Ceres w tym horoskopie jest rozświetlona i silna. A
obok tej koniunkcji stoi Wenus (władca horoskopu i zarazem dominanta,
leży na MC), i Wenus dodatkowo reprezentuje osobę pytającą. Te planety położone są w znaku Raka, a władca Raka (Księżyc) jest w
trygonie do tych planet, oraz Uran domyka ten wielki harmonijny
Trygon."


No właśnie Ceres nie jest w aspekcie ze Światałami a Wenus, która reprezentuje osobę pytającą jest w stopniu krytycznym, pod władzą słabego władcy MC (Księżyca) i za chwilę zmieni znak i wejdzie pod władzę Słońca, które jest peregrinum.


pozdrawiam


viola  (52)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
14:03 13-03-2011


1060

Uff....
Merkura mam na ASC, no i kolejne kwadraty do IV domku....już myslałam, ze to z moim kompem cosik nie tak


acha


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
15:03 13-03-2011

"Znow na sile wciskasz swoje zasady, ktorych ja nigdy nie stosowalam. Mam nadzieje ze sie nie obruszysz (...)

I znow probujesz na sile narzucac mi swoje zasady, uszanuj to, ze inni, czyli ja: beda stosowali swoje zasady, ktorych nauczyli sie od dobrych astrologow.


Moge jeszcze odniesc sie do innych elementow, ale nie ma sensu, bo tutaj mamy zupelnie odmienne do tego typu podejscie, kompletnie inne. I kazdy ma do tego prawo, jak Ty , oraz ja.

Jesli nie potrafisz uszanowac, ani nie chcesz tolerowac odmiennego podejscia do niektorych spraw astrologii, to przynajmniej nie rzucaj sie.

Widzialam, ze ten sam watek rozpisaujesz na roznych forach, chyba masz w tym jakis cel?

Serdecznie pozdrawiam.
Barbara Stanislawska."

Wątek poruszam na innym forum konkretnie Astrolabium, bo szukam podejścia klasycznego do tematu. Chyba mogę to robić? czy nie? Zdaje się że Pani też ten watek porusza na różnych forach? Czyż nie? np. GoldenLine

Pokazałam tu swoje podejście do horarnej, wytłumaczyłam krok po kroku. Nie widzę w tym nic niestosownego. Zdaje się że to jednak Pani nie uszanowała mojego odmiennego zdania i to Pani się obruszyła. Szkoda.
"Witam,

Szkoda ze nie napisalam do mnie, i nie zadalas mi podstawowego, jednego pytania, "w jaki sposob ja patrze na taki horoskop". Otoz zasady jakie ja stosuje, wraz z kilkoma zalednie zaufanymi astrologami, stosujemy zupelnie inne zasady w takich horoskopach, niz te, ktore sa ogolnie przyjete. Juz o tym wspominalam na innym forum: "jak na gorze tak na dole". Wiec dlatego, odposuje na twojego e-maila, w ktorym moim zdaniem jest zbyt nieprzemyslany"


Oj! przemyślany. Chętnie poznam Pani odmienne zasady interpretacji horoskopu pytaniowego, jeżeli mogę prosić to poproszę o linka.pozdrawiam

ps. żeby było jasne, nie kwestionuje tego, czy Ceres jest władcą znaku Panny, tylko mam wątpliwości co do interpretacji horoskopu pytaniowego i chętnie te wątpilowsci wyjaśnię. Wydaje się że odpowiedz na pytanie w horoskopie godzinowym powinna wyjść taka sama niezaleznie od "systemu interpretacji".


acha


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
17:03 13-03-2011

Droga Pani ...

mój cytat z Astrolabium:
"tylko skąd ignorancja co niektórych odnośnie "starej wiedzy"

dotyczył sytuacji, o której opowiedziała mi moja przyjaciółka. Otóż spotkała się, że stwierdzeniem, że "Ceres jest JEDYNYM PRAWDZIWYM władcą znaku Panny". Te zdanie uważam za ignorancję, a nie to o co mnie Pani oskarża czyli o negatywny stosunek do poszukiwań w astrologii.


"Zatem moim zdaniem, patrzac pod katem zasad jakie ja stosuje, w horoskopie widac, ze ceres jest nowym wladca panny"

A czy w związku z tym ja nie miałam prawa zinterpretować wg swoich zasad? czy to forum jest zarezerwoawne dla Pani fanów i Pani zasad?

Niech Pani zauważy, że odnalazłam Forum gdzie Pani zinterpretowała (i gdzie miałam konto) po to by podzielić się z Panią swoimi wątpliowściami, a mogłam to zrobić na Astrolabium. Zrobiłam tak bo liczyłam na rzeczową rozmowę a nie na obruszanie się. Wielka szkoda od dawna przeglądam Pani wpisy w necie, które moim zdaniem wiele wnoszą do polskiej astrologii. Ale w tej sytuacji faktycznie nasza rozmowa nie ma sensu.

pozdrawiam


andromeda  (61)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:03 13-03-2011


2933

Nie bardzo wiem, o co jest dyskusja. Widać, że panie są doświadczone w astrologii, jednak w horoskopii na razie nikt się przyznał do stosowania horarnych horoskopów. Rozgryzłam ten temat, ale nie stosuję, chociażby z tego powodu, że nie czuję tematu. Takie wróżenie z fusów kawy.


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności