Horoskopia Znak zodiaku Baran Znak zodiaku Byk Znak zodiaku Bliźnięta Znak zodiaku Rak Znak zodiaku Lew Znak zodiaku Panna Znak zodiaku Waga Znak zodiaku Skorpion Znak zodiaku Strzelec Znak zodiaku Koziorożec Znak zodiaku Wodnik Znak zodiaku Ryby
horoskop partnerski


Spis wątków w grupie

Grupy w tej kategorii

Pokaż wszystkie grupy

   Wyłącz reklamy
Aspekty w horoskopie urodzeniowym » Koniunkcja planet » Aspekty Słońce - Uran
Autor
Wypowiedź Obserwuj ten wątek

LOCA  (78)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
05:07 22-07-2010


2458

Uran

Uran w horoskopie nazywany jest planetą pokoleniową, który burzy wszelki porządek i sztywne struktury (Saturn). Pełny cykl Urana wokół zodiaku trwa 84 lata, a w jednym znaku przebywa 7 lat. Uran rządzi znakiem Wodnika i 11 domem w horoskopie. Gdy planeta ta, symbolizująca nagłe zmiany kierunku działania, nowatorskich technologii i postępu wkracza co 7 lat do kolejnego znaku na ekliptyce, zwiastuje to zwykle "rewolucję" struktury i organizacji życia, która dotyka nie tylko pojedyńcze jednostki ale i całe społeczeństwo.

Buntowniczy i niespodziewany charakter tej planety czasem powoduje obawy w oczach ludzi zwłaszcza tych, którzy maja w swoim horoskopie silnego Saturna, a to dlatego, że naturalnie nie są oni przygotowani na nagłe zmiany, boją się tego co nowe i niespodziewane. Uran jako wysłannik rewolucji, wybiega ze swoją wizją w przyszłość, dążąc ku nowemu i po drodze burząc wszystkie ustalone reguły przez Saturna. Tak więć Saturn i Uran działają na siebie dość antagonistycznie, bo Uran czuje się organiczany przez Saturna, z kolei Saturn nie znosi być nagle zaskakiwany. Skoro Uran nieprzerwanie gna ku nowoczesnym rozwiązaniom, Saturn pragnie trwać nadal w utrwalonych strukturach, więc Saturnowi nigdzie się nie spieszy. Z kolei Uran buntuje się przeciwko wszelkim standardom, odrzuca wszystko co stabilne, monotonne i w błyskawicznym tempie odkrywa nowe bardziej ciekawsze zmiany. Czas Saturna nie popędza, im dłużej coś trzyma tym lepiej, z kolei Uran ściga się z czasem i jego wpływy bardzo szybko zostają odczuwane i gwałtownie. Mimo tej przepychanki między nimi (tych dwóch planet), obie te erergie są pożądane w każdym horoskopie, gdyż dzięki energii Urana jesteśmy w stanie wreszcie odrzucić to, co od wielu lat jest już naszym obciążeniem, nie dającym żadnych emocjonalnych bądż finansowych zysków. Z kolei cenna wartość Saturna jest taka, że on "utrzymuje równowagę", jest takim kołem ratunkowym, poza tym dyscyplinuje i wyhamuje naszą zbytnią gwałtowność i tym samym chroni nas przed niebezpieczeństwem.

Uran pomoże wyzwolić się z monotonii i z niewygodnych sytuacji życiowych, z Saturnowych ograniczeń, które ciągną się od wielu lat bez możliwości rozwoju, pomoże nam wyswobodzić się z niewygodnych życiowych sytuacji. Lecz często te zmiany wprowadzone przez Urana mogą okazać się nietrwałe, bo Uran działa szybko, lecz nie ma naturalnej zdolności utrwalania tego co zmienił, zwłaszcza gdy tranzyt Urana jest w aspekcie napięciowym. Przy tranzytach w aspekcie harmonijnym, jest nieco większe prawdopodobieństwo, że te zmiany będą trwalsze. A taką już 100% pewność, że zmiany które zaszły w obecności wpływu Urana będą trwałe i stabilne, musi między czasie zadziałać tranzyt Saturna, bo to jego rolą jest utrwalenie i nadanie stabilnej formy temu co Uran zmienił. Tak więc Uran zmienia kierunek działania, wprowadza zmiany, z kolei Saturn utrwala te zmiany, nadaje im praktyczny wymiar w życiu, materializuje, stawia solidną budowlę.
Przykład:

W horoskopie mężczyzny, był tranzyt Urana w koniunkcji do Księżyca, i jednocześnie Saturn domknął swój cykl. Tak więc zmiany jakie w jego życiu zaszły, zresztą bardzo pozytywne i rewolucyjne, trwają nadal i mają się naprawdę dobrze. Czyli Uran dokonał w jego życiu niesamowicie dużych i korzystnych zmian, zmienił jego kierunek działania zawodowego, z kolei Saturn utrwalił tą zmianę nadając tym zmainom praktyczny i solidny charakter w życie.

Inny przykład: również w horoskopie mężczyzny był traznyt Urana w kwadracie do Słońca, już bez tranzytu Saturna. I zmiany jakie zaszły w jego życiu, trwały tylko podczas całego okresu tranzytu Urana do Słońca, pożniej jak tranzyt Urana skończył się, sytuacja powróciła do punktu wyjścia, czyli tej sprzed tym tranzytem.

I te gwałtowne zmiany jakie się pojawiają na tranzycie Urana zwłaszcza w aspekcie napięciowym, mają znamiona buntu, niszczycielskich zachowań, wprowadzając niepokój u ludzi w najbliższym otoczeniu, wszczepiając w nich lęk przed utratą tego co stabilne oraz poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego, np: rewolucje w związku partnerskim. U pewnego mężczyzny tranzyt Urana w kwadracie do Wenus, będąc żonatym, podczas tego tranzytu życie partnerskie zaczęło go nudzić. Dążąc do ekscytującej zmiany, poznał kobietę z którą miał romans, i tym samym zburzył poczucie stabilności i bezpieczeństwa emocjonalnego u swojej stałej partnerki. Tranzyt Urana w aspekcie napięciowym do Wenus, domaga się zmian na tej płaszczyżnie, odrzucając monotonię i standardy. Lecz jak to Uran przynosi nagłą iskrę działania, lecz często nietrwałe tym bardziej, że to kwadratura. A kwadratura to konflikt, i nie da się tkwić długo podczas tego tranzytu, bo póżniej zaczyna narastać w nas napięcie i nerwowość.

Jak przyjdzie tranzyt Urana to struktury (Saturn), które budowałeś przez ostatnie lata muszą się zmienić, gdyż Uran jest wysłannikiem zmiany kierunku działania. Nie opieraj się zatem tym zmianom, bo jeśli będziesz się przeciwstawiał, to może dojść do negatywnego wydzwięu tego tranzytu jak: nerwowość, niepokój.

Uran jako buntownik, w archetypie może być symbolem młodego wieku, z kolei Saturn dojrzałości. Zdarza się czasem, że osoba mająca Urana na Asc urodzeniowo, oprócz typowych cech zodiakalnego Wodnika, sprawia wrażenie osoby o młodszym wyglądzie niż jej rówieśnicy. Spotkałam się już wielokrotnie z taką sytuacją, że Uran na Asc u osoby odmładzał ją nawet o 10 lat.

Uran to inność, wyjątkowość, indywidualność, oryginalność, widzenie pozazmysłowe, niezależność, szybkość, nowe technologie, potrzeba pędu w kierunku oryginalnych celów, ale także chęc odrzucenia wszelkich standardów. To także rewolucje, pęd w kierunku przyszłości, nowatorstwo, gwałtowność, bunt, egocentryczność, bezosobowość. Poza tym odrzucenie tradycji i niechęć do tego co stałe i monotonne.

Uran położony w danym znaku w horoskopie urodzeniowym, kładzie nacisk swoją energią na całe społeczeństwa bądż większe grupy ludzi. Dopiero gdy Uran w horoskopie urodzeniowym utworzy jakiś aspekt do ważnych planet osobistych, do osi horoskpu bądż jest usadowiony w którymś z domów horoskopu, wówczas jego wpływy człowiek zacznie odczuwać w życiu. Na przykład w domu horoskopu, informuje, na jakiej płaszczyżnie życiowej "u ciebie" przyjdą największe rewolucje, oraz wskaże dziedzinę życia, w której potrzebujesz wyrazić najmocniej swoją indywidualność oraz potrzebę wolności
Przykład:

Masz Urana w domu 6, czyli potrzebujesz wyrazić najmocniej swoją indywidualność w środowisku pracy, w swoim warsztacie pracy, gdzie czujesz potrzebę mieć dużo swobody, nieskrępowania, i wolności w pracy. Poza tym praca może być dość nietypowa i oryginalna, na przykład zajęcie się astrologią w życiu, itd.
Zawody: Uran (Wodnik)

Głównie zawody powiązane z nową technologią. Informatyka (komputery, internet), lotnictwo, astronomia, elektronika, telekomunikacja, matematyka, astrologia, okultyzm.

Posiadajc silnego Urana w horoskopie urodzeniowym, człowiek częściej niż inni będzie dążył‚ w życiu do niezależności, do poszukiwania tego co oryginalne, nowatorskie i dalekie od nudy. Energia Urana popędza osobę do walki o wolność i niezależność osobistą.
Słońce

Słońce w horoskopie to centralny punkt energii. Centrum to punkt, który świeci najjaśniejszym światłem. I poprzez tą energię Słońca człowiek dąży do samorealizacji, aktywności w działaniu, obiektywizmu. Słońce to świadomość, typologia człowieka, tożsamość, a Księżyc podświadomość. Słońce w horoskopie reprezentuje człowieka jako "indywidualność, sposób jego działania, oraz umiejętność osiągnia życiowych celów.

To czy człowiek będzie w stanie samodzielnie podejmować własne decyzje życiowe, nie ulegając wpływom innych, to już trzeba spojrzeć w horoskopie urodzeniowym, czy Słońce jest silne czy też słabe, np: Słońce posadowione w domu 12, może być dość osłabione, gdzie człowiek niepewnie będzie podejmował własne decyzje w życiu, będzie odkładał bądż unikał podjęcia samodzielnie jakiejś decyzji (dom Neptuna). Tak więc Słońce to podstawowa energia w horoskopie symbolizująca wolę człowieka i jego charakter.

I osoba mająca Słońce w horoskopie w kontakcie (aspekcie) z Uranem, błyskawicznie tez aspekt nabiera cech zodiakalnego Wodnika czyli: wolność ponad wszystko, chodząc własnymi ścieżkami, ogromna indywidualność, oryginalność celów i pomysłów. Oczywiście czy energia ta pójdzie w kierunku buntowniczym, niszczącym wszystko na swojej drodze, czy też w kierunku nowatorskich, twórczych pomysłów na życie, zależy to od aspektu między Słońcem i Uranem.
Uran w kontakcie (w aspekcie) ze Słońcem

Czujesz nieustanny wewnętrzny przymus wykroczenia poza strukturę (Saturn), która nacechowana jest rutyną. Chcesz działać nieprzewidywalnie i zaskakująco (Uran). Twoje myślenie jest błyskawiczne, chodzisz własnymi ścieżkami, stajesz się niezależny, zdystansowany i wolny od wszelkich ograniczeń. Jestes szczery i uczciwy oraz nie znosisz monotonii. W grupie chcesz wyróżniać się poprzez swoją własną indywidualność. Cenisz sobie równość i braterstwo. Ale czasem inni mogą odbierać Cię jako osobę zdystansowaną oraz bezosobową ze względu na to, że nie masz potrzeby kogokolwiek wyróżniać nawet jeśli chodzi o Twoją drugą połowa, wszystkich traktujesz tak samo. Chcesz tym samym udowidnić sobie oraz innym, że Twoja typologia osobowości zmierza ku wolności osobistej.
Przy harmonijnych aspektach

Przy pozytywnych aspektach jesteś w stanie mile zaskoczyć innych swoją kreatywną twórczością, oryginalną postawą, otwartością na nowe wydarzenia. Aspekt ten wyróżnia Cię spośród innych, jest w Tobie coś innego, niezwykłego, interesującego. Przy Tobie nie można się nudzić. Mając taki aspekt w horoskopie urodzeniowym będziesz dążył‚ częściej niż inni do zrewolucjonizowania różnych dziedzin swojego życia, aby zasmakować czegoś nowego i ekscytującego.
Przy napieciowych aspektach

Bądz przy negatywnych aspektach nacechowany jesteś egocentryczną naturą, nie licząc się ze zdaniem innych. W buntowniczy sposób tupiąc nogą postanowić chcesz zawsze na swoim. Nie uznajesz żadnych autorytetów. Twoja samowola i chęć doswiadczenia różnych rzeczy, nie jest akceptowana przez innych. Możesz odczuwać często wewnętrzne napięcie, które będzie Cię skłaniać do coraz to nowych wymyślnych przez Ciebie działań. Mają napięciowy aspekt w horoskopie urodzeniowym Słońca do Urana z łatwością odrzucisz stare przyzwyczajenia i znajomości, tworząc miejsce dla nowych i całkowicie rewolucyjnych wydarzeń, gdyż nie ma tu miejsca na sentymenty. Uran jest planetą bezosobową i jeśli jesteś silnie nacechowany energią tej planety, to wówczas inni odbierać Cię będą, jako człowieka chłodnego oraz niezdolnego do jakiegokolwiek kompromisu. Nie potrafisz wczuwać się w emocje drugiej osoby, gdyż zawsze chcesz być wolny od jakichkolwiek uzależnień emocjonalnych. Pamiętaj, że to opis jedynie wyrwanego jedengo elementu z horoskopu, czyli aspektu Uran - Słońce, gdzie inne elementy w horoskopie, mogą nieco modyfikować całą charakterystykę osobowości.

Przykładowy horoskop urodzeniowy


Prosze spojrzeć na horoskop urodzeniowy, kobieta po rozwodzie. Ogromną trudność sprawia jej relacja w partnerstwie. Gdzie silny Uran w jej horoskopie urodzeniowym, podburza ją do egocentrycznych zachowań w relacji w partnerstwie, buntu oraz ciągłego napięcia, który jej towarzyszy. Niektórzy mężczyżni mogą obawiają się tak silnie niezależnych kobiet, które z dużym utrudnieniem pójdą na komromis.

W horoskopie tym Światła są silnie (zwłaszcza Słońce) nacechowane energią Urana. Słońce w Wodniku w ścisłej kwadraturze do Urana i Uran w domu 7 (dom związków sformalizowanych), oraz Księżyc w lużnej kwadraturze do Urana. Władca horoskopu Wenus jest w domu Wodnika (dom 11) i w znaku niezależnego i samodzielnego Barana. Nie można pominąć jeszcze Saturna, który kaleczy Światła. T- Krzyż zbudowany z Urana i Świateł, wraz z czwartym ramieniem, czyli Ascendentem, tworzą trydny układ zwany: Wielkim Krzyżem, napięciowym.


Autor: Barbara Stanisławska.


leniweoko  (11)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
20:02 20-02-2011


92

przeczytalam ze koniunkcja Slonce - uran daje niesamowity relfeks.

co prawda mam kwadrature ale czasami sie naprawde zadziwiam zwłaszcza jak mi rzeczy spadaja i działam jak automat.


laila  (2)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
16:03 11-03-2011

witam mam pytanko czy mogła bym się dowiedzieć od kogoś bardziej obytego w astrologi co oznacza u mnie koniunkcja słońca i urana w wadze w 5 domu 4 stopnie pozdrawiam


Kikuchiyo  (29)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
18:03 11-03-2011


390

Cytat:  laila :
> witam mam pytanko czy mogła bym się dowiedzieć od kogoś
> bardziej obytego w astrologi co oznacza u mnie koniunkcja słońca i
> urana w wadze w 5 domu 4 stopnie pozdrawiam

Ja tam wszystko biorę na chłopski rozum i jak widzę u kobiety koniunkcję Słońca i Urana w Wadze (związki, uwodzenie) w V domu (romanse), a oprócz tego koniunkcję Wenus i Neptuna w Strzelcu (łatwe zakochiwanie się) to przypuszczam, iż oznacza to łatwe pozbywanie się partnerów na rzecz nowych, którzy na pierwszy rzut oka wydają się być ciekawsi
laila  (2)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
07:03 12-03-2011

dzieki kikuchiyo ale nie takiej interpretacji sie spodziewałam, przyznam że sie nieżle ubawiłam kiedy ją przeczytałam, ale kiedy zajżałam do twojego horoskopu a tam zobaczyłam słońce w baranie asc w strzelcu księżyc w strzelcu i merkury w rybach to jeszcze bardziej się zdziwiłam bo taki sam układ planet ma moj mąż :więc taka interpretacja stała się dla mnie zrozumiała

a tak na powaznie wbrew pozorom moja wenus w strzelcu działa w ten sposób że zawsze byłam i jestem bardzo wybredna wzgledem chłopaków i nigdy nie byłam i nie jestem zbytnio kochliwa poza tym jestem w 100% monogamistką więc przeskakiwanie z faceta na faceta mnie nie kręci a kręci mnie bardzo intelekt może wiesz coś wiecej niz na chłopski rozum to bardzo proszę podziel sie tą wiedza pozdrawiam i mam nadzieje że nie cie nie uraziłam laila


Kikuchiyo  (29)

zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
17:03 12-03-2011


390

Cytat:  laila :
> dzieki kikuchiyo ale nie takiej interpretacji sie spodziewałam,> > przyznam że sie nieżle ubawiłam kiedy ją przeczytałam, ale kiedy
> zajżałam do twojego horoskopu a tam zobaczyłam słońce w baranie asc w
> strzelcu księżyc w strzelcu i merkury w rybach to jeszcze bardziej się> > zdziwiłam bo taki sam układ planet ma moj mąż :więc taka
> interpretacja stała się dla mnie zrozumiała

Więc Twój mąż też to tak interpretuje?


laila  (2)


zobacz mój
dzisiejszy
tranzyt


Data postu:
10:03 13-03-2011

no i chyba zabrnelismy w ślepa uliczkę zacznijmy od nowa czy koniunkcja słońca z uranem w już wiemy gdzie znaczy tylko to co opisałeś? nie uwzględniając mojej wenus z neptunem bo to inny temat do dyskusji.czy po prostu więcej nie wiesz?


Nowości w serwisie prosto na Twój e-mail.
  
Zapisując się do biuletynu oświadczasz, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności